laupäev, 31. august 2013

Penned+juurviljad

Ma olen juba mitu, mitu päeva ihaldanud midagi tõeliselt head. Eile poes ringi käies, turgatas pähe, et võiks ühte vormirooga proovida.
Enne ahju
Kasutasin:
300g täistera pennesi
300g brokkolit
300g lillkapsast
300g porgandit
peoga maisi.herne-paprika segu
2 muna
400 ml köögikoort
250g kana
100g peekonit
100g juustu
Peale ahju
peoga peterselli
1 küüslaugu küüs

Keetsin ära penned. Kui kasutada värskeid juurvilju, siis need ka. Mina kasutasin sügavkülmutatud varjanti ning lihtsalt soojendasin nad enne teiste ainete lisamist ahjus soojemaks.
Praadisin kana, maitsestades seda kanapuljongiga. Kui kõik ained olid valmis, segasin need vormi segamini.
Lisasin hästi peeneteks ribadeks lõigatud peekoni. Seda ei pea lisama, aga mulle jubedalt meeldib toidu sees suitsu peekoni maitse. Toorsuitsu oma ma ei kasutaks näiteks.

Valmis!
Segasin kokku muna ja ca 200 ml koort. Lisasin maitseained ja valasin segu peale. Viskasin ahju ja lasin umbes 20 min 200 kraadi juures küpseda. Siis võtsin välja ja segasin. Tegin ülejäänud 200ml uue kastme, kuhu lisasin küüslaugu, peterselli, maitseaineid ja juustu, mille eelnevalt ära ribastasin. Lihtsam oleks muidugi kasutada näiteks riivjuustu. Eriti hea maitse annaks parmesan.
Valasin kastme peale ning segasin uuesti.
Panin veel 15ks minutiks ahju, aga kraade tõmbasin 150 peale.

Võtsin välja ja lasin veidi jahtuda. Tõsiselt hea, mahe ja koorene toit sai. Trennipäevaks väga sobilik näiteks.

Mis ma aga teeksin veidi teisiti, oleks et paneks kahe muna asemel näiteks 3-4 sisse. Ja nagu enne mainitud, siis tavalise juustu asemel kasutaks parmesani. Peekon peaks olema just suitsetatud peekon või siis lihtsalt kana. Küüslauku võiks vabalt olla kaks küünt isegi.
Köögikoor oli mul kevyt ehk siis "kerge". Samamoodi madala rasvasisaldusega juust. Enda kogusel, võtsin vähemaks pennesi.
Maitsestasin ma siis kanapuljongi, meresoola, piprasegu ja vähese sidrunimahlaga. Näiteks poole sidruni mahl on täiesti piisav.


Hea, lihtne ja kiire söök ning peaks juurviljad nauditavaks tegema ka kõige suuremal juurika vastasel tegema!

Kommentaare ei ole: