esmaspäev, 20. jaanuar 2014

Kolisime ära

Sai siis nädalavahetusel lõpuks kõik asjad Eestist ära toodud ja korter ära antud. Oh, kui hea tunne on hinges, et lõpuks saab kodus päriselt olla. Ainus asi on see, et reedel pean minema Eestisse naistearstile, aga loodan kiiresti nädala jooksul siit leida mõne inglise või eesti keeles rääkivat arsti, kes mind hoopis vastu võtaks. Kuigi mul veel henkelötunnust pole, saab ehk tasu eest ikka asjad tehtud. Kohe üldse ei kutsu sinna Eesti selleks üheks kontrolliks!

Olime juba suht nädala keskel valmis mõelnud, et läheme õhtul kahekesi välja. Kutsusime ema õhtuks Elinat valvama ja ise plaanisime kas kinno vms minna. Kahetsen veidi, et me ema varasemaks ajaks ei kutsunud, sest läksime Gunnari venna ja tema tüdruksõbraga bowlingusse ja Elinaga, oli see suht katastroof. Ta oli lõunal vaid vaevalt 40 minutit maganud ja häiris teda see kõva muusika, inimeste rohkus ja fakt, et ta kuule ei saanud ega jõudnud tõsta. Saime küll laste mängunurgale kõige lähema raja ja mängu algus läks ilusti, aga suht poole peal hakkas rada jumpsima ja ülejäänud seltskond sai uue raja peale minna, samas kui Elina minul mängutoast enam lahkuda ei lasknud.
Noh, mis seal ikka! Järgmine kord jätame Elina vanavanemate hoolde ja saame kõik rahus ja vabalt mängida ning olla.
See oli minule täiesti esimene kord bowlingut mängida. Esimese korraga suutsin ma muidugi oma pöidlaküüne ära murda. Neljanda, kuuenda ja kaheksanda viskega, sain ikka keegleid ka maha! Hurraa! Siis mäng minu jaoks lõppes ka.

Edasi suundusime siis korterisse ja ootasime õiget hetke, mil välja hiilida. Kella üheksaks oli siis plaan kindel, et Vapianosse sööma minna. Kartsin seda Eesti minekut tegelikult juba reedest saadik, sest tavaliselt kui sinna läheme, siis sööme me kaootiliselt, palju ja igasugust kräppi. Seekord, teades, et ma õhtul nagunii Vapianos maandun, hakkasin ma ärgates juba tegelema sellega, et ma joonel suudaksin hoida.
Ärkasin kõigist varem ja käisin jooksmas. Tagasi tulles sõin võileiva, klementiini ja banaani. Laeval hoidsin end tagasi ja vaatasin rahulikult pealt, kui teised kana ja muud head sõid. Laevalt maha minnes, oli mu söögi aeg juba täis. Mõtlesin juba peas välja, kuidas Rocca Al Maresse jõudes lähen Chopsticksi ja midagi head tellin. Siis tuli meelde, et kotis on kaks banaani. Mõtlesin mis ma mõtlesin ja lõpuks otsustasin need kaks banaani ära süüa, et siis Vapianos mingi väga hea pasta tellida, mis kalorihulga ära täidab. Mõeldud, tehtud!
Vapianosse jõudes, tundus aga isuäratavam siiski salat ning sai sealgi selline tervislik(um) valik tehtud. Pean kiitma taevani seda salatit. Lasin panna veel lisaks kanale peale hiidkrevette ja nautisin igat suutäit!
Kuna lõpetasime söögi alles kella kümne ajal, läksime veel vanalinna jalutama. Peaaegu viis kilomeetrit käisime maha. Tubli Gunnar!

Jõudsime korterisse veidi enne kahteist ja hakkasin siis asju kokku panema. Kell pool kaks sain ise lõpuks magama ja ärkasime juba kell kaheksa, et siis asjad autosse viia, süüa ja laevale sõita.
Lasteala laeval oli lõpuks nii lapsi täis, et võtsime kajuti et seal selle varaärganud jonnipunniga rahus olla.
Üleüldse oli see Elina kohapealt väga stressirohke nädalavahetus. Ta oli terve aja kuidagi jonnis, karjus ja terroriseeris meid. Ju tal hakkab see "emme proovile panemise periood" peale, sest ta muudkui kombib oma piire. Täna hommikul magas end lõpuks välja, ehk tuleb veidi kergem päev.

Täna peeglist end vaadates, tundisn end jälle hästi. Kõht on selle nädalaga muutunud veidi ilusamaks. Gunnargi kinnitas nädalavahetusel mu sõnu. Olen enda üle päris uhke, et olen nii tubli terve nädala suutnud olla ja seda suhteliselt kerge vaevaga. Eile siiski lubasin endale neli rummikommi.

8 kommentaari:

Marina ütles ...

Kui sa tahad tasulise günekoloogi juurde minna siis arvesta, et kõige lihtsam käik maksab pea 200 eurot ja enam, kui lased veel mingid lisaanalüüse teha, siis maksad muidugi veel rohkem. Aga kui tavaline läbivaatus ja PAP-test, siis läheb 200 ringi. Ja sellised hinnad on meil siin pm. maakohas. Ma ei tea, mis hinnad veel Helsinki läheduses on.

Kati ütles ...

Mul oleks kontroll UH tarvis. Mhh, siis vist peab ikka Eestis ära käima :(. Lihtsam ja odavam..

Kaja ütles ...

Eestis saab ju noorte nõuandlates kuni 25. sünnipäevani tasuta käia :)

Kati ütles ...

Tean, ja Elinat ootana jäädes käisin ka :), aga mul on 25s sünnipäev möödas, nii et enam kasu pole :). Jään siis oma arstile truuks. Soome arstile môtlesin vaid tänu sellele, et ei viitsi ega taha Eesti selle ühe asja pärast jälle sôita.

Riina ütles ...

Mehe vend oli Soomes Espoos või oli see Mikkelis hoopis (enam ei mäleta) haiglas ühe öö (vist mingi 5-6 tundi (kui sedagi) ning arve tuli 300€ lähedale. Ometi on nendel Soome isikukoodid värgid/särgid. Aga no ma muidugi nii täpselt ei tea neid asju :)
Ja seal haiglas oli isegi eestlane. Mehe vend hommiku poole üles ärkas ja talle eesti keeles "Tere" öeldi, arvas esimese hooga, et ongi Eestis :)

Kati ütles ...

Soomes ongi kõik tasuline. Sünnitad, siis maksad ka selle eest ja veel voodikoha ja seal veedetud öö eest ka.
Selle henkelötunnuse eeslis on vaid see, et saad nö riigihaiglates ka käia. Kui seda ei ole, maksad end erapraksises vaeseks :)

Anonüümne ütles ...

Mina olen Soomes sünnitanud ja on ka Soome isikukood ja maksama pidin ainult 50 euri (arstid on supper tublid ja head), samuti olen käinud niisama arstil ja ainuke asi mida olen pidanud maksma on visiiditasu 13euri ,niiet kui sul on henkelötunnus siis on küll asjad lihtsad ja odavad:)

Kati ütles ...

Ehk tôesti. Vôi oleneb see piirkonnast? Ma tean vaid nii palju, kui olen kuulnud, mitte omadest kogemustest :)