pühapäev, 30. märts 2014

Piloxingu koolitus ja tänane tund

Te ei kujuta ette ka, kui valusad võivad ühed lihased olla! Tõsiselt! Ma istun oma pehmel diivanil ja mul on tunne, et mu tuharalihased kohe lõhkevad...

Eile oli siis see oodatud (ja kardetud) Piloxingu uue kava koolitus. Läksin ilusti 15 minutit enne kohale ja juba väravas tuli ees olevast autost Sveta välja. Moitasime ning läksin ukse taha ootama kuniks ta oma abilisega asju autost kaasa tõi. Tagantjärgi oleks võinud ju abi pakkuda... Igatahes tuli ta mulle järgi ja küsis, kas ma olen Kati. Naeratasin ja jaataasin. Ütles ta siis veel, et mäletab mind. Näe, kui tore ja armas!

Sees hakkasime siiski inglise keeles rääkima. Nägin juba kodulehe poes ammuilma üht uut pluusi, mida ma ei julgenud tellida. Nüüd siis seal, nägin ära milline see reaalselt (ja seljas) välja näeb ja soetasin ta sealsamas kohe ära. Kui ma teen mingil päeval selle riiete- ja pildiposti, siis demonstreerin seda ka. Täna tunnis sai see igatahes kiita ja ühel tantsutüdrukul on endalgi plaanis see soetada.

Kursus algas siis sellega, et tutvustasime endid, rääkisime kuidas meie tunnid lähevad jne. Edasi rääkisime läbi kõik Piloxingu põhitõed, rääkisime üleüldist juttu ning hakkasime uusi asju õppima. Tegime need rahulikult läbi, õppisime ära asendid ja harjutasime. Kuniks kell sai pool neli. Siis hakkas minu jaoks peale surm! Esiteks on Svetlana nii-nii energiline ja teiseks teeb ju iga treener kava nö enda moodi. Algus oli lihtne: soojendus, vanad asjad ning siis alustasime uute asjadega. Väga julm oli neid uusi asju teha, kui oled neid just, just pingsalt harjutanud (lihas on juba kange) ja kõike pead tegema julmas tempos. Eile ma viskasingi poole peal juba oma kindad ära, jõin koguaeg ja pühkisin higi. Lisaks ei andnud ma maksimumi ja viilisin matitöös- sest mul oli endal täna tund ees ootamas. Sveta ise soovitas ka energiat säästa ka tänaseks tunniks. Oleks ma endast seal 100% andnud, poleks ma täna üldse liikunud! Aga kokkuvõtvalt oli ikkagi äge ja lahe ja kaasahaarva ning kuigi mul oli vahepeal nutt kurgus, ei suutnud ja tahtnud ma pooleli jätta. See on lihtsalt nii äge! Tahan ka oma tunnis seda sama tunnet tekitada- et kuigi Sul on julmalt raske ja ehk ka valus, siis kõik see on nii äge, et Sa ei saa pooleli jätta..

Plaanisin ka eile veel jooksma minna, aga ei suutnud. Kuigi jooksupäev oli. Mõtlesin ja kaalusin pikalt, kuid jätsin siiski minemata. Ei tahtnud end päris ära tappa.

Täna hommikul ärkasin kangelt, kuid ilm oli nii kutsuv ja mõnus, et otsustasin minna ühele lõdvestavale ringile. Oli üsna kerge ja mõnus. Hoidsin sammu tagasi ja pulssi all. 10km ajaga 1h:6min. Esimesel võimalusel peab minema ja ostma ikka selle mõnusa jooksupluusi ka ära. Tavalise dressikaga on juba liiga palav, eriti kui päike kütab.

Jooks oli siiski ennastõigustav, sest lihased tõepoolest läksid pehmemaks ja ei valutanud enam... eriti!
Sain tunnikese kodus end sättida, viisin lapse papaga mängima, sõin ja hakkasimegi Pitäjänmäele sõitma.

 Peale minu tundi jäime me neljakesi. Venitasime (tegime Stretchingut) veidi ja harjutasime tantsu. Nüüdsest, minu suureks heameeleks, tulevad iga nädalaselt meil tunnised Stretchingu tunnid. Miks see kõik hea on, saate te lugeda SIIT.
Alles tantsutunnis, sain ma aru, kui valusad mu lihased tegelikult on. Siis andis ikka selg ja õlg-käsi tugevalt tunda.

Tänane tund oli vist kõigist olnutest kõige julmem ja mõnusam. Mul oli kuhjaga seda eilset energiat, kindel plaan treeninguid intensiivsemaks teha ja lõbusamaks muuta. Pealegi oleme me nüüd veidi üle kuu aja harjutanud ja on paras aeg naised ka uuele levelile viia. Suvi ei ole enam kaugel ja kõik tahavad vormis olla. Nagu ma aru sain, siis asi toimis. (?) Ma ise olin igatahes (nagu eilegi) pealaest jalatallani märg higist. Läksin väga tervesse trenni ja muusikasse sisse. Usun, et iga korraga tuleb ka klass minuga kaasa! Ma ise küll täna juba vaikselt häälitsesin ja tsillisin.

Muide, tänase Piloxingu trenniga kaotasin ma ka rohkem kaloreid, kui üheski varasemas.

 Peale seda tulime Gunnariga koju (jah, ma ikka veel ei julge ise rongiga minna ja Gunnar/ta vend pevad mind sõidutama :D), tegin süüa Merje juurvilja rooga ning puhkasime. Lõpuks hakkas piisavalt igav ja otsustasime minna jäätist sööma ja autoga veidi tiirutama. Käesolev kuu lõpp on olnud üsna hea ja samas jama tänu selle Magnumi sünnipäevaga. See shampuse jäätis on lihtsalt nii hea, et mul peab olema ülimalt raudne meelekindlus, et sellest loobuda. Õnneks tänase päeva kaotatud kaloraaž- lausa 1800kcl, võimaldas mulle piisava meelerahu, sest ülejäänud menüü on paigas ja korras.

Jah, ühesõnaga, kogu see higi ja vaev, panen mind ennast väga hästi ja mõnusalt tundma. Annab palju motivatsiooni ja energiat. Pluss veel positiivsust.

Kommentaare ei ole: