pühapäev, 9. veebruar 2014

Minu esimene tund Soomes

Täna oli siis see suur päev, mil ma käisin oma esimest Piloxingu tundi Soomes andmas.
Igaks juhuks ma eile ennast jooksmisega väsitama ei hakanud ja käisin Fitness Walkingul. Läbisin 10 kilomeetrit, kuigi läbi häda, sest panin rumala peaga selga jope, teksad ja talvesaapad. Rumal,rumal, rumal! Loomulikult oleks pidanud panema jooksuriided selga ja tossud jalga. Iseenesest kartsin ma tossusi märjaks ka teha, nii et... jäid saapad. Need aga on veidi aja ja Elina trööpamisega lössi vajunud ja pahkluu juures on kõvem osa, mis mu jala katki hõõrus. Täna hommikul avastasin ma veel, et kuigi mu pahkluu juures on pea olematu haavake, siis lisaks eilsele vere lätakale sokil, oli veri lausa mu paksust saapast läbi imbunud. Kuidas see võimalik on? Need on esiteks nii paksud saapad ja haav tõepoolest põhimõtteliselt olematu!
Aga okei, see selleks...

Hommikul siis ärkasime, käisime täiuslikku wokipanni otsimas ja oligi aeg Pitajanmäe poole sõita. Haarasin toast trenni riided, muusika ja üle pika aja panin sheikeri sisse ka valgupulbrit, sest trenni aeg pidi söögiaeg tulema ja kaasa ma midagi sobivat ei olnud soetanud.

Autoga sinna minna on suhteliselt kerge, aga kujutan ette, et nädala sees tundidesse minemine on omaette ülesanne. Eriti kui Gunnar peaks tööl olema. Aga noh, heaolu nõuab ohvreid!

Aga siis tunnist. Jõudsin ca pool tundi enne trenni algust sinna, et saaks siis tutvust teha ja mõningaid asju rääkida. Just olime Martaga tutvunud ja saaliga seotud asjad ära rääkinud, kui hakkasime arutama palju inimesi kohale peaks tulema. Minu poolt oli kirja panud kolm ja tema poolt vast sama palju. Enne tunni algust hakkas inimesi ikkagi sisse tilkuma. Lõpuks oligi neid paras ports kohal- oma 12 kindlasti.
Ma loodan, et keegi ei pahanda, et ma pilti kasutasin :)
Kuna eile olevat ühel tüdrukul sünnipäev olnud ja pidu peetud ning keegi neist nagunii ei olnud enne Piloxingut teinud, otsustasin ma veidi lihtsamalt, aeglasemalt teha ja jätsin mõned harjutused vahelt ära- siiski tutvustav tund ju. Said nad suurepäraselt hakkama ja väga kiiresti võtsid liigutused omaks.
Kuigi ma alguses väga pabinas olin ja jalad alla värisesid (reealselt ühel jalal harjutust tehes tahtis pooleks väriseda!), siis mida rohkem ma neid rõõmsaid ja toredaid nägusi vaatasin, seda lihtsamaks kõik läks. Öelge veel, et eestlase teine söök on eestlane!
Ma veidi pelgasin küll seda, et Soomes eesti naistele tundi anda, sest noh, teate ju küll neid jutte ja arvamusi... Et eestlased Soomes on üleolevad ja ülbed ja kargavad teineteisele kõrri.
No minu tänane kogemus vähemalt oli hoopis vastupidine. Kõik olid väga sõbralikud, ühtehoidvad, toredad ja armsad.

Peale tundi sain väga palju kuulda, et see on väga hea trenn ja enamus pididki hakkama käima, kui ma alustan.  Mul on selle üle vaid hea meel ja seda kahel suurel põhjusel: ma saan teha midagi, mida ma armastan ja inimesed kes seal on- ma väga hea meelega soetaks sealt nii mõnegi tutvuse! kaua ma siin üksinda olen ja kükitan ilma tutvusteta!?

Praeguse seisuga on siis teada nii palju, et tunnid lähevad märtsist käima ja tõenäoliselt kaks korda nädalas. Kindlasti pühapäeval ja teine päev on veel väljaselgitamisel. Ja kuigi praegu tehakse kõike vaid eestlastele, siis plaan on siiski ka soomlastele reklaamida seda ja neidki trenni meelitada. Mulle tähendaks see kolmes keeles tunni andmist, mis on samaaegselt hirmutav ja põnev. Saan ma siis ju mingilgi määral soome keele praktikat.

Ülimalt rõõmus olen ma küll! Mõtlen muudkui positiivselt ja meelestan end headele mõtetele!

Olen nii rahul, et kuigi ma plaanisin täna veel jooksma minna, siis nii sundolukorras pidin selle ära jätma ja ei põe eriti selle pärast. Ehk siis õnnestub homme õhtul Elina vanavanemaid ära kasutada.... (fingers crosst!)
Hommiku trenni ei saa teha, sest homme on meil perekondlik juuksuri päev. Elina juuksed vaatan ma ise küll kodus üle, kuid ise plaanin seekord päriselt viimast korda oma juukseid lühikseks kärpida, et need saaks terveks kasvada. Viimased värvimised on oma jälje jätnud, aga nüüd on lõpuks nad loomulikku värvi ja võivad ilma juurte värvimiseta, rahus kasvada.

Natukene tänasest arvuliselt ka: kestvus 53:12  ja kalorikulu 581kcal. keskmine pulss 162PBM ja kõrgeim 183PBM.
Koju jõudes tegin lühikese harjutuste kava ka veel peale:
  • 50 ülakehatõetet
  • 50 seljatõetet
  • 50 jalgratast
  • 50 kükki (raskusega)
  • 50 sek planku
Kuigi keha on suhteliselt läbi, on meel rõõmus ja ergas!

Kommentaare ei ole: