kolmapäev, 23. jaanuar 2013

Valgupomm

Igale kaalulangetajale ja "kehavoolijale" on kõige tähtsaim aine valk. Kuna täna tegin trennivaba päeva peaaegu, siis otsustasin teha valgupommi endale söögiks.
Kõik asjad olid hetke ajendil lisatud ja tulemus mulle endale väga maitsev.
Vaja läks:
300g kanahakkliha
200g kodujuustu
100g toorjuustu
1 muna
1 küüslaugu küüs
0,5  või 1 väike sibul- mina kasutasin punast sibulat.

Segasin kõik ained kokku, maitsestasin sidruni pipra, vegeta ja chilli maitseaineseguga. Tegin imeõhukesed kotletikesed, pruunistasin mõlemalt poolt kuldpruuniks pannil, aga järgmine kord teen kindlasti ahjus, kuna kotletikesed jäävad veidi muredad-pole jahu, mis kinni hoiaks ja on palju juustu, siis on neid raske pannile saada ja seal pöörata.
Kõrvale viilutasin tomatit, kurki ja peeti ja oligi maitsev lõuna valmis.
Sellest kogusest saab kaks kuni kolm portsu.

Nagu öeldud, pidi täna olema trennivaba päev, aga  kuigi jooksmas ei käinud, siis tegin veidi harjutusi kodus.

Esmaspäeval sai helistatud ka uuele treenerile, kellega loodetavasti saame kokku esmaspäeval, enne Soome minekut. Homme helistan ja küsin veel üle.
Loodan sealt saada vastused paljudele muredele ja küsimustele. Sealhulgas suurele tervise küsimusele.

Üleeile-eile sai jooksmas ikka käidud. Vastavalt siis 15 km ja 10 km. Pulsid aegade kohta normaalsed. 15 km aeg 1h.45 min ja keskmine 156 bpm. Eilne 10 km, oli plaanis ära teha alla tunni. Ajaks tuligi 59 min ja 1 sek, keskmine pulss 177 bpm, mis sellise tempo juures on päris tavaline.
Täna, puhkepäeval, tunnen alles, et mu jalad on tegelikult väga läbi ja pinges.
Tänase seisuga läbitud Jaanuari kuus 150 kilomeetri-joostes.

Elinaga vist hakkab asi uuesti reele saama. Täna öösel ärkas väidetavalt kaks korda. Teist korda ma lihtsalt enam ei kuulnud. Aga järelikult oli väike ja lühike kisa, kui ma üles isegi ei ärganud. Esimene, mida ma kuulsin, kestis ka kaks kuni kolm minutit vaid.
Lauraga kohanevad nad iga päevaga üha rohkem. Laura õpib arvestama ja Elinat õigesti kohtlema ja Elina ei karda Laurat enam. Minu plika on õppinud ka enda eest seisma- vaatab Laurale pikalt otsa ja karjub ta peale. Paar korda on pigistanud ja korra hammustanud ka, kui Laura liiga lähedale tuleb.
Ära on õpitud ka jooksmine ja diivanitele ja toolidele ronimine. Koguaeg tuleb silma peal hoida!

Sain täna oma raamatud kätte ja ei jõua ära oodata, millal magama saab minna, et raamat ette võtta. Jumaldan lausa Juha Vuorineni! Mul on nii hea meel, et Gunnar meid "tutvustas".
Loodan palju äratundmis hetki ja naeru edasi.
Raamatu tutvustus on SIIN
Enne aga tuleb ära vaadata "Grey Anatoomia", mille ka Eestis olles enda jaoks avastasin. Küll vana sari juba, aga avastasin enda jaoks alles nüüd. Soomes peab vaatama, kas saab äkki kõik hooajad järjest ära piiluda.

Loen juba päevi ja tunde, millal koju saab. Nüüd on ees ootamas tühi tuba, mis Elina jaoks vajab sisustamist. Tahaksin väga "Karupoeg Puhhist" tuntud Iiahi teemat veidi kasutada. Või siis nö roosa mõmmi teemat, mis voodi asjadel on. Eks näis. Esmaspäeval peab Tallinnast neidki asju vaatama.

Vaikselt peame hakkama Eesti korterit ka vaatama, sest kohe on hakkamas kaks viimast õppeperioodi, mille ma ära vastama pean ja tahaksin siiski veidi tundides ja konsultatsioonides kaasa teha.

Palju plaane, kiired ajad! Aga nii ongi hea!

Kommentaare ei ole: