reede, 31. jaanuar 2014

Jaanuari statistika

Kuna mu selle kuu viimane trenn on tehtud, siis postitan statistika ka juba ära.
Jaanuari algus oli suhteliselt stressirikas veel ja trennideks mahti ei  olnud. 12. jaanuaril kolisime Soome tagasi ning 13ndal hakkas minu jaoks mu trenni ja toitumise hooaeg pihta.

Kahju on mul kindlasti sellest, et olen eelneva sügisega kaotanud suurema osa oma jooksuvormist. Kindlasti on selles süüdi ka kehakaal. Aga noh, alustan tasa ja targu, Ööjooks on veel üsna kaugel ja kui olen sama tubli kui eelmisel hooajal, saan selleks ajaks vormi.
Samuti panin ma Elina tema esimesele võistlusele kirja. Ööjooksu Mõmmijooksule siis. Ise mõlgutan ka kevadistest üritustest mõtteid, kuid näis mis saab.

Siin aga jaanuar statistiliselt:
 • Jooksin: 100.76 km / 11h:37min:32sek/ 8431kcal
 • Kõndisin: 37.06km/ 6h:33min:57sek/ 2322kcal
 • Lihastreening: 4h:08min:09sek/ 2164kcal
 • Piloxing: 2h:43min:34sek/ 1617kcal

Iseenesest väga head 19 päeva! Eriti uhke olen joostud summa üle!
Täna ignoreerisin algelist, kuid jubedat lumetormi ja tegin viimased 10km ära, et saaks kuu lõikes ilusa numbri. Söömisest jäi liiga väike vahe sisse ning algus oli raske. Pulss taevas ning samm liiga kiire. Üldiselt olen ma õppinud oma sammu väga hästi reguleerima. Lihtsaks nipiks on mulle kuulatav muusika, mille ma saan täna Piloxingu liikmeks olemisele tasuta. Seal siis coverdatakse lugusid ning saab valida endale sobiva tempoga loo. Kuna praegu jääb Piloxingu tempo veidi kiireks, sain ma väga ägedaid lugusid detsembris jõulukingina alla laadida. Muusika takt ja rütm aitavad väga kergelt jooksu rütmi ühtlasena ja sobivana hoida.
Sellega seoses sain ma üleeile kohe väga mõnusat jooksu tehes pulsi väga alla. Tempoga 7:08min/km, oli pulss seal 154 kandis. Tõusudel veidi kõrgem. Eriti kuna ma siiani tõusudel lisan pigem kiirust- nii nagu peab! Tempo on selle 19 päevaga paranenud, võimekus ja vastupidavus on paranenud ja pulss niisamuti. Mida veel soovida!?

Jalutamas käisin ma tänu sellele vähe, et Elina pikalt haige oli. Korra käisin ka ise niisama tempokõndi tegemas, kuid enamus aega ma siiski jookseks kui kõnniks. Veebruaris tahan ma siiski treeningutesse sisse ka power/fitnesswalki tuua.

Lihastreeningut teen ma üldiselt jooksuvabal päeval. Mul on oma kindel kava mida jälgin ja siiani seda muutma ei pea, sest ülepea kerge see ei ole. See näeb välja selline:
 • 3x15 crunch
 • 3x15 jalatõste
 • 3x15 jalgratas (mõlemale jalale)
 • 3x15 väljaaste kükk (mõlemale jalale)
 • 3x15 tavaline kükk
 • 3x15 liblikas
 • 3x15 hantli tõstet
 • (praegu) 45 sek plank
Lisaks sellele veel muutuvad harjutused, mida ma üldiselt teen näiteks lühikese jooksu päeval. Teen siis istessetõusu (mitte segamini ajada crunchiga), seljatõsteid, planku ja nn jalgratast. Sel nädalal tegin ma neid kõike 45 korda. Uuel nädalal juba 50 kordust jne.

Piloxingut ma ilmselgelt palju pole teinud. Mulle lihtsalt ei meeldi seda kodus teha ja alati, kui ma olen lapse magama saanud ja DVD mängijasse panen, on ta uuesti üleval. Nagu needus! Noh, eks pühapäeval paistab, kas saan seda tööna tegema siis hakata!

Toitumises olen olnud ma tubli. Mu ainsaks nõrkuseks on piparkoogid, mida siiani koju oleme ostnud ja nendega ma siis maiustasin nädalavahetusel, pühapäeval, kui ma poolmaratoni tegema läksin. Muid mööda minekuid väga ei täheldaks. Kui siis see väga jube burrito, mis mul sisikonna teistpidi pööras. Kohvi joon vaid hommikul pudru kõrvale ja ülejäänud päeva, joon rohelist teed. Nüüd eesti minnes peangi Looduspoest seda mõnusat teed tooma!

Eesti lähen ma siis juba pühapäeval. Väga tahaks mõnda tuttavat näha ja näiteks sööma minna! Otsustasin seekord ööbida Kalev Spas, kus ma saan nii õhtul kui hommikul jõusaali ja veekeskust kasutada. Kui ma juba üksi lähen, siis poputaks ka end natukene! Seega, kui keegi tahab ühineda, andku teada! Esmaspäeva päeval tulen ma juba koju tagasi siiski.

Täna rääkisin ma Marekiga ja otsustasin kaalumise lükata pühapäeva hommikuks. Põhjus iseenesest on lihtne: kuna treening paneb lihase nö vett koguma, et see taastuks, siis homme hommikul oleks tõenäoliselt mu lihased alles "paistes" ja "rasked". Seega on mul homme nagunii puhkepäev, lasen kehal taastuda ja puhata ning siis pühapäeval näeme me reaalset tulemust. Seega, kes veel hääletanud ei ole, siis pühapäeva hommikuni saad seda teha SIIN. Nüüd ma siis paluks arvesse võtta veel seda ka, et lihas on punnis (:D)!

Hea uudise (enda jaoks!) avastasin ma ka eile. Nimelt ütles Kaja juba ammu, et tema meelest olen ma pikem, kui väidan. Noh, kui ma selle üle ise mõtlema hakkasin, siis näiteks Pamela sünnipäeval suvel, sain ma kokku esimest korda Keiuga, kes peaks olema minuga ühes pikkuses. Kuid tundus ta mulle siiski veidi lühem. Ja kuna mu viimane mõõtmine jäi sinna 9-10 klassi aega, otsustasin eile end päriselt ja korralikult mõõta. Saingi tulemuseks 170 cm hoopis. See tähendab lausa 2cm lisa raskust! Lubatud lisaraskust siis.

Kõige toredam on muidugi kogu protsessi juures see, et mu enesetunne, enesekindlus ja tuju on paranenud. Seda on näha nii Elina, Gunnari kui ma usun et igaühe pealt, kes minuga kokku puutub.

Nii möödaminnes mainin veel selle ära- kes ei ole näinud, siis nüüd olen ma ka Instagram'is, kus ma siis tihedamalt pildis kõike updatein. Mu konto on küll privaatne, kuid eks ma kõik soovijad, lasen läbi. Seal näeb lähemalt pilte söökidest, treeningutest ja eks Elinast-minust ka.

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mis laevaga Sa pühapäeval Eestisse sõidad? :)


Helena

Kati ütles ...

Ma ei tea veel. Mingi kahese Tallinkiga.

Anonüümne ütles ...

Ok, lähen ise Vikingiga, mõtlesin, et oleks tore näha :)

Kati ütles ...

Kuulsin jah, sellest Vikingu pakkumisest, aga vist ei sobi kellaajad ja ma ei viisti selle aeglasega venida :D

Anonüümne ütles ...

Mis pakkumisest? :D

Kati ütles ...

Et päevakruiisi saab 2€ eest