teisipäev, 19. veebruar 2013

Testi tulemused

Eile õhtul sain juba Taimilt testi tulemused kätte. Kõigepealt seletan ära, mis on siis laktaat ja mida test näitab.
Laktaat on intensiivsel lihastööl lihastes tekkiv piimahappe sool, mis imendub lõpuks verre. Koormustestil saadud laktaadisisalduse järgi veres saime määrata Sinu anaeroobse ja aeroobse läve.
Aeroobseks koormuseks loetakse treeningkoormust laktaadiväärtusega alla 2 mmooli/l(sinu puhul alla pulsi 173), aeroobne-anaeroobne koormus on 3-7 mmooli/l.
Graafikutest on näha, et laktaat hakkab kuhjuma ja kiiresti just kõrge pulsi juures. Seega tuleb treenida ka madalama pulsiga. Hea oleks teha erinevate pulsivahemikega treeninguid. Sa treenid suhtelisest kõrgete pulssidega.

Mu tulemused pidid olema väga head ja sain uued juhised, kuidas treenida. Samuti sain soovitused hakata mäest üles-alla jooksu tegema. Õnn, et Ankka lampi juures on mäekesed olemas!
Loomulikult on reaalsuses, praegu õues joostes pulsid ka kõrgemad, kuna lumel on siiski raskem joosta.

Eile käisin jooksmas, nii et surm oli paelaga kaelas. Kopsud ja kurk sõna otseses mõttes valutasid! Tõenäoliselt külmetasin end Eestis testilt tulles ära. Või, mis hullem, sain mingi viiruse. Loodan, et seda mitte, sest Elinat haigeks ei taha teha.
Peale eilset suur tüli, leppisime Gunnariga ka ära uuesti. Nii väga ootan, et see lumi ja talv juba mööduks ja kõik paremaks läheks!

Kommentaare ei ole: