neljapäev, 27. märts 2014

Jutunurk vol 123

Ma ei ole tükk aega midagi kirjutanud. Ma ei teagi, ma ei leia teemat millest kirjutada. Ma olen liiga omas teemas kinni, et hakata enda arvamust igasugu populaarsete blogi teemade kohta avaldama ning igapäevased trenni jutud oleks ka tüütud ja mõttetud.

Trennid on mul hästi läinud. Jõud kasvad, vastupidavus suureneb ja pulss teeb koostööd. Tundub, et selline trennigraafik nagu mul praegu on, sobib mulle hästi. Keha taastub ilusti ja jooksud kombineeruvad tantsu ja Piloxingu tundidega hästi. Mul on pandud graafik just nii kokku, et Piloxing ja tantsutrenn on pikale/intensiivsele jooksule järgneval päeval, et keha saaks taastuda ja venitada.
Okei, need Piloxingu ja tantsutrennid on ka piisavalt suure intensiivsusega, aga pigem puhkan enne jooksu. Nii on kehale parem.

Toitumine on mul korras. Võin julgelt väita, et 98% ulatuses. See 2%? Noh, Magnumi jäätis sai 25 aastaseks ja sel puhul on välja antud paar uut maitset, mida lihtsalt pidin proovima. Lisaks olen ma mõned korrad oma liha koguse vahetanud feta juustu vastu ja ma ei oska tiesti täpselt seda ümber arvutada. Aga enam-vähem ilusti ja õigesti. Suureks sõbraks olen (uuesti) saanud oliiviõli, keefiri ja kaneeliga. samuti töötab mõte koguaeg uute, tervislike retseptide ja miksimiste kallal. Pean nentima, et paljud, väga palju isud on ära kadunud. Ükspäev oli hirmus grillvorsti isu ja kui ma siis väikese ampsu võtsin.. Noh, panin omale feta salatit hoopis taldrikule. Good for me!

Olen hakanud imestama, kuidas Elina teeb alateadlikult oma toitudes tervislike valikuid. Näiteks, kui me hommikuti muna sööme, tahab ta süüa vaid munavalget. Kollase jätab järgi. Samtu tahab ta süüa pigem värskeid suppe, ühepajarooge jne. Mingid pastad ja värgid nagu mõniaeg tagasi sõime, teda ei köida. Toidulaud peab olema piisavalt mitmekesine. Mulle see sobib!
Lisaks on meie uus menüü mõjunud kaudselt ka Gunnarile. Ma ei ütleks, et ta hirmsalt tahaks nüüd kaalu langetada, aga huvi pärast käib ikka kaalu peal ja ilusti võtab ta niisamagi alla. Oma osa mängib kindlasti uus töö ka, aga eks suur osa on ka minu toitlustamisel.

Esmaspäeval oli siis intervall, kolmapäeval 10km ja täna Piloxing ja Stretching+tants.
Piloxing läks ilusti ja uus muusika, mille ma üleeile sain, on lihtsalt suurepärane ja kisub kaasa. Panin selle ka jooksu playlisti ja no kisub kaasa! Tunnis me muudkui lisame tempot ja vaikselt ka uusi liigutusi. Või noh, ma vahetan neid, et kellelgi igav ei hakkaks (:D).
Tänase tantsu tunni asemel tegi Marta esmakordselt Stretchingut. See on siis süvavenitus. Kui meil see kõik veidi rohkem käima läheb ja Martake oma  beebi kätte saab, siis peaks see tund meile püsivalt kavasse tulema. Ise ma arvan, et kord kuus peaks me seda ka praegu tegema. Asi näeb välja siis põhimõtteliselt selline, et venitatakse rahulikult ja süvati kõik lihased ära. Ma reaalselt tundisin kuidas mu jooksust ja Piloxingust (kuigi ka seal me venitame) lahti said. Ja oh imet, ma venin ja paindun!
Lõppu tegime pool tunnikest tantsu ka. Jälle imede ime, aga ma tasapisi hakkan liikuma. Vaikselt ikka tunnetan ära, et mul on puusad, mis liiguvad ja keskkoht, mis töötab. Hurraa!

Soome on ka lõpuks kevad jõudunud ja oleme päris palju nüüd väljas, mänguväljaku peal olnud. Elina saab mõnusat energiat ja magab terved ööd ilusti. Ärkab kenasti varasemalt, mis mulle sobib ja läheme magama ka veidi varem, mis samuti mulle väga meeldib. vaid neljapäev on selline päev, kus uneaeg venib, sest jõuan nii hilja koju. Aga see loksub ilusti järgmisel päeval paika.

Kõik on üldises mõttes hästi. Olen positiivne, naeratan rohkem ja püüan leida väikesi asju, mis õnnelikuks teevad.

Vahepeal sain oma tellitud riietest pool kätte. Tuleb välja, et kui Soome tellida kuskilt iks kohast asju, tulevad need eri pakkidena ja pooled pakid peab toll kinni, et siis maksu maksta. Oh, igatahes peaks ülejäänud pakk ka varsti kohale jõudma. Samuti jõudis kohale Nurme Seebi pakk. Nüüd nädala jaogu katsetan ja siis võin öelda, kas ja mis moodi mõjub. Kui kõik riided käes, võin ka väikese pildi postituse teha.

Olen kuidagi oma kehaga ka rahu sõlminud. Mitte nüüd selles mõttes, et ma sellisesse kehasse jääda tahan, vaid ma ei sunni teda üleöö mingeid muutusi tegema. Ma tean, et kui ma olen järjekindel ja korralik, siis saabub see eesmärk kiiremini kui ma oodatagi oskaks. Seega, tasa ja targu ja ega ma siis ju jube veel välja näe. Gunnari sõnade järgi, on veel uhke näidata küll (hahahaaa :D).

Laupäeval on mul Piloxngu koolitus. Küll vaid paari tunnine, kuid siiski... Pean arvestama veel sellega, et tunnine jooks on ka õhtul/hommikul ootamas. Aga pole hullu, peaasi, et puhkepäev on olemas!

Vaikselt otsin seda õiget kuupäeva ka, millal saaks tallinnas ära käia. Tõenäoliselt uue nädala lõpus. Päris paljud asjad hakkavad otsakorrale saama, mille varusid oleks vaja Eestis täiendad. Lisaks see tantsuvarustus.

Nüüd aga poeme väikese kaisukaruga voodisse, vaatame "Unborni" kuniks magama jääme ning homme puhkame ja loodame heale ilmale, et saaskime õues mängida. Mõtted on juba peas, et Merje juurvilja rooga teha. Kuna meie veel (ja tõenäoliselt ka edaspidi) liha veel sööme, siis kõrvale panin juba enne trenni minekut kana poolkoivad marinaadi. Kui tuleb hea välja, võin siingi jagada, mis ma tegin.

Üleüldse, kuna ma tõepoolest ei ei taha igapäevaselt neid jooksu/trenni postitusi teha, võite pakkuda, milliseid postitusi te veel lugeda tahaks? Kui tahate? Mulle sobib iseenesest selline nädala kokkuvõtte tegemine ka ( :) ).

4 kommentaari:

Kaja ütles ...

Mulle meeldivad pildipostitused ;)

Kati ütles ...

Saingi täna oma viimased asjad kätte ja proovin need üles varsti pildistada ;)

Anonüümne ütles ...

Mina tahaks ikka tihedamini lugeda su blogi, kui kord nädalas. Tean, et eraelust ei meeldi sulle kirjutada, aga ikka oleks tore su igapäevategemistest lugeda.

Kati ütles ...

Jah, selle eraeluga on kuidas on :). Ma miskit mõtlen välja, et veidi põnevam oleks :).