teisipäev, 27. august 2013

Retsept

Kuna mul midagi tähtsat ja tarka pole kirjutada, panen kirja retsepte veidi. Me saabusime påhapäeva õhtul Soome ja kuna terve eilne päev läks välja puhkamisele- jah, lapsega reisimine on nii väsitav, siis eile poes käies, oli mu pea ideesest tühi. Kui aga peale lõunat saabus reaalsmus, et lapsel pole midagi süüa, siis tuli viimased kapis seisvad ained ära kasutada. Nii meisterdasin ma eile kokku pannukad, mis maitsesid sada korda paremini, kui välja nägid.
Ma kasutasin:
3 muna
500ml keefiri
tunde järgi jahu, suhkurt, soola.
1-2tl söögisoodat
200g kodujuustu

Tegin nii: vahustasin munad, lisasin keefiri. Segasin. Lisasin suhkurt. Ma kasutasin indiaani suhkurt, tänu millele pannukad ka pruunid on. Lisasin juurde soola ja sooda ning segasin. Viimasena lisasin täistera jahu- see ka pruunide pannkookide kaasaitaja. Kui mass oli juba parajalat paks, lisasin kodujuustu. Mu tainas tuli mõnusalt paks ja tihke. Kuna väikeseid kooke on palju mugavam süüa, tegin neid. Sooda aitab koogikesed hästi kohevaks ja pehmeks teha.

Kõige suurem kriitik sõi ja mõmises. Ka abikaasa ei öelnud midagi paha. Seega, mõnusaks vahepalaks- miks mitte?!

Täna oli kahe erineva söögi päev. Minu ülejäänud kaks pereliiget väga värskeid salateid ei hinda. Endale tegin siis ruccalo salatit, kuhu lisasin kurki, tomatit, avokaadot ja veidi salatilehti. Maitsestasin oliiviõli ning valge veini äädikaga. Tavaliselt eelistan sidrunimahla, aga see ununes eile kassasse... Veidi sidrunipipart ka ja voilaa!
Teistele keetsin valmis ühepajatoidu ning tegin kõrvale mini-pikkpoisid.
Kasutasin kanahakkliha, millele lisasin kaks muna, kodujuustu, kaks porgandit ja maitseaineid. Tahkemaks muutsin massi nisukliide ja täistera jahuga. Pätsid ahju 20ks minutiks ja valmis. Sõid kõik ja midagi ebatervislikku ka polnud.


Ma pole jooksma juba pea nädal aega saanud. Täna plaanin väikese tiiru siiski ete võtta. Mul on palju mõtteid ja probleeme peas, mis vajavad rahulikku läbimõtlemist ja kaalutlemist. Loodan, et jooksmine teeb oma tööd ja tagasitulles, on tunne juba parem.


Kommentaare ei ole: