laupäev, 25. jaanuar 2014

Külmajooksust, Piloxingust ja OODM

Ma olin neljapäeva hommikul juba suhteliselt rõõmus, sest tundus et Elina palavik oli kadunud ning jäänud oli vaid köha-nohu. Käisime kiirelt veel autoga poes ja sai ülevalgi külas käidud. Kuna ta ärkas väga hilja, ei hakanud ma teda lõunaunne panema ja ootasin õhtut, et siis ta varem voodisse panna ja ise Piloxingu uus materjal ette võtta.
Kella poole üheksa ajal käisin teda pesemas ja tund hiljem, olin mõttes nii rõõmus, et preili nii läbi omadega oli, et lausa sülle magama vajus. Mõelda vaid- sain pool õhtut ju endale ja Piloxingule! Vale mõte!
Viisin ta siis voodisse, sättisin end valmis, panin DVD mängima ja alustasin. Sain soojenduse tehtud, kui laps nutma hakkas. Noh, mis seal ikka, olen natukene ta kõrval ja teen siis edasi. Nii saigi. Kuniks ta ise suurde tuppa ilmus. Jälle pausile ja lapsega voodisse. Ja niimoodi kolm korda veel! Kell kaksteist lõin juba käega, panin asjad kirja ja suundusin koos lapsega voodisse.
Ning siis juhtus sama asi, mis paar ööd enne- Elina oli tulikuum, jalad külmad ja ise värises. Palavik oli tagasi tulnud! Elasime öö üle, kuid terve reedene päev, oli laps nagu laip. Magas päeval mitu korda ja palavikku sain hommikul juba 37.9 kraadi. Õnneks sõi ilusti kanasuppi ja jõi meega kakaod. Kuid enamik aega vedeles minu kaisus. Lõpuks ikka suutsime ta Gunnariga olema meelitada.

Ajasin ma oma jooksuriided selga ja asusin oma plaanitud 5km ringi peale. Täna oli aga minek kuidagi väga hea ja kerge ning otsustasin pikema ringi teha. Kaks kilomeetrit enne kodu, oli ikka veel tunne ülimalt mõnus ja tegin veel ühe ringi sisse. Oleks veelgi teinud, aga niigi sai minu pooletunnisest käigust tunnine. Pealegi pidi Gunnar õhtuseks vahetuseks veidi magama ka.
Tänane distants 9.76 km, ajaga 1h:03min. Keskmine kiirus 6:33 min/km ning pulss väga normaalne! Kui arvestada mu riiete hulka ja tõuse, mis pulsi lakke viivad, võib selle jooksu piiripealt veel aeglusjooksu alla lugeda. Usun, et riiete vähenedes ja kevade saabumisel, muutub aeg palju paremaks. Praegu rõhun veel siiski aeglusjooksudele mitte trennidele!

Ma loen külmajooksuks jooksu, mis on tehtud vähemalt -10 kraadise külmaga. Siis panen ma alla juba sooja pesu ning lisa dressika. Siiani on enamus jookse selle kraadi ümbrusesse jäänud ka. Keskmiselt sinna -13 kraadi juurde. Tänagi tundus sama seis olevat. Kuniks ma umbes neljandal kilomeetril tundsin, et külm hakkab kannikat näpistama ja seljal olev higi (jah, ka sellise külmaga mu higi voolab ojadena!), muudab seljapealse külmaks. Siis tundsin ma keelega nina alust limpsates, et seal on higi juba jäätunud. Ning kõige tipuks tundsin ma silma pilgutades, kuidas ripsmete külge on tekkinud väikesed mini-purikad ning need silma langevad! See oli juba veidi häiriv, sest kuigi need silmas ära sulasid, siis sinna läksid nad ikkagi kõvade jää tükkidena. Pühkimisest ka kasu polnud. Kartsin isegi, et murran ripsme ära... Koju jõudes ütles Gunnar, et kraade olevat juba alla -18. Tõeline külmajooks!
Aga ei, kuigi joosta on tänu riietele raskem ja tülikam, siis mulle meeldib sellise külmaga joosta. Suvel, kolmekümne kraadise kuumusega, ma muust ei unistanudki!

Natukene siis neljapäevasest Piloxingust ka. Kuigi ma sain vaid korra kõiki harjutusi läbi teha, siis mulle nii tohutust uues harjutused meeldivad! Eriti pilatese bloki omad. Kui me saime DVD nr 11, siis neid harjutusi mulle väga teha ei meeldinud. Kui ma aga eilseid tegin, siis tekkis kohe tunne sisse, et neid muudkui teeks ja teeks ja teeks... Kuidagi teistsuguse "maitsega" on need. Veidi raskemad ehk, aga rahulikumad. Ei ole sellist kiiret ja kohati huupi loopimist.

Häid uudiseid sain ka täna juba natukene. Nimelt on mul kohtumine järgmisel pühapäeval ühe neiuga, kellega me arutame, kas ma saaks hakata oma trenne andma tema juures. Et mitte ära sõnuda (fakt nr 31-ma kardan asju ära sõnuda), siis rohkem praegu ei räägi enne kui kohtumisel käidud. Kes teab, ehk talle ei meeldigi Piloxing ja jään kuivale.

Lõppu tahan ma teha aga OOTM (outfit of the month, sest ma käin sellega koguaeg, terve kuu jooksmas) näite.


 
 
Asics jooksukingad: Stadium
Nike jooksupüksid: Intersport
Jooksudressikas Li-Ning: Budget Sport
All olev PUMA dressikas: Budget Sport
Soe pesu Craft: Inter Sport
Jooksu põlvikud Asics: Budget Sport
Müts suvakalt firmalt: empsi kingitus
Sall: Gunnari tuttavate kingitud

Üldiselt on mul kindad ka ikka käes. Pulsikella kasutan ma Polari oma ja helkurid on (lisaks nendele, mis on riietel küljes) ka ikka jala ümber pandud ja tagi külge riputatud.
Kuna mul telefon tihti selle külmaga pildi eest ära viskab, siis täna panin ta sooja käpiku sisse ja siis alles taskusse. Ja oh imet! Koju jõudes, polnud külm üldse akut söönud! Hurraa!

Mütsi kohta muide ütles Gunnar, et ma näen välja nagu kloun. Emps kinkis selle mulle sünnipäevaks ja ma olin jumala kindel, et ei hakka seda kunagi kandma. Siiani käiski sellega Elina vaid toas eputamas. Kuid kui külm peale tuli, panin ta ikka pähe ja mul pole paremat mütsi kunagi olnud! See ei liigu joostes millimeetritki ja hoiab pea soojas. Kui me ränkade külmadega Elinaga jalutamas oleme käinud. siis olen selle temalgi teiseks mütsiks pähe tõmmanud.
Ja noh, eks see tutt tule pimedas, tee ääres joostes kasuks ka!

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kuidas sul jooksu ajal hingamisega lood on? Kas ainult nina kaudu hingad? Mina nt pean suu kaudu hingama ja nii külma ilmaga peab midagi suu ees olema, et kurku ei külmetaks. Olen isegi suusamaski ostmise peale mõelnud.

Kati ütles ...

Hmm, ma pole eriti hingamisele tähelepanu pööranud. Kuigi kui mõelda, siis hingan ikka suu kaudu ka. Häirib vaid see, et huuled kipuvad katki minema. Muud häda ei ole :). Päris palju saab ikka suu kaudu hingatud jah. Ja nägu on täitsa paljas. Ma tunnen end suht ahistatult, kui midagi suu ja kaela ümber on. Isegi sall on väga mõtetuna ja lõdvalt seal kaela peal.