neljapäev, 23. jaanuar 2014

30 fakti minust

Siin on päris palju tehtud neid fakti-postitusi. Kuna mul Ask.fm-is on seda korduvalt ennegi küsitud, siis mõtlesin mõned enda faktid ka kirja panna.

1. Ma olen hingelt maakas. Ma sündisin ja kasvasin maal ning kuigi mulle linnalähedane elu meeldin, sooviksin ma tulevikus kuskil maalähedasemas kohas elada.

2. Ma andestan aga ei unusta. Nagu päriselt. Ma mäletan iga väiksematki asja oma minevikust, kuigi seda poleks vaja. Mu kunagine psühholoogia õpetaja hoiatas, et niimoodi võib varsti mälu maht nö täis saada ja see on ohtlik.

3. Ma kardan nõelu. Ma siiani pigistan silmad hirmust kinni, kui pean verd andma ja poetan vahel ka pisara. Mis on iseenesest väga naljakas, sest mul on 9 augustust ja 4 tätoveeringut.

4. Mul on kehal olnud 9 augustust. Täpsemalt siis 5 kõrvarõngaauku, nabaneedi koht, keeleneedi auk, monroe ja ninaneet.

5. Mulle ei meeldi ehted. Mul on vaid abielusõrmus ja kolm kõrvarõngapaari, mida ma kannan, kuid ma ei armasta pikki rippuvaid kõrvarõngaid, mitut sõrmust erinevas sõrmes ega kaelakeesi. Kui ma ka kannan kõrvarõngaid, on need väikesed ja tagasihoidlikud.

6. Mul on kokku juba 4 tätoveeringut. Ja mitte ükski neist ei ole nii sama selle jaoks, et lahe olla tehtud. Kõigil neljal on väga suur tähendus ja mõte mu jaoks. Enne kaalun mitu kuud, kui reaalselt nõela alla julgen minna.

7. Ma olen suhteliselt arg inimene. Võin netis tunduda väga avameelne ja chit-chatija, aga reaalselt pelgan ma inimestega suhelda, kui kokku peaksime saama.

8. Mulle ei meeldi telefoniga rääkida. Mis iseenesest on naljakas, sest uut telefoni tahan ma koguaeg! Aga mulle ei meeldi kõnedele vastata ja veel vähem tahan ma ise kellelegi helistada. Minu jaoks on tõeline eneseületus helistada arstile, et aega endale panna. Ainsad kellega ma telefonis rääkida võin on Gunnar ja mu ema.

9. Ma olen äärmiselt konkureeriv. Ma lihtsalt pean olema teistest parem. Eriti spordi vallas. Kaotasin sel suvel tõenäoliselt ühe endale väga tähtsa inimese, kuna Endomondo järgi tema rekordeid järjest ülelöömas käisin. See oli ka üheks põhjuseks, miks seal kõik oma sõbrad ära kustutasin- et ei tekiks enam võstlus efekti teiste inimestega.

10. Ma kujundan suhteliselt kiiresti inimestest oma arvamuse. Ja üldiselt on seda hiljem päris raske muuta. Siiski olen ma viimasel ajal sundinud ennast avatum olema ja leidnud paljude inimeste seast hoopis toredaid kaaslasi.

11. Ma olen käinud vaid neljas riigis. Täpsemalt siis Lätis, Venemaal, Soomes(kus ma siis ka elan eks) ja Saksamaal. Kõige enam meeldis mulle Saksmaaa ja kõige ilusam linn oli St. Peterburg.

12. Kuni ajani, mil ma ise alla võtsin, arvustasin ma inimesi kehakaalu järgi. Nii veider, kui see ka ei tundu, siis ise paksukesem olles, olin ma suuremate inimeste vastu päris karm ja õel. Kui enda kaaluga päriselt tegelema asusin ja kõvasti alla võtsin, olen ma palju tolerantsem ja mõistvam.

13. Ma ei joo alkoholi. Ma olen mõelnud sellest isegi kirjutada, miks ma seda ei joo, aga lühidalt ei maitse mulle vein (v.a üks roosa, mida St. Patricus sain) ja siidri joomine on minu jaoks suht rumalus. Õlu on minu jaoks nagu piss.

14. Ma armastan blondi juuksevärvi. Olen oma elus umbes kolm-neli korda blond olnud ja tänu sellele ka juukseid korralikult rikkunud. Nüüd alles olen hakanud pruune toone armastama ja endal värvi muutma enam ei kipu.

15. Mulle ei meeldi geelküüned ja ripsmepikendused. Nad nüüd ei häiri ka, nii et kriiskama hakkaks, aga ma eelistan ilu meigiga rõhutada pigem. Abiellumiseks panin endale ripsmepikendused ja peale kaht kuud, rebisin need ära. Samuti pole mul kunagi olnud geelküüsi. Küll olen ma solaariumit külastanud.

16. Ma olen teksapüksi-inimene. Ma tahaksin hirmsalt kanda kleite ja seelikuid, kuid üldiselt tunnen neis end ebamugavalt ja eelistan pükse. Pealegi tundub mulle, et need lihtsalt ei sobi mulle. Teksapükse on mul kapis 14 paari.

17. Ma armastan kontsa. Kuni alla võtmiseni, ei suutnud ma eriti kontsaga käia ja kandsin botaseid. Nüüd aga käin ma libeda ilmagagi 10cm-se kontsaga vabalt. Elina ohutuse mõttes, valin ma libeda peale siiski 6cm kõrguse kontsa.

18. Ma armastan õudukaid ja rumalaid reallity showsid. Jaa, Geordie Shore on mu igapäevane ajaviide.

19. Kannan päris kalleid jooksutosse. Mitte mingi edvistamise või staatuse märgiks, vaid tänu sellele, et mul käib üks jalg veidi sisse poole ja võlvid vajavad toestust. St, selle jaoks, et ma end joostes ei vigastaks. Hetkel on mul kasutusel Nike Lunarglide 4 (179€ soodustusega) ning Asics Gel Kayano 19 (199€ soodustusega).

20. Ma ei viska ega anna/müü oma riideid kergelt ära. Mul on kapis alles kõik miinimum kaalu riided, sest ehk jumal aitab ja saan neid varsti kanda. Samuti on mul olemas veel rasedariideid ja suuri riideid, sest never know, millal üht neid vaja läheb.

21. Mulle ei meeldi lapsed. Loomulikult armastan ma oma last, kuid ma muutun võõraste laste seltskonnas kiiresti närviliseks. Enda sugulaste ja tuttavate lastega saan ka hakkama ja elan nende kasvamisele kaasa, kuid näiteks vihkan lastenurki, kus on täiesti võõraid lapsi.

22. Olin praktiliselt pime. Kuni silma laser operatsioonini, kandsin ma paksu klaasiga prille. Mu silmad olid -4.8 ja ma ei näinud ilma prillide/läätsedeta praktiliselt midagi.

23. Ma ei taha lapsi saada peale 30ndat eluaastat. Ma ei tea, miks see number see punkt on, aga minu kindel teadmine on, et peale seda ma enam lapsi ei taha. Seega, kui Elina nelja aasta jooksul omale kaaslast ei saa, jääb ta üksikuks lapseks.

24. Ma ei tee patupäevi. Enamus kava või toitumis-stiile järgivaid inimesi hoiab end korralikuna patupäevade jaoks, et siis millegi väga meeltmööda toiduga patustada. Mina seda ei tee. Mulle ei ole mingi probleem olla neli kuud korraliku toidu peal, ilma midagi ihaldamata.

25. Ma ei söö seeni ega heeringat. Üldse eelistan ma punast kala, kuid mõne valge söömisega saan ma hakkama. Ei seedi ma ka silku ja räime, kuigi lapsepõlves sai neid ikka söödud, kui vanaema need ära praadis ja sibula-äädika marinaadi pani. Seentest söön ma praegu vahel, harva shampinjone, kui need peaks kogemata mõne toidu sees olema.

26. Ma ei ole kunagi kedagi löönud. Ma kardan inimestel haiget teha. Tobe, aga ma kardan, et kui ma neid löön, siis nad saavad haiget. Valetan! Siiski väiksena lõin oma väike-vennal hamba loksuma. See oli ka viimne kord!

27.  Kuigi ma olen 25-aastane, ei tea ma siiani, kelleks ma päriselt saada tahan. Või noh, ma tean, et mulle meeldiks olla treener ja selles vallas inimestega tegeleda, aga mingis mõttes sooviks ma siiski ka nö päris ameti selgeks õppida. Kuid ma ei tea ikka veel, mis mind huvitaks.

28. Minu kõige tähtsamaks varaks, on minu hambad. Need on ainsad asjad, mida ma piinliku täpsusega pesen ja nende eest hoolitsen. Ainus asi, mis ma tegemata olen jätnud, on tarkusenammaste välja tõmbamine, kuna ma kardan seda.

29. Ma kasutan praegu NOKIA Lumia 800. Tegelikult ma ei salli seda telefoni ja ihaldan juba ammu uut Sony oma, aga ma ei leia ühtegi head põhjust, miks vana välja vahetada.

30. Minu lemmik aastaaeg on kevad. Kuigi mul pole teiste vastu ka midagi, siis näiteks kevadväsimuse asemel, tuleb minule hoopis suur energia sisse.

14 kommentaari:

Britt ütles ...

Tead, ma ka kartsin tarkusehamba välja tõmbamist, aga see oli täiesti kökimöki. Ausalt ka. Ja ma olen sedasorti inimene, kes võib vabalt hambaarstilt hakata ta isikliku elu kohta küsima, et ainult aega venitada, et ei peaks suud lahti tegema :D:D

Hästi tore meesarst tõmbas välja, tegi palju nalja ( sai aru, et ma väga-väga kardan). Ütles, et kui ma tahan venitada kangesti asjaga, siis ta võib mingi jäljendi vms võtta aga et peale seda tuleb küll tõmmata. Eks ma olin nõus, et jeeee minutijagu kaugemal see õudus. Askeldas siis mul seal suus veidi. Kui tehtud sai, siis ütlesin, et no ma ikka ei tea, ma ikka kardan. Temal aga lai naeratus suul, et pole karta midagi, ta just tõmbas välja..ja näitas mulle hammast. Ühesõnaga ajas lambist mula mulle mingist jäljendist. Paljudele kindlasti ei meeldiks kui neile valetatakse niimoodi näkku a no seda tõesti polnud tunda ja ju ta teadis ise ka, et see saab valutu olema, et ta mind trikitas nii :D

Kati ütles ...

Palun mulle selle hamaarsti kontaktid :)! Kas pärast taastumine polnud valus? Ma natukene pelgan seda aega, kui tuimestus ja valuvaigisti üle läheb. Siis pidavat valus alles hakkama :)

Anonüümne ütles ...

"Kaotasin sel suvel tõenäoliselt ühe endale väga tähtsa inimese, kuna Endomondo järgi tema rekordeid järjest ülelöömas käisin"

Kas jutt käib Pamela Eesmaast?

Kati ütles ...

Hehee, ma ei tea, kuidas Sa seda küll tead vôi millest välja lugesid, aga nii see on...

Britt ütles ...

Mul väga hullu ei olnud. Eks ikka andis tunda ja selline fantoomvalu oli. Et noh tundsin nagu hammas valutaks, aga hammast ju polnudki :) Aga see väga kaua ei kestnud.
Teeme nii, et ma emalt küsin mis selle arsti nimi oli ja siis annan sulle teada :)

Kati ütles ...

Oi kui tore! Aitäh :)

Marina ütles ...

Ma ise pole kunagi arste kartnud ja lasen vabalt ennast ka õmmelda ainult kerge tuimestusega ja ise vaatan pealt.
Kuid minul oli tarkusehammaste välja tõmbamine ikka väga hull protseduur. Esimesena tõmmati välja hammas, mis oli igemete alt väljas juba ja järgmistel kordadel käisin välja tõmbamas hambaid, mis olid alles igemete all,seega mul lõigati igemed lahti ja kangutati hambad sealt alt välja.
Mul oli kõigidel hammastel juurte otsas konksud, mis tõmbamise käigus tõmbasid katki kõik veresooned ja selletõttu ma taastusin sellest protseduurist 1,5 kuud. Mul oli põsk paistes, kogu kael potisinine. Kõri lõi paiste ja ma ei saanud nädal aega midagi tahket süüa.
See on ainuke nõme kogemus mul arstlike protseduuridega.
Aga sina ära karda, muidu on täitsa tore. Kusjuures mul tõmbas ka üks hästi tore meesarst. Ta on Tallinna arst, aga tal Pärnus ka praksis Kalmer Lepik oli vist nimi. Tegi nalja ja oli hästi hoolitsev ning kuna protseduur oli ise valus siis oli näha, et ta üritas võimalikult valutuks mulle selle teha. Mina olen nimelt see inimene, kellele tuimestused ei hakka koheselt mõjuma korralikult, samamoodi on unerohtudega.

Marina ütles ...

Tahtsin veel seda öelda, et mulle ka meeldin mõtetuid reality sarju vaadata.
Näiteks:
"Tia and Tamera"
"Biga rich Texas"
"The real housewives of Beverly Hills"
"Keeping up with Kardashians"
"Pretty wicked moms"
"Total Divas"

Äkki leiad siit endale midagi uut vaatamiseks:)

Kati ütles ...

Mul on ônneks vôi kahjuks kôik hambad, pead välja pistnud juba. Hambaarstid keelduvad tarkusehamba kórvalist auku parandamast. Lisaks on need ise ka augulised.

Ma Eestis passisin igasugu saateid. Siin käib tavaliselt MTV taustaks ka jälgin seda. Ei kujuta ette, kust höid saateid vaadata saaks. AVA pealt? Liv?

Britt ütles ...

Tänks Marina, ma hakkasin seda Pretty Wicked Momsi vaatama nüüd. Nagu mul vähe vaatamata sarju oleks :D Ja no see naine, kes oma koera karva sirgend, oumaigaaaaad :D

Kaja ütles ...

Kõige lihtsam on netist vaadata ;)

Marina ütles ...

Ma vaatan vahel LIV kanalilt naistekaid, sealt tuleb neid kõige tihedamini ja AVA pealt ka.
No Liv-kanalilt tuleb 19.00 pulmasaade, kus siis 4 ameerika naist üksteise pulmas käivad ja siis pidu hindavad ning võitja saab pulmareisile. Laupäeviti tuleb sealt enamasti kokandussaateid ja pühapäeviti sisustussaateid...need mulle meeldivad. SUB-i pealt tuleb laupäeviti palju komöödiasarju.
Aga üldiselt pole midagi vaadata, klõpsin siia sinna ja vaatan kõike natukene, kuniks üle viskab ja netis passin või raamatut loen.

Riina ütles ...

Mina vaatan nt TLC pealt reality showsid. TNT pealt tulevad head filmid ja mis kõige parem, seal pole reklaame, mis filmi vaatamise totaalselt peesse keerab. Mul kaob vahepeal mõte ja järg ära, kui vaatan eesti kanalitelt õhtul filmi :)
Ega eriti aega pole üldse telekat vaadata, aga kui poiss lõunat magab või õhtul magama on läinud, siis vaatan :)

Kati ütles ...

Arvutist ei saa vaadata-laps :D.
Täna siis kanal Livi peale :D