esmaspäev, 23. detsember 2013

Jõuluvaimustus ja motivatsioonikriis!

Soomes sajab juba mitmendat päeva vihma ja on tugev ja vastik tuul. Aga sellest hoolimata, on minul küll jõulutunne olemas. Ma olen juba vaimselt elevil, kui mõtlen homsele söögi tegemisele, piparkookide meisterdamisele ja kingi avamisele.
Kuna siin on pühade ajal poed kinni, siis käisin täna kolmeks päevaks süüa ostmas. Ja seal toidupoes-kuigi mõni pahuram vanainimene oli, siis tuli seal selle massi sees manööverdades ikka soe tunne sisse, kui enamus inimesi olid rõõmsas tujus, naeratasid ja olid toredad.

Juba eelmisel aastal uuriti ja on ka sel aastal küsitud, kas minu jõululaud erineb väga traditsioonilisest lauast. Vastuseks on ei. Sel aastal on kolme päeva peale ära jaotatud näiteks sellised söögid:
kartuli salat (see kõige Eestlaslikum ikka)
kartulivorsti vorm (sest ma seda päris vorsti ei oska ega viitsi teha)
ahjuliha (valisin kõige "kuivema" tüki välja)
verivorstid (Rakvere kõrvitsa seemnetega verivorstid, viivad keele alla)
praekapsas ja mulgikapsas
keedetud kartul
porgand

Magustoiduks pidin tegema piparkoogi kooki, aga otsustasin viimasel hetkel, et teeme lihtsalt piparkooke, sest väga magusasööjaid meie peres pole.

Nii, milles aga seisneb siis see kava järgi söömine? Ma ei tee ju kõike sööke korraga, ei ahnitse kõiki sööke korraga sisse, sööme ikkagi enam-vähem ajavahedega. Kõige olulisem vahe eelnevate jõuludega ongi see, et ma ei söö ja ahnitse enda kõhtu heast ja paremast lõhki.

Täna vahtisin end peeglist ja nukrutsesin, et pole ikka veel suutnud end viia nii kaugele, kui aasta tagasi. Füüsiliselt siis. Ma lihtslt ei taipa, miks mul on nii kuradima raske end kätte võtta, panna see mitte just väga tervislik toit käest ja trenni teha? Siiani olen koguaeg ikka lükanud homsesse päeva asja. Kuid mitte enam! Täna võtsin kätte, sõin korralikult, kellaaegadega ning tegin trenni. Ja nii saab see olema homme ja ülehomme ja üle-ülehomme! Ma vihkan, et mu 27 püksid mulle jalga ei lähe! Seega alustasin ma oma uus-aasta lubadusega juba varem ning annan endast kõik, et juba uue aasta esimest trenni, paremas vormis anda. Selle kohapealt ei saa Jõulud ja aastavahetus mulle takistuseks, et käest ma end ei lase enam. Ei söögi ega trenni mõttes siis.
Kindlasti on siin suureks, halvas mõttes kaasa aitajaks ka stress oma töö ja trenni andmise pärast ning need magamata ööd. Pean need asjad ka korda saama ikkagi!
Täna võtsingi üle pika aja oma õppevideo välja ja uhasin selle taktis teha. Kuna siiani on Revalis Piloxing suhteliselt uus asi olnud, siis olen kraadi võrra lihtsamalt seda teinud seal. Uuest aastast hakkame aga tõsist trenni tegema. Sellist nagu ma täna tegin!
Tänane trenni läks veidi üle 59 minuti ja põletasin 684 kcal. 
Ja kui ma siis peale enam-vähem tervet päeva selleks trenniks hoogu olin võtnud, siis peale trenni mõtlesin, et kuigi on vihm ja tuul õues, oleks võinud ikka jooksma ka minna. Selleks ajaks oli aga liiga hilja juba.


Ja kui nüüd Jõulude juurde tagasi tulla, siis meie kuuse all on ootamas praegu kaheksa pakki. Kaks pakki tulid Saksamaalt Elinale, kaks pakki on "Jõuluvana" toodud. Gunnarit ootab kolm pakikest ja mind üks. Vähemuses olen ma ainult tänu sellele, et oma kingid olen ma kätte saanud. Sain ju uued saapad, uue kehakaunistuse ja lisaks kingituse venna perele teha. Vanavanemad olevat ka Elinale pakikese soetanud.

Kuids teil jõululauaga on? Mida sinna panete? Kas peate mingitest reeglitest kinni või lasete korra aastas vöö lõdvaks?
Ning kas teie peres käib Jõuluvana vaid lastel või emal-isal ka?

Kuna ma päris pühade ajal olen siiski perega koos ja vaaritan ja naudin seda perenaiseks olemist, siis on ka blogi nö pühi veetmas!


Seega, mu armsad lugejad, soovin ma teile ilusaid ja imederohkeid Jõule!

2 kommentaari:

brittkolismetsa ütles ...

Ilm on siin ka jube. Ma reaalselt kardan, et tuul viib katuse ära. Korralik tormihoiatus on antud ja laps ärkas öösel mitu korda ülesse, sest tuul lihtsalt pani aknad kohutavat häält tegema.

Mis puutub jõululauda, siis sööme seapraadi ja hapukapsast ja pehmet piparkooki. Kuigi ma ka ideaalis tahaks kaalu langetada, siis jõuludel ma küll ei kavatse suutäisi lugeda. Kõike mõistlikult :)

Kingid saame aga me kõik. Saab mees, saan mina ja saab laps. Ootavad juba paar nädalat kõik puu all ilusasti. Just eile arutasime, et see aasta saab hoida niimoodi puu all aga järgmine aasta laseme juba jõuluvanal tuua, tahame Eileenis ka ikka ehtsat jõuluvaimu kasvatada :D

Kertu ütles ...

Ega siingi see ilm väga kiita pole, tahab see tuul ikka vägisi lendu viia :)

Ja mis mõttes oled andnud "kergemaid" trenne ahhhh? :D
Ikka täie rauaga tuleb lajatada ;)
Igastahes jään uut kava põnevusega ootama :)
Tegin eile spordi poes luuret trenni kellade suhtes.Isver kus on hinnad, peab hakkama raha koguma :)

Jõulude ajal kipun ikka ülesööma :)Lihtsalt ema valmistatud siga on niiiiiiii hea ;) Katsun see aasta targem olla. Võibolla :D
See aasta tuleb meile ka üle pika-pika aja jõuluvana :) Ning jälle üle pikkade aastate veedame jõulud vanaema juures, mitte küll täiskooseisus aga peaaegu :) Täpselt nii nagu minu lapsepõlves :)
Ainult, et lumi võiks ka maas olla :D