reede, 7. märts 2014

Haigusega tööl ja "Kaalul on rohkem kui elu" vol 3

Ma olen uuel nädalal üsna tagasihoidlik olnud. Esiteks kuna otsustasin Mareki õpetussõnade järgi veidi trennidega tagasi hoida ja teiseks, kuna olen haige.
Esmaspäev oli selline kehv päev, kus ma istusin toas, masetsesin oma nurjunud kuu üle ning sõin. Mitte küll päris seaks, kuid siiski lihtsalt lasin end täiesti lõdvaks. Õhtul natukene jäi midagi ikka painama ja maadlesin veidi oma fitnesspalliga.
Teisipäeval olin ma Elina haiguse tõttu terve päeva toas istuma ja kui siis õhtul, mehe koju tulles end jooksma vedasin, oli kohutavalt raske. Ajasin mõttes selle kõik eelmise päeva söögi peale (mis iseenesest oleks pidanud just energiat andma ja enesetunde paremaks tegema) ning põrutasin oma 8.3 km ära. Keskmine kiirus oli 5:57min/km, seega oleks 10 jooksnud, oleks alla tunni hakkama saanud.

Siiski kolmapäeva hommikul avastasin ma oma raske trenni põhjuse: kurk oli paistes ja valus, nina umbes ja köha viis kopsud. Nii ma ka terve kolmapäevase päeva vegeteerisin toas, jõin teed ja proovisin enesetunnet elamis kõlbulikuks saada. Tulutult! Õhtul võtsin end nii palju kokku, et käisin jalutasin poodi ja tagasi.
Terve päeva kaalusin ma kas minna haiguse kiuste jooksma või ei. Oleks ju vaid viis kilomeetrit vaja olnud teha. Peale pikka vaagimist, otsustasin siiski end koguda ja neljapäevaseks Piloxinguks ravida. Noh jah, asi päädis sellega, et passisin pea kella viieni hommikul üleval, pea huugamas kurgu rohtudest ja võideldes samal ajal nii külma kui palavusega. Õnneks hommikul mul unevõlga polnud ja tuju normaalne. Siiski, siiski on mul nina kinni, kurk kähe ja kõrvades on meeletu kumin ja pinge sees.

Õhtul oli siis Piloxing. Saal oli inimesi täis. Tegime väikese promovideo ja siis täispika trenni veel otsa. Mul on hea meel, et selle trenni vastu nii suur huvi on, et hakka või suuremat saali rentima! Igatahes läks kõik ilusti ja hästi ja mu haigus mind ei seganud. Kui siis vaid nii palju, et kõrvadele oli muusika kohati liiga kõva. Aga selle vea sain ka kiiresti lahendatud.
Kuigi ma olen omast arust Piloxingut kaua juba teinud ja harjutused mulle üsna kerged on (muide, ma teen siiani kõik tunnid 100% kaasa) ja ma nagunii palju sporti teen, siis tunni lõpuks olen ma ikka täiesti higine!
Ja mul on südamest hea meel, et naised kes seal käivad, teevad kõike rõõmuga kaasa, ei virise ja pingutavad.

Hea meel on ka selle üle, et olen sealt väga toredaid ja armsaid tuttavaid leidnud! Täna sain isegi vastlakukleid ühe naise käest, millest ma kaks ilma raske südameta ka endale lubasin.

Kui see haigus nüüd kõrvale jätta, siis pean tunnistama, et ma olen üsna motiveeritud. Ma tahan hirmsasti proovida, kas ja kuidas Kalmuse soovitused mõjuvad. Olen toiduga üsna leidlikuks muutunud ja toitun korralikul. Lasen kehal puhata ja võtan ka selle haigusega endale aega. Nii et jah, saaks veidikenegi tervemaks, saaks oma motivatsiooni käiku ka lasta.

Ahjaa, täna vaatasin siis seda "Kaalul on rohkem kui elu" kolmandat osa ka. Lühidalt siis 157kg kaaluv mees oli esimesed kuud tubli, võttis alla ja lõpuks hakkas toiduga ise eksperimenteerima, trenne omasoodu tegema ja soiku see kaal jäigi.
Peab tunnistama, et ligi 90% mingi kava vms jälgijatest juhtub see sama asi. Mees isegi tunnistas, et juurikate söömine viskas kopa ette. No, aga kuidas siis inimene mõtleb tervelt ja tervislikult elada? Igapäevaselt pastat ja saia süües? Okei, tal ei olnud seal see asi nii hull, kuid siiski. Kui Sa tahad kaalust alla võtta ja oled selleks spetsialisti abi palunud, siis kuula mida ta Sulle räägib!
On ka Marek seda korrutanud, et kui midagi ei sobi, tahad miskit muuta, siis kirjuta, mõtleme, teeme. Tavaliselt aga siiski hakatakse omi tarkusi proovima ja mis veel parem, mingeid raamatu tarkusi.
Mina arvan nii, et raamataute järgi tervislikult toituda võid Sa alles siis, kui Su kaal on normis ja Sa tahad tervislikult toituda. Kaalulangetamiseks kõige õigemal ja ohutumal moel, peaksid Sa siiski tegema treeneriga koostööd.
Ning siis- võttis ta seal sisse Gefiluse tabletid. Mina annan neid Elinale, kui ta kõht on lahti. Tema võttis neid selleks, et kõht töötaks peale ta söömisi. See on siis sama efekt, kui võtta lahtisteid või süüa kott kuivatatud ploome päevas ära. Toime on sama, kuid veidi leebem. Toit, ikka toit peaks selle kõhu töötavana hoidma.
Nii, siis juhtus mehel õnnetus, kus ta pidi kaks nädalat end ravima. Selle kahe nädala jooksul, võttis ta tagasi kilod, mis olid juba kaotatud. Jälle on minu jaoks veidi mõistmatu koht, sest olgu Sa ei saa trenni teha, kuid Sa saad ju toiduga ikka kaalu langetada. Kui Sa need kilod aga tagasi võtad, siis Sa järelikult sõid need kilod tagasi?!
Ja siis... Lõpus hakkas ta ise oma trennidega ka mängima. Eriku sõnul tegi ta neid liiga palju ja liiga raskeid. Mees väitis vastu, et trennid on liiga lihtsad ta jaoks. Omadest kogemustest, siis alati kuula trennide kohapealt treenerit! Alati peab peale trenni jääma jaksu nii palju järgi, et jaksaksid teise samapalju teha. (Jah, räägib naine, kes eelmisel kuul samal põhjusel alla ei võtnud!)
Aastaga siis -25 kilo, pole paha, loodaks et jaksab sama hooga edasi!


Siis tahtsin ma rääkida sellest 100 päeva hommikujooksu katsumusest. Minu jaoks on see veidi diskrimineerimine. Mitte, et ma jubedalt tahaks sellest osa võtta, kuid mõte üleüldiselt. Miks just ja kindlasti hommikujooks? Mina ei saa käia hommikuti jooksmas! Nii et kui ma tahaks sellel asjal osaleda, siis ma ei saaks. Ebaaus! Ma saan käia jooksmas vaid õhtul, kui saan lapse kellegi hoolde jätta... Oleks siis võinud teha lihtsalt 100 päeva järjepidevat jooksu vms.


Nüüd loodan ma aga kiiresti oma viimasest haiguse raasust ka terveks saada, et jooksu tossud jalga panna. Kaks päeva ilma selleta on ikka paras katsumus olnud.

17 kommentaari:

Kaja ütles ...

Kas sa ei leia, et on väga vale rääkida diskrimineerimisest, kui ise diskrimineerid inimesi, kes ei kasuta treenerit, Kes võtavad raamatu tarkusega kaalust alla, kes söövad pastat ja saia, kes võtavad hommikujooksust osa...


Kati Orgmets ütles ...

Ma pole öelnud, et mul on midagi selle hommiku jooksu vastu ja inimesed ei peaks seal osalema. Minu jaoks on lihtsalt arusaamatu, miks just hommikujooks, kui kõigil see võimalik pole.

Jutt käis siiski inimestest, kel on treeneri võimalus ja vajavad abi.
Ma ei usu elusees, et 60kg üöekaalus inimene suudab tervislikult kaalu langetada raamatutarkuse ja pastaga, kui talle juurviljad sisse ei lähe.

Kaja ütles ...

Ma arvan, et see "hommikujooks" on ikkagi lihtsalt asja nimetus, see, et sina ei saa hommikul jooksta, siis jookse õhtul ja saad ikka osa võtta. Puhas tähenärimine ;)

Kui inimene tahab midagi väga, siis küll saab ka ilma treenerita ja raamatutarkusega, mu oma emagi võttis kunagi lihtsalt ise 30 kilo alla. See, et sina ei suutnud ilma treenerita, ei tähenda, et teised inimesed seda ei suudaks ja sellisel juhul ei loe, kas on 60 ülekaalu või vähem.

Kati Orgmets ütles ...

Ei, minu sõna ja arvamus on püha ja ainuõige ning mu blogi on koraal, mida peab lugema ja mille järgi elama.
Rahune nüüd maha ja loe korralikult :

Kui Sa tahad kaalust alla võtta ja oled selleks spetsialisti abi palunud, siis kuula mida ta Sulle räägib!"

Kati Orgmets ütles ...

Ahjaa, mees ise ütles on enne igatemoodi proovinud ja tulemuseta. Kuulas treenerit, võttis allla, hakkas oma tarkusega ja kaal jäi seisma.

Palju õnne Su emale! Ma võtsin ka oma jõududega 10-15 kilo alla. Treeneri abi küsisin siis, kui tahtsin midagi enamat kui pekist vabaks saada.

Kaja ütles ...

Ma olen täitsa rahulik, tundub, et sina oled natukene üles kütnud ennast nüüd.

Sa üldiselt lihtsalt kirjutad sellise alatooniga, et see ongi kõik õige, mis sina ütled!

Ma ei väidagi, et treenerid kehvad jms. Sinu jutust jäi lihtsalt mulje, et treener on ainuõige valik.

Aga las see teema jääda. Tundub, et meil väga erinevad mõtted selle koha pealt :)Kati Orgmets ütles ...

Kui ma räägin oma blogis, siis räägin omi arvamusi ja mõtteid.. kelle omi siis veel?
Jutt käis konkreetselt saatest ja mehest.

Eve Remmel ütles ...

Kas see mees ei kaalunud alguses mitte 157kg?
See "hommikujooks" on ka mõeldud neile kes käivad päeval või õhtul jooksmas..see lausa seal öeldud..kui mõtleme/lugesime ühte ja sama asja.

Eve Remmel ütles ...

Kas see mees ei kaalunud alguses mitte 157kg?
See "hommikujooks" on ka mõeldud neile kes käivad päeval või õhtul jooksmas..see lausa seal öeldud..kui mõtleme/lugesime ühte ja sama asja.

Kati Orgmets ütles ...

Nii, oli jaa, 157. Olles 175 kui õigesti mäletan pikk. Mis Su küsimuse point on? :D

Ausalt,ma ei ole sellesse jooksukorraldamisse hingega süvenenud, sest see nagunii ei huvitanud mind. Kuna keegi linkis seda mulle FBsse kuskile alla ja vaatasin, et hommikujooks, eeldasin, et hommikused jooksmised. Jeebus, kas kellelgi enam mingit iroonia tunnetust pole? :D

Miks mulle peaks hinge minema mingi hommikujooks, kui ma ei plaani sellest nagunii osa võtta? :D

Anonüümne ütles ...

Minu arust oled sa ka teiste suhtes kriitilisem kui enda suhtes. Kui ise kaalus juurde võtad, siis oled ju ka selgitusi toonud, miks tollel hetkel oli raskem kavast kinni pidada, sa ei ütle lihtsalt, et ise sõid end raskemaks.
Raske on mõista, kerge hukka mõista.

Kati Orgmets ütles ...

Isver, kas ma olen öelnud, et ma puhtalt stressi tõttu juurde võtsin. Ei! Loomulikult sõin ma end...seaks? Seda tahate kuulda?
Mis paganama "paneme kõik Katile täiega" nüüd käimas on?

Saage aru, see on saade, mida ma kommenteerisin ja oma seisikohta ning arvamust avaldasin. Kirjutasin, kuidas mina olukorda nägin.

Mul jagub oma kohta kriitikat kordades rohkem, kui nende inimeste kohta. Kuid kui ma ennast kritiseerima hakkan, saan ma kommentaare stiilis:" Kui Sina oled paks, mis siis mina olen? Kui Sina, mis siis veel mina?" Jne, jne.

Ma siiski kirjutan blogi enda meelelahutuseks ja motivatsiooniks. Kui mu kirjutised ja mõtted raskelt hinge riivavad, ei ole keegi kohustatud neid lugema.

Aitäh ka minu naistepäeva hallimaks tegemise eest!

Anonüümne ütles ...

Ei ole kohanud siin mingit sulle ärapanemist, igati rahumeelsed mõtteavaldused minu arust kõik. Ka varasemad kommentaarid, mis su postituste peale on tehtud ja mida sa ise oled mõnikord ründamiseks pidanud või vähemalt on selline mulje jäänud.

Eve Remmel ütles ...

Küsisin, sest sa kirjutasid oma postituses 137kg kaaluv mees..Mõtlesin, et äkki kogemata viga sisse tulnud..vabandust kui riivasin kuidagi su tundeid sellega..ei mõelnud midagi halba!

Kena naistepäeva :)

Kati Orgmets ütles ...

Aaaa :D. No öelnud kohe, et mul viga tulnud :D

Kah Kati ütles ...

Aga minule meeldib sinu blogi lugeda, eriti just trennipostitusi. Ja ka mina võin öelda, et Kalmuse kavad toimivad, lihtsalt see distsipliini annus ei sobi ilmselt kõigile.
Ja Kaalul on rohkem kui elu hakkasin ma just sinu blogi pärast vaatama ja nüüd on see mu lemmiksaade ja Erik Orgu mu uus lemmiktelepersoon :)
Saa kiiresti terveks ja jooksurajale tagasi! Päikest!

Kati Orgmets ütles ...

See muutis küll päeva mitu korda päikselisemaks :). Aitäh :)!