esmaspäev, 10. veebruar 2014

Positiivsus ja kuidas mulle kivi suhu lendas

Täna on olnud mitmes mõttes väga hea päev.
Hommikul siis sättisime end juuksurisse minekuks valmis. Meil on Soomes oma eestlasest juuksur Katrin(Kati), kes saab alati poole mõtte pealt aru, mida ma soovin ja ootan.
Nii tänagi. Kuna see õige värvi leidmine on mu juukseid ikka parajalt kahjustanud, siis läksin ma neid hirmuga maha lõikama, et nad siis tervelt tagasi kasvaksid. Hirm muidugi oli ilma asjata, sest kõik need lendlevad karvakesed, mis mu silma soengus riivavad, on uued juuksed, mitte katkised otsad. Seda kuidas mu juuksed massiliselt kasvavad, naeravad paljud juuksurid, sest see on nii tobe- nagu oleks lihtsalt mingi juuksesalk ära lõigatud...
Igatahes, sain teada, et katastroofilises olukorras mu juuksed ei ole. Nende ainus viga on see, et nad on nii palju kahjustada saanud, et on kuivad ja imavad endasse nagu käsn vett.
See seletab suuresti ka seda, mis peale igat trenni on mu juuksed märjad nagu äsja pestuna. Täna lausa nõrutasin neist vett välja. Eks mütsi kandmine annab ka palju juurde, kuid siiski- nad ei kuiva nii kiiresti kui vaja ja ei ole pehmed, siidised jne.
Soovitas ta mul siis neid hooldada ja niisutada ja maske teha. Siiani olen ma ikka vahel riitsinusõli pähe toppinud. Ja K-Pak sarja kasutan ma ka oma Nutri-Oxiga segamini, kuid see mask sai tükk aega tagasi otsa. K-Pak õli kasutan ma ka, mis pidi olema samaväärne Macadamia sarja omaga.
Täna ta siis soovitas veel investeerida Redken toodetesse, kuigi need on veidi kallimad. Eestis leidsin vaid ühest netipoest neid tooteid ja valik oli suht kesine. Soomes õnneks on juuksepoodides see lett täitsa olemas.
Kuna me nagunii läksime uuesti oma wokipanni otsima, siis astusin juuksepoodi ka sisse. ja leidsingi omale sobiva palsami. (Kati soovitaski vaid palsamit kasutada, kui mõlemat toodet ei raatsi osta). Läksin ma siis maksma ja müüa ütles, et neil veel komplekte ka alles, kus shampoon ka sees. Ja need allahindlusega. Käis tõi selle ja tõepoolest- ma sain kinkekarbi väärtusega 60€, vaid 39€ eest! Igatahes ootan, mil neid proovida saan ja juuksed elama hakkavad uuesti.Nii, juukseid ma siiski lühikeseks ei lõiganud. Jäid nad rangluudeni bobi. Kuigi ma siin aegajalt ikka mõtlen, et pikad juuksed on nii ilusad ja toredad, siis igakord, kui ma lasen neid lühemaks, tunnen ma end nii hästi ja naudin soengut. Täna, peale lõikust, sain ma isegi kiita abikaasalt, et uus soeng on mõnus ja seksikas.

Ja õhtul otsustasin ma siis jooksma minna. Minek oli täna mõnus, hoolimata kehvast udust ja raskest õhust. Kui ma olin jõudnud oma kolmanda kilomeetrini, Leppäkorpist üles, lõppeb kõnnitee ära ja peab sõidutee ääres jooksma. seal ma siis kulgesin omasoodu, kui auto mööda sõitis ja mulle ratta alt kivi suhu viskas... Ma tükk aega mõtlesin, et mis see nüüd siis oli? Katsusin keelega ja tõepoolest kivi! Sülitasin selle välja ja naersin omaette ülejäänud tee, kui hea on et ma suu lahti jooksen. Oleks see kinni olnud, oleks see midagi hullemat teinud. Õnneks maandus see kivikene otse mulle keele peale. Uskumatu siiski!
Sellest intsidentsist tõusis mu tuju märgatavalt ja tempo muutus kiiremaks, samas kui pulss oli mõnusalt madal. Järgmise üllatuse sain ma siis, kui ülekäigurajalt maha kõndides, ootas mind ees suur veelomp, millest üle ega ümber poleks nagunii saanud, rääkimata sellest et pimedas oli seda võimatu näha. See oli lihtsalt nii suur. Õnneks juhtus see ca 500m enne kodu, nii et midagi hullu ei olnud.

Tänane päev on igatahes positiivsust täis olnud. Isegi seda sain teada, et mu töö hakkab juba viimasest veebruari nädalast pihta. Ja on vist üsna tõenäoline, et teise tunni sain ma ka- neljapäevaks.
Enne seda saame nädalakese Eestis puhata (ja joosta) ning siis hakkab töömesilase elu pihta. Kuigi ega ma miljoneid kokku ajama selle kahe tunniga ei hakka, on mul hea meel, et ma saan teha siiski seda, mida ma armastan.

Kuna üleüldiselt oli meil terve pere juuksuri päev, siis püüdsin Elinal ka juukseid veidi lõigata, aga ta täna otsustas, et ta ei taha neid lõigata. Uskumatu, kui palju see laps juba räägib (ja vastu vaidleb)! Me saame kõik jutuajamised aetud ja asjad selgeks tehtud. Hea on ka see, et kui koristamise aeg on, siis enam ta tolmuimejat ei karda ja istub selle peal, nimetades seda "emme autoks". Vaikselt püüan talle ikka endale ka koristamist õpetada. Eks mõne asja saab kahepeale ilusti ära ka tehtud.
Kõige enam olen ma uhke selle üle, et ta numbreid ja tähti oskab ja teab, millised need välja näevad.
"Mõmmi ja aabitsa" laul on tal ka selge ja mõned nopped "Kadekopsist" laulab ka ära. eriti selle:" oma asju ära kellelegi anna..." osa...

No ja, kuigi ta pika päeva peale mind vahel oma "ei tahaga" jube endast välja ajab ja ära väsitab, siis on ta ikka tubli ja tark laps! Eile öösel näiteks otsustas jumala lampi ise oma voodisse magama minna. Hommikuks oli ikka mu kõrvale end nihverdanud, aga siiski... Edasiminek missugune!

Ühesõnaga jah, uus nädal algas sama positiivse lainega, mis eelmine lõppes.


7 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Redken on tõesti ülemõistuse hea sari, kahjuks eestis jah ei ole. Sellel palsamil on muide see toime, et kui kaua juustes hoiad siis mõjub nagu mask :)

Kati ütles ...

Seda ma tean jaa... :). K-Pakil oli sama toime :)

Merje ütles ...

Feelunique-s on Redkeni tooted üsna soodsad. Nt see komaplekt, mis sul pildil on maksab seal 31,79€. Saatmine on tasuta :)

Kati ütles ...

MyLookis olid ka olemas, aga oli suht kesine valik. Siin oli suur lett täis valikuid.
See on Eesti leht? Eestist tellimisega jälle see jama, et millal Soome nad kätte saan jne.

Kaja ütles ...

Aga miks sa üldse mylooki vaatad, soomes ju oma lehekülg olemas. http://www.perfume.fi/
Tasub seal silma peal hoida;)

Kati ütles ...

Kati mainis, et Eestis need ehk odavamad, siis uurisime kas mõnes salongis on.
Üldiselt ma selliseid tooteid netipoest esmakordselt ei osta, sest tahan põhjalikku infot otse inimeselt saada :)

Anonüümne ütles ...

feelunique on UK's. Mina sain viimati sealt paki Eestisse 3 päevaga ;)