neljapäev, 31. jaanuar 2013

200 kilomeetrit

Viisin südamest nutva Elina üles vanaema juurde, et saaksin tänase, tund aeg nagunii hilinenud õhtusöögi ära süüa. Gunnar tuli alles kell 13 koju, sain kell 14.30 jooksma ja kui tulin, heitis ta magama, et õhtul jälle tööle minna, Vihkan neid Ismo töösi, mida ta juurde koguaeg teeb. Saan aru, et raha on vaja, aga minu jaoks on palju tähtsam aeg, mida ta minu ja Elinaga kaotab. Täna murdusin juba kolmandal päeval nutma, sest lihtsalt ei jõua koguaeg, ise nälgas, söök tegemata, Elinat lõbustada, sest kui ta kisama hakkab, ärkab Gunnar üles.

See selleks! Kuidagi peame asja käima saama, sest ta ise lubas seda mulle, kui me Eestis olime!

Eile tegin prooviks esimest korda Taimi koostatud treening kava. Mul pole ammu lihased olnud nii valusad, kui täna! Väga lihtsad harjutused ja mõjuvad suurepäraselt.
Kuna homme on esimene, hakkan tema kava ja soovitusi 100% homsest järgima. Siiani olen püüdnud ka toitumist vaadata, aga nagu tänagi, pole kõik veel päris paikka loksunud.
Alates homsest on mul siis kaks päeva, kus ma olen täiesti sportimata. On ette nähtud kaks pika maa, aeglast jooksu, üks kiire, üks lihastrenn ja tund aega kiirkõndi.
Kavatsen panna kõik trennid veel eraldi paberile kirja, et kui me uuesti kokku saame, on tal must-valgelt ülevaade mu distantsidest, tempost ja pulsidest.

Täna käisin uuesti jooksmas, et oma kuu lõikkes 200km jooksu täis saada. Jooksin siis 7.8 km tunniga. Keskmine pulss 156 bpm ja kõrgeim 167 bpm. Madalaimaks tunnistasin 144 bpm. Kuna eile oli lumetormikene siin, siis oli tänaseks küll teed lahti lükatud, aga inimesed kõik kas sopaks või siis kühmuliseks liuväljaks tampinud. Ja kuna Annka Lomppi juures on parajad tõusud ka, siis need ajasidki pulsi kõrgeks. Koguaeg sundisin ja püüdsin seda alla saada, kuna tempo ei olnud nii kõrge.


Väike Arabella Johanna :)!

Elina magab nüüd ilusti juba oma toas. Eile läks kell 21.30 magama ja ärkas alles kell 5.26. Siis võtsin ta enda kõrvale ja ärkasime alles kell üheksa.
Tegelikuses paneks ma ta siiski öösel uuesti enda voodisse magama. Üleeile nii sai ka tehtud, aga täna vajusin lihtsalt ise magama.
Sööb ka ilusti enam-vähem kõike, mis ma talle pakun. Tegin eile hakk-vorstikesi, kus oli sibul sees ja õhtul suppi, mille kõik ilusti ära sõi.


Kõnnib uhkelt mööda elamist ringi ja jutustab oma keeles. Väga uhke ja hea tunne on teda vaadata! Ma olen ikka äärmiselt uhke ta üle. Mis siis, et ma vajan vahel puhkust temast. Armastan teda siiski ülemõistuse palju!

8 kommentaari:

Pamela ütles ...

Hea treener oskabki sust rohkem välja lugeda kui sa välja räägid. Taimi tõestas seda hästi. Tuleb jätta negatiivsus maha, sest parem ootab ees.
Loodan, et ka Gunnariga läheb teil ilusamaks.

Kati ütles ...

Kui nüüd veel julgeks Kalmusele öelda ka, et Taimi valisin...

Loodan ka!

Kaja ütles ...

Ma hoian pöialt, et Kalmuselt väga halba tagasisidet sellega ei tule kui teada annad :)
Eks anna märku kuidas seegi läheb :)
EDU!

Kati ütles ...

Tema kuraszi tundes, saan väga suure pahameele osaks :D

Kaja ütles ...

Sellep ma seda ootangi :D

Kati ütles ...

Aijaa, nii et kohe ootasid, et halvsti asi läheks :D?

Kaja ütles ...

Ei mitte nüüd seda, ära saa valesti aru.
Ma pigem mõtlesin, et kui vihaseks ta võib saada ja mida kõike ütlema hakata. Aga nagu aru sain läks kõik hästi.

Kati ütles ...

Ônneks jaa. Usun, et asi paljuski mu enda kirjsstiilis ja selleski, et tänu minule ta impeerium alguse sai :D.