reede, 20. detsember 2013

Lobajuttu vahelduseks

Jõudsime ilusti eile Soome. Läksin kell 9:45 toast välja ja olime sadamas kell 10:00. Sinna aja sisse jäi veel esimestelt viiendale korrusele tagasi jookmine, sest unustasin passid maha ning fooride taga seismine.

Väike Elina oli laevas üldiselt tubli laps. Laev oli õnneks tühi ka. Mõned eestlased, paar soomlast ja terve kari venelasi. Lastealale tuli mingiaeg üks venelasest mammi oma, umbes 3- aastase lapsega. Lasid nad koos Elinaga liumäest alla ja mängisid kenasti kuniks Vene laps läks mängumaa ainsa tita-vankri juurde. Mida siis Elina ka muidugi kohe tahtis! Laste värk ju. Natukene aega ma lasin neil siis jaurata seal kuniks Vene tüdruk nutma hakkas. Läksin, võtsin Elina ära ning püüdsin talle seletada, et teine tita mängis vankriga ja tema ei tohi seda ära kiskuda. Elina hakkas ka muidugi virisema ja jaurama, aga tõsiselt pahviks lõi mind venelasest ema reaktsioon: selle asemel, et oma nuttev laps maha rahustada, ta kiskus lapse diivanile istuma, pigistas teda käsivarrest ning kui laps proovis ta juurest alla tagasi ronida, kiskus teda päris jõhkralt üles tagasi. Lisaks veel vastik, õiendav hääletoon. ma saaks aru, kui laps oleks jonninud või jauranud nagu minu oma, aga too tüdruk konkreetselt nuttis. Ja see pilt kestis ikka väga pikalt. Lõpuks me tulime lihtsalt Elinaga ära, sest see nutt ja õiendamine mõjus talle.

Aga kodus on hea olla! Elina oli eile terve õhtupooliku oma asjadega tegevuses ning ei esitanud mulle mingeid nõudmisi. Ronis ise söögitooli sööma ja sai söödud ka. Umbes neli tundi päevast kulus siiski "Teletupsude" vaatamiseks ka. On ju hoopis teine asi suurest telekast seda vaadata. Jooksis ja tantsis nedega usinalt kaasa.

Õhtul läksime juba kella 22-paiku magama. Viimasel ajal on Elinal komme keset ööd üles enda ajada, karjuda mitu korda "emme, emme" ning siis kaissu uuesti magama vajuda.


Täna ma veel jooksma ei jõudnud. Eile ka mitte. Olin lihtsalt nii väsinud. Ega täna parem pole- sundisin Gunnarit endaga kella poole kolmeni öösel juttu ajama!


Eilne päev möödus muidu igasugu erinevate emotsioonide saatel. Mõtlesin oma blogi saatuse peale ning hiljem elasin täiest hingest kaasa Merje saagale.
Päris huvitav, kuidas mingil määral tunned blogi põhjal nagu inimene oleks tuttav päriselt. Kui mul viimane kord Soomes olles unetud, Gunnarit ootavad ööd olid, siis sai ikka paljud blogid päris algusest läbi loetud.


Ma eile tegelikult lõpuks olingi juba ennast Wordpressi ümber kolimas. Panin juba teategi välja, kuid viimasel hetkel, mõtlesin ümber. Mul on siin juba nii palju tehtud ning bloggeri formaat on meelepärasem. Niiet lõpuks ma siiski kustutasin selle Wordpressi aadressi ära ning tegin selle lehe veidi Jõulusemaks.

Täna peaksin end kätte võtma ja vaikselt koristamisega algust tegema. Tegelikult koristada nagu nii väga polegi, aga ehete üles panekuks tahaks veidikene ümber tõsta asju.

Nädalavahetusel lähen kingijahile. Üllatuslikult, peab Jõuluvana Elinale uue talve jope tooma. Ostsime oktoobris talle Kaubamajast kalli jope, mis täna otsustas, et laseb mul end katki tõmmata. Tegelikult väga tobe juhus: hakkasin Elinat lahti riietama ning lukk oli kaega juurde kinni kiilunud. Midagi vahel ei olnud, aga lukk ei liikunud. Laps hakkas juba paanikasse minema ning tirisin siis seda lukku, et see kasvõi maha jooksekski, saab lapse välja.
Lõpuks kui sain luku lahti tiritud ja seda uurima hakkasin, tuli välja ülim nõmedus. Nimelt luku see liikuv osa, kust kinni hoitakse, oli läinud nö külje peale ning selles asendis olles, lukk ei liikunud! Tirimise peale aga tõmbasin ma lukuga koos seal sees olevad "hambad" välja. Nüüd luku kinni saab küll, kuid kui ta veidikenegi peaks puuduvate "hammaste" juurest venitama end (mis on täpselt rinna peal, kus käed liiguvad!), siis hakkab lukk lahti jooksma.
Pagana kahju on küll, sest see on nii ilus ja hea jope! Ja üldse mitte odav! Aga noh, mis Sa teed...

Nüüd aga koristama ning õhtul võiks ennast natukene treenida ka!

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kui sa Eestis oleks, soovitaksin lasta lukk ära vahetada, ikka kordades odavam kui uus jope, aga Soome kohta ei oska öelda, mis raha selle eest küsitakse, kohati on seal teenustel ikka ulmelised hinnad, siis on tõesti odavam näiteks netist uus jope tellida :)

Anonüümne ütles ...

Aga kui raha on, siis miks mitte uus osta :)

Kati ütles ...

Kuna jopet päris homne päev juba vaja, siis tuleb vist siiski uuele panustada. Hind hinnaks, aga väga ebatôenäoline, et Soomes homme sellist teenust saab. Vaevalt ka esmaspäeval :(. Eestis oleks kohe parandusse viinud. Eks homme vaatame, kas on môni koht siin ka lahti. Kui pole, tuleb poest vaadata :(

Kati ütles ...

Just küsisin üle ja Soomes pm enne uut aastat seda korda ei saa. Vaatame siis midagi seks ajaks siit odavalt selga ja pärast laseme selle ikka korda ka teha. Ei raatsi seda kallist niisama nurka ka jätta.

Liinu ütles ...

kui tsekk alles, siis vii poodi tagasi. garantii korras peaksid nemad oma kuludega luku ära vahetama. sinu kirjelduse järgi tundub, et tegemist tootja veaga. natuke v6ivad krimpsutada nägu luku mehaanilise l6hkumise peale, aga ehk aitab vabandus, et ilma sellete poleks lapsel jopet seljast saanud!

Kati ütles ...

Ei ole enam ammu tsekki. Kuidagi ei usu ka et Kaubamaja seda vastu võtaks. Soomes on Name It pood, kus kindlasti vahetaks, aga kahtlen, et Eesti seda omaks võtaks.