kolmapäev, 1. jaanuar 2014

Mis siis nüüd edasi?

Eile said minu FB jälgijad siis teada, et alates sellest kuust mind enam Reval Spordi ridades pole. Sain eile hommikul siis aasta lõpu meili, et kuigi rühmatreeningute juhil endal on meeletult kahju ja tema jätkaks töösuhet, siis juhtkond lõpetas asja ära, sest täituvus oli nii nullilähedane. Noh jah, kui nii võtta, siis mida mina sinna teha sain? Kellaaega mina ei saanud endale valida, samamoodi ei saa ma ju ise kuidagi spordiklubile reklaami tehes kliente meelitada. Reklaam peaks nende poolne ju ka olema siiski mingil määral... Aga olgu, mis tehtud, see tehtud! Vähemalt töötajad olid toredad!

Mis aga siis edasi? Nagu ma juba mingis eelmises postituses mainisin, on meil tegemisel olnud uued plaanid. Ja nende hulka kuulus tegelikult ka Revaliga töösuhte lõpetamine, nii et tegelikult tegi see kiri minul plaanid lihtsamaks ja kiiremini teostatavaks.
Nimelt- järgnev kuu jääb mulle siiski Eestis olekuks viimaseks. Kolime jaanuaris koju, Soome tagasi. Olen vaadanud siin juba poole silmaga ringi ja isegi minimaalse keele oskusega, on mul suurem tõenäosus siin tööle saada, kui Eestis. Lisaks on palga vahe siiski märgatav + ma ei pea ise end segaseks mõtlema ja tõmblema, kuidas inimesi trenni meelitada ja reklaami teha.
Samuti vajan ma Soomes olekut, et endale ja Elinale ikkagi keel selgeks saada, sest elama me siia siiski ju jääme. Eesti pidigi olema ajutine variant. Lisaks on siin Elinale lasteaia koht olemas vajadusel. Pluss perekonna näol lapsehoidjad.
See annab suure tõuke ja võimaluse mu enda trennidele, ehk ka eneseharimisele.
Pluss veel see, et ma meeletult igatsen koju tagasi ja tunnen end Tallinnas olles stressis, masenduses ja kammitsetult. Ma sooviks olla aga hea, rahulik ja rõõmus naine!
Ma tean, et ehk on inimesi, kellele see otsus ja teade ei meeldi, aga kui ma midagigi oma Osho lugemisest olen õppinud, siis elama pean ma ikka nii, et ma ise olen õnnelik ja rahul. Ja kui ma olen Soomes õnnelikum, rahulikum ja siin on rohkem võimalusi, siis miks seal Eestis (mõttetult) istuda, üritada ja ennast piinata. Ja laps ning isa tahavad ka koos ju olla!
Seega jah, ma ei kurvastanud kohe üldse, kui eile meili sain. Lihtsalt enne oleks ma kuu lõpuni veel tunde andnud ja nüüd jääb vaid paari nädala ja kolimise vaev.


Kuna meil eile Gunnr läks tööle veel, istusime me enamus õhtust Elinaga kahekesi kodus. Enne keskööd läksime ikka ülesse korrusele. Veidi enne aastavahetust korkisime shampuse lahti ja lõime ämma ja mehevennaga ilusti kokku. Ehk siis peresuhetes tuleb hea aasta!? Elinaga vaatasime ilutulestiku ka natukene ja ootasime issit koju. Kella kahe ajal läksime magama. Vajusime Elinaga nagu kotid, hetkega magama kuigi Gunnar jäi veel televiisorit vaatama.

Täna magasime kaua ja mõnusalt ning läksime Gunnari õhutusel vaatama Askolasse üht rivitalo. Naljakas, olen end koguaeg kujutanud elama linnaäärsesse kohta nagu Korso praegu on, aga sinna sõites hakkasin ettekujutama kui tore oleks ikkagi kuskil maakohas elada. Nii et me pigem vist investeeriks kuskile maa kohta, oma majasse, kui korterisse linna ääres.
Aga need on vaid kauged unistused. Otsuseid hakkame me tegema siis, kui minul hakkab palk jooksma.

Nii et jah, sellised uudised ja otsused aasta algusesse. Ju siis pole tõesti Eesti minu jaoks.
Nüüd pean ma vaid enda jaoks selgeks tegema, mida edasi teha blogiga. Kõige mõtekam on vist FB leht kinni panna ja ehk ka blogi kinniseks. Sest eesmärki kui sellist, sel ju enam pole, mida täita. või siis päriselt, lõpuks see täiesti kinni panna...

20 kommentaari:

Kaja ütles ...

Blogi täiesti kinni panna küll ei tasu, eestis küll ja küll inimesi/sõpru, keda huvitab käekäik, aga FB lehel vist jah enam mõtet ei ole, kuigi samas on sul tekkinud juba oma fännide hulk...

Muidu mõnusat uut teile Soome ja olgu teil mõnus aasta :)

Kati ütles ...

Jap, ma ise arvan ka, et kes tahab nö jälgida, siis on ka teisi "vidinaid" :)

Usun, et see aasta tuleb lõpuks selline nagu peab :)! Sulle sama :)!

Kertu ütles ...

Sellest on nüüd küll kahju, et trenni osas nii läks, eriti kui leidsin omale trenni mis meeldib. Samas saan ka aru, kuid Soome jääb kaugeks, et trennis hakata käima :D Peab midagi muud välja mõtlema. Sulle aga kordaminekuid soomes ;)

Anonüümne ütles ...

Minagi ei soovita täitsa kinni panna!Ega ka privaatseks,sest mõjud ju teisiti positiivselt oma lugudega ja isiklike trennidega ja eluga.Minagi kavatsen sellest aastast end korralikumalt käsile võtta ning kaotada alustuseks üks 10kg. Ning äärmiselt tore on lugeda Sinu postitusi kuidas vahel tulebki ette ,et pole motivatsiooni ja et lapsed teinekord ajavadki harja punaseks:D See panebki mind ka inimesena tundma ja mõtlema,et ma polegi ainuke "imelik"!
Jõudu ja jaksu edaspidiseks!

Kati ütles ...

Njah, Kertu, eks see Eesti asi, omamoodi asi ole. Mul on äärmiselt kahju, et ei saa Sind enam treenida, aga loodan, et ehk see varsti siiski päriselt ka Eesti jöuab ja saad uuesti :)


Aitäh ilusate sönade eest! :) Võtan arvesse :)

Anonüümne ütles ...

Blogi võiks ikka avalikult edasi pidada. On Eestis olevatel inimestel ka huvitav lugeda, kuidas hakkab päris elu Soomes olema :)

Ning sul endal ka ehk nii parem Eestiga sidet hoida, kui annad siin oma tegevustest aimu.

Marina ütles ...

Kati, ära blogi küll kinni pane. Mina ikka tahan lugeda ja Soomes ootavad sind ees uued väljakutsed. ikka tahaks tead kuidas läheb. Sinu blogi on üks vähestest, millele ma alti väga kaasa elan.
Ja nagu sa ise ütlesid, et igaühe jaoks on oma koht ja kui sa tunned ennast Soomes hea, siis sealne energiaväli kindlasti mõjub ka su tuleviku väljavaadetele paremini.
Mulle endale tundub, et Soome piirab mind ja ma ise kavatsen tegeleda sellega, et seal asjad ära lõpetada.

Kati ütles ...

Aitäh Marina :)!

Loodan, et leiad endalegi meelepärase koha :)! Ma ei väida, et Soome see unistuste koht on, aga na olen siin rahulikum, kui Eestis :). Sellest esialgu piisab :)

Anonüümne ütles ...

Aga mis siis saab suurest plaanist kool lõpetada?

Kati ütles ...

Loe nüüd tekst hoolega uuesti läbi.

Anonüümne ütles ...

Mul tulebki nt juba ehk sinu jaoks rummalad küsimused aga minu jaoks mitte! :D
1.Mis harjutusi sa lihastrenni all silmas pead täpsemalt, või et mis teed?
2.Sul oli kunagi siin põgusalt üleval üks retsept,mida mul pole enam õnnestunud leida või siis lihtsalt olen pime-nuudlikrevetiroog vms.Et äkki annaksid uuesti selle!?:)Tundus meeletult isuäratav!:)
3.Kui sa täitsa alustasid jooksmisega ja kaalust alla võtmisega,kuidas sul siis väla nägi trennikava ja toitumine?Kui palju sa jooksid alguses?

Ettetänades!

Anonüümne ütles ...

välja*

Kati ütles ...

1. Lihastrenn on siis üldine (raskusetega) harjutus. Kõhulihas, kükid, väljaasted. Pm siis jõusaali harjutused.

2. nuudlitega ma pole krevette teinud. Oli riisiga :). Keedad riisi, praed võis krevetid ja vähisabad, lisad juurviljad (eestis sobib hästi mehhiko segu) ja lõpuks riisi krevetidele. Maitsestad tsilli ja laimi maitseainete ja kastmetega, mis poodides nendes hele lillades pakkides on :)

3. Kaalu langetades, hakkasin esialgu vaid jalutama ja lihastrenni tegema. jalutasin päevas ca 20 km maha. Kui olin kaalu 60 peale saanud, tegin alles oma esimesed jooksu sammud. Seda alusasin vahelumisi käimisega. Jooksin mingi maa ja siis käisin ja nii uuesti. Esimeseks distantsiks oli vist 2km. Ja kui selle suutsin ainult joostes läbida, siis pikendasin distantsi :)

Kati ütles ...

Ahjaa, toitimine oli M. Kalmuse kava järgi. Kindlad söögi vahed ja juurviljadele panustamine :)

Anonüümne ütles ...

Ja koolist oli juttu, millises lõigus??

Kati ütles ...

"Lisaks on siin Elinale lasteaia koht olemas vajadusel. Pluss perekonna näol lapsehoidjad.
See annab suure tõuke ja võimaluse mu enda trennidele, ehk ka eneseharimisele"

Ja nagu ma juba ammu öelnud olen, siis Eesti kooli paberiga, pole Soomes midagi teha. Seda tôdes ka ämm paar päeva tagasi.

Oleks ma Eesri edasi jäänud, poleks ju ikka koolis saanud käia, kui lapsele hoidjat ja lasteaia kohta pole.

Regiina ütles ...

Head uut aastat :)

Kui pere on koos siis on süda ja meel ka rahul :) Mul endal tuli mees just soomest tagasi koju pere juurde ja nüüd on hing ja süda rahul :)

Jäta blogi ikka avalikuks :)

Kati ütles ...

Head uut aastat Regiina! :)

Jah, olen sama meelt! Inimesel ei saagi miski hästi minna, kui ta rahul ja ônnelik pole :)

Annika ütles ...

Mul on natuke kahju, et Sa päris ära lähed, sest sa võtad mu lemmik prääniku ka kaasa ju :), aga teisest küljest on hea meel, et pere saab koos olla ja et sul endal hea meel on :)
(ja blogi ära ikka kinni pane :) )

Kati ütles ...

Jah, eks ta mônest küljest endalgi kahju, aga arvan, et laps on ka rahulikum ja ônnelikum, kui seda ema on :)