esmaspäev, 4. november 2013

Oktoobri statistika, retsept ja lobanurk

Et ennast ikka ja jälle motiveerida ja mitte alla anda, panen vahelduseks kirja oma trennide statistika ka.

Oktoobri statistika on siin:
Kokku tegin trenni 36h, 38 min
Lihastrenni 6h, 59 min
Piloxingut 9h, 22 min
Kõndisin 20h, 17 min ning 96,44 km.

Endomondo järgi kaotasin 17179 kcal.

Täna ootas mind Endos tore üllatus ka, kui märkasin et olen tänaste trennidega kokku teinud 980 treeningut ja maha treeninud 700 burgerit. Seda siis pooleteise aastaga.

Eile sain siiski jooksu maitse ka suhu ja oh, kuidas ma seda igatsenud olin. Panin Elina magama ja saatsin Gunnari tema körvale. Hakkasin just jooksu riideid selga ajama, kui vaatasin aknast, et vihma sajab. Võtsin riided seljast ja panin panni tulele, et siis süüa teha ja õhtul ehk välja minna. Vaatasin veel aknast välja ja- sadu oli järgi jäänud. Kiiresti pliit välja ja riided selga, pulsikell peale ning telefon käele. Kui välisuksest välja läksin, tabas üllatus-ikka veel tibutas. Aga kuna ma juba väljas olin, siis läksin ikkagi teele.
Ja oi, kui nakkav see oli. Võtsin rahulikult sörgi tempo ning lihtsalt nautisin. Tegin ekstra maja ümbruses veel ringe, et lõpus tund täis saaks. Kuigi keskmine tempo oli 6.07 min/km, oli pulss uskumatud 180/189 bpm! Aga panen selle kahe kuuse pausi ning Soome meeletute tüsude arvele. Ega tuul ka asja lihtsamaks teinud.

Täna natukene jalad andsid tunda, aga mitte nii nagu ette valmistasin end juba. 

Veidi on mul tekkinud väikesi võörutusnähtusi sellest jubedast, ebatervislikust toitumisest, mis vahepeal on olnud. Täna hommikul näiteks hakkas nägu pestes, ninast verd jooksma. Eile trenni õhtul tehes, hakkas pea hirmsalt ringi käima ja valutama.
Vahel tahaks ikka millegi järele nii möödaminnes haarata, aga olen suutnud end päris hästi kontrollida. Pean ilusti söögi vahesid ning olen kõik toidud ise kodus teinud. Patustanud olen vaid nii palju, et söögi juurde söönud meetvurstiga leiba. Aga need toidud, mis ma suudan kokku meisterdada... Vahepeal kui Gunnar mu toite kiitis, ma ei uskunud, et ta siiralt räägib, kuid nüüd, olles ise mitu aega valmistoite ja kräppi  sisse söönud, oskan ma ise ka puhtaid ja mitmeküllaseid maitseid hinnata.

Täna oli meil menüüs kana Hiina moodi.
Vaja läks:
500g kanafileed
1/3 lillkapsast
1/2 brokolit
veidi sellerit
1 suurem porgand
1/4 ingverit
sidruni mahla
kollast karrit
300g riisi
Võid

Panin ribadeks tükeldatud juurviljad potti koos tükikese võiga ja valasin veidi vett põhja. Lasin neil seal aurustuda. Tükeldasin kana hästi pisikesteks ja peenikesteks ribadeks ja praadidin võis. Kui kana oli küpsenud, vanasin need kokku juurikatega ja "praadidin" neid potis veel veidi edasi. Lisasin karrit, ingverit, soola, pipart ja sidrunimahla. valasin peale ca 300ml vett. Lasin möned korrad poti keema, ise koguaeg segades.
Keetsin riisi. Serveerides panin lihtsalt kastme riisi peale.
Sõïme ja nautisime!

ja uskumatu, et ma suutsin unustada, kui hästi erinevad toidud ja juurviljad maitsta vöivad. Kõht tühi ei ole küll kunagi ning energiat jagub. Miks ma üldse Kalmuse kavas kunagi kahtlema hakkasin?!
Ainus "viga", mis mul küljest ei taha minna, on kohvi joomine. Iseenesest kohvi paha polekski ehk, aga kuna ma joon seda ohtra piimaga, on see kohe suur kalorilaks juures. Õnneks olen ma suutnud seda juua nüüd vaid toidukordade juurde.

Homsest- ehk siis tänasest, saab Soomes olla vaid nädala lõpuni. Kuna ma tean, kui raske on nüüd siit ära minna, ma sellele veel ei mötle ja naudin igat hetke, mis ma perega koos saan olla. Iman endasse positiivsus ja otsin hinges seda röömu paikka, kuhu järgnevaks, pingeliseks perjoodiks varjuda ning jõudu ammutada. Olen tegemas nii netimaailmas kui reaalses maailmas keskkonna puhastust. FBst olen ma ca 100 "söpra" oma listist ära kustutanud. Sest ma ju ei suhtle nendega, ei taha oma asju jagada nendega või sain ma negatiivset energiat nende postitustest. Eile tegin ka oma Endo tühjaks, kuna treenin vaid enda jaoks ja enda pärast. Mingiaeg mu ema küsis mu käest, et milleks on vaja neid treeninguid muudkui näidata ja vaadata. Ega ei olegi! Seega tegutsen ma seal Endos ka siis vaid selle jaoks, et ise oma asjadel silm peal hoida ja omaette.
Sain täna hommikul tuttavalt kirja, küsimusega, miks ma ära olen ta kustutanud ja väitega/vihjage nagu oleksin seda teinud möttega, et ennast ja enda paremust vördlen. Ei, see ei olnud kustutamise pöhjus, vaid eelnev jutt. Kuigi jah, võrdlemise olen ma luubi alla uuesti võtnud küll. Aga seda vaid enda tulemustega.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kas seda oled näinud? http://revalsport.ee/index.php?article_id=751&page=128&action=article

Kati ütles ...

Jah, olen sellega vägagi hästi kursis ;)

Anonüümne ütles ...

Ah, Kati, õudselt põnev ju, juba hakkadki oma treeninguid läbi viima ! No nii vahva :)
Anna kindlasti teada, kuidas läheb ! Aga mis Sul saakski valesti minna, kui sa nii südamega asja juures oled ! Ja muidugi...kui Präänikule on seltsilist vaja, siis rõõm on minupoolne :)

Kati ütles ...

Annika, ma eeldan? :)

Jah, eks mul endal oli see ca nädakake juba teada, et proovitrenn tulemas. Näis, mis sellest saab :). Elevil olen küll ja aju nuudkui töötab selle kallal :).
Lapsehoidmise kohapealt, vôtan pakkumisest kinni ;)