esmaspäev, 10. märts 2014

Jutunurk

Tänaseks on minu raadio intervjuu üleval ja see on päris palju head tagasisidet saanud. Annan ka siia lingi, et igaüks saaks ise otsustada. Seda saab kuulata SIIN.

Oma haigusest sain teada nii palju, et see on angiin. Kuna ma väga tihti haige pole, siis arvasingi et niisama külmetuse valu see pole. Eilseks õhtuks oli asi siis juba nii kaugel, et kurk oli vaadates valge, haigutadagi oli valus ja hääl katkes ja kärises rääkides. Nohu on vaid siis, kui ma magades kõhuli olen, ärkan või õues käin. Köha tuleb peale ainult kui kurk on väga kuivaks muutunud, mida juhtub üsna tihti.
Täna olin ikkagi rumal ja arvasin, et kui kõri kinni topin, saan intervalliga hakkama. Tuhkagi! Pulss oli laes ja keha ei suutnud end üldse vedada. Lonkisin koju ära ja kavatsen olla sportimata kuniks vaja!

Mis iseenesest on väga tobe, sest meil on lõpuks kevad ja üle 8 kraadi sooja. Kuidas on see võimalik, et ma käisin pea miinus kahekümne kraadiga jooksmas ja olin terve ja nüüd kevadilmadega olen angiinis?
Noh, vähemalt pole muud viga ja saan Elinaga õues mängimas käia. Ta juba igatseb ja küsib oma liumäe poole.

Tänase päeva tegi ilusaks ka üllatus. Tellisin umbes nädal tagasi Piloxingu varustust endale juurde. Suure üllatusena oli juba täna lõunal ukse taga kuller pakiga. Vaid nädalaga sain ma oma imeilusad roosad sokikesed ja topi kätte!Kuna mul käib siin ka palju emasi lugemas, siis uuriksin targematelt ja kogenenumatelt. Me tahaks Elina saada potil käima, aga ei oska teda kuidagi meelitada. Talle meeldib pott ja õppis venna lapse pealt Eestis olles, et pissi ja kaka tulevad potti. Vahel käib ta niisama potil istumas ja hüüab, et ta kakab. Samamoodi istub ta seal ja väidab, et pissib. Tegelikkuses aga istub ta seal niisama.
Küll on aga nii, et ta pissib omal püksid täis ja neid pissiseid pükse jalast kangutades istub potile, hõisates et tahab pissida.
Mida aga teha, et ta õigel ajal potti laksma hakkab? On ehk kellegi häid nippe?
Kui ma teda kakat tehes potile sunnin või meelitan (noh lapsel on ju näost nähe, millal kaka tuleb), siis hakkab ta nutma ja kardan niiviisi ta üldse ära hirmutada potiga. Aeg on aga küll juba nii kaugel, et võiks mähkmetest vabaks saama hakata...

10 kommentaari:

Eve Remmel ütles ...

Mina kasutasin tüdrukul potitreeningu pükse ja kavatsen ka poisil neid kasutada. Tegi püksi ja siis oli märg ja ebamugav..ütlesin talle, et siis tuleb potti teha, et püksid kuivad oleksid. ja nii me siis harjutasime. Lahti saime suvel, sest siis soojemad ilmad ja kergem harjutada.

Anonüümne ütles ...

me alustasime potitamisega enne 2-aastast veits. erinevalt enamusest, talvel. Laps hakkas ise huvi tundma, sest pott oli kodus olemas ja ikka uuris seda. Hakkasimegi siis kodus ilma püksteta hoidma. Neid loike ikka tuli põrandale ka, aga kähku hakkas aru saama, millal häda ja jooksis siis juba ise potile kohe. Kusjuures, märjad püksid teda ei seganud :D niiet paljalt oli parem harjutada. Ainult õues pikematel käikudel käis mähkuga siis edasi veel umbes 2 nädalat. Aga kuskil kuuga oli täiesti mähkmevaba ja KUIV nii kodus, õues, öösel! Öisest pissimisest saime ka lahti kohe, kui enam seda õhtust joogipudelit ei andnud.
2,5-aastane juba nii suur, et peaks minu arust juba ikka täiesti mähkmevaba olema. Selline juba saab aru, kui häda ja vajadusel oskab kinni ka hoida (nt õues jalutades, kui kuskile poodi vms vetsu vaja joosta kähku). Edu! ;)

Kati Orgmets ütles ...

Elinaga läks see potitreening ca aatakese tagasi ilusti, kuniks ta potile nö sunniti ja ta seda kartma hakkas. Sellest ka see venitamine. Siiani lepitasin teda potiga.

Märjad püksid teda ka ei sega. Ta lihtsalt võtab need ise ära. Muidu ta kodus ikka on mähkmevaba, aga kasu sellest pole olnud.

Riina ütles ...

Mul poisil pott koguaeg nähtaval kohal. Istub seal peal küll, aga koos pampsiga. Nii kui pamps alt ära, siis enam ei istu ja pissib ikka põrandale. Kuna meil koretr üsna külm (all ei ela keegi, siis põrandad on jube külmad), siis palja peega ei lippa ta kahjuks enne suve ringi. Vahest on jooksu pannud pampsi vahetamisel, siis olen lasknud tal lipata. Sundida ma ka ei julge, sest siis võib tõesti mingi hirm v kartus sisse tulla ja pärast ei tee enam midagi :/
Mul tädi õpetas oma poissi ka suvel, siis oli nii põnev püsti põõsas pissida :D Aga plikadega vast sessuhtes nõks raskem :)

Eva ütles ...

Mina proovisin oma lapsega phm kõiki soovitusi, küll märjad pükskd jalas, et hakkaks ebamugav (teda see ei häirinud, võis nende pükstega olla niikaua kuniks jalga ära kuivasid), siis plajalt olemist (lasi terve kodu täis) jne. Aga lõpuks aitas meil ainult söögiga premeerimine. Piss potis siis sai midagi head, kui ei jäi küpsis saamata. 2 päevaga oli asi selge. Kõlab vast imelikult selline meetod aga meil toimis. :)

Anonüümne ütles ...

Esimese lapsega alustasin varakult potitamist, proovisin kõike, laps kategooriliselt keeldus potile istumast, kannatas kasvõi terve päeva häda, lõin käega ja soovisin talle edu mähkmetega koolis :D ja ca nädalapärast otsustas ta ise, et hakkab potil käime, olis siis 1a10 kuud, pm päevapealt sai mähkmevabaks, teise lapsega ma isegi mitte ei hakanud oma ja lapse närve kulutama, pott oli koguaeg silmaall, aga mina teda sinna ei sundinud, vahest pakkusin, tahtis, siis tahtis, kui ei tahtnud, siis ei sundinud ka. samuti ükshetk otsustas ise potil käima hakata(2,4 sai siis täiesti mähkmevabaks). seega tšill Kati, soovitan mina

Kati Orgmets ütles ...

Ma vaikselt meelitada ikka püüan, sest pissihais vaiba sees pole üldse tore :D. Ses suhte, et ta tahab ise ilma mähkmeta oll, aga potti ei lase.

Riina ütles ...

Mul nt sõbranna poja hakkas samuti päeva pealt potil käima ja täpselt 2-aastasel sõnnipäeval :)
Tuli pott näppus ja ütles, et tema tahab pissile :)

Liana ütles ...

Potitreeningud ei õnnestunud üldse, ei istunud mu tütrele see väike roosa pott. Ostsin tavalisele wc-potile selle ääre, mis on mõeldud lastele. See huvitas veidi rohkem, seletasin, et emme käib ka siin potil ja kõik suured tüdrukud käivad. Sai võtta omale raamatukese või minu telefonist muusikat kuulata ja püsivust oli rohkem. :)

Kati Orgmets ütles ...

Pott jääb siiani meie plikal ka peakaunistuseks pigem...
Aga see äär on hea mõte, peab järgi katsetama :)