pühapäev, 2. märts 2014

Veebruari statistika ja mõõdud

Lõpuks jõuan ma siis teha ka oma möödunud kuu statistilise postituse ära. Räägime siis kõigepealt trennist. Trenni sai sel kuul kõvasti tehtud ja iga tegemisega, läks enesetunne ja sooritus paremaks. Edusammud mis sugused! Suutsin joosta poolmaratoni väga kergelt ja hea pulsiga ning teha 10 kilomeetrit 58minutiga.
Kõige ilusamat tulemust näengi ma pulsis, mis on võrreldes kuu aja taguse pulsiga, vägagi normaalseks ja mõnusaks läinud. Usun, et peagi saab hakata päris  trenne tegema. Seda aga mitte enne, kui kaalul on number viis ees. Sellest aga all pool. Siin aga veebruari kuu tulemused:
  • Jooksmine: 160.05 km; 17h:24min:26sek; 11820kcal
  • Fitness walking: 17.33km; 2h:34min:53sek; 1366kcal
  • Jalutamine: 14.04km; 2h:49min:09sek; 1314kcal
  • Jõutrenn: 4h:43min:34sek; 2486kcal
  • Piloxing: 2h:42min:32sek; 1674kcal

Nüüd aga selle tähtsaima osa juurde. Kaal ja mõõdud. Ausaltöeldes olen ma endas päris pettunud. Ma küll ei lootnudki 2kilo alla saada, aga mitte ka nii vähe. Gunnar lohutas, et tähtsaim on ju see, et pekk kaob ja teen trenni nii kohutavalt palju, et lihas peabki raske olema, aga siiski... Mõni ei liiguta lillegi ja võtab nädalaga sama palju maha. Nojah, peab oma menüü kriitilisemalt üle vaatama. Mõõdud aga siin:
  • Kaal: 63.8kg (-0.6kg)
  • Reis: 56cm (-0cm)
  • Vöö 76cm (-2cm)
  • Tagumik 97cm (-2cm)
Ühesõnaga jah, kui vaadata mu trennide hulka, siis masendav. Hommikul tihkus nuttki peale. Noh, ega muud tõepoolest üle jää, kui sisse-välja hingata ja menüüd kärpida. Võrdluspilti ma tegema ei hakanud, sest nagu näha, pole midagi võrrelda!


Nagu lubatud, tegin ma blogis väikesi muudatusi ja alates homsest, kaob FB leht ära. On olemas sada erinevat võimalus, kus silma blogil peal hoida ja see FB leht tundub mulle mõttetu ja suurustamisena.

Täna lähen oma kolmandat tundi andma ja hoolimata kaalu masendusest, proovin ma selleks ajaks end naeratama ja positiivseks saada.


EDIT: ma siiski lisan siis need võrdluspildid, kuigi nüüd tagantjärgi tundub mulle endale, et ma olen hoopis juurde võtnud! Või noh, äkki on pärast tänast Piloxingut, mis muide oli väga tore (god, i love my job!)kõht veidi punnis...

Hea trenni eest ja "lohutuseks", käisin
ja soetasin uue trenni varustuse :).

Edit: Edit: Rääkisin Marekiga asjad üle ja selle asemel, et seda pekijooksu teha, siis panen uue treeningplaani kokku :).

17 kommentaari:

Eve Remmel ütles ...

Eks lihas kaalub. Aga sul pole vaja kurvastada, sest sul elu korras ja pole selliseid probleeme nagu meil. Sa tead küll millest räägin;-)

Kati ütles ...

Kui see lihas kaaluks, kajastuks see mõõtudes, aga ka need pole muutunud, niiet...

Ma elu üle ei kurdagi.. aga kuna see trennin ja kaalublogi on, siis seda nördimust endale luban.
Teen pojale pai!

Anonüümne ütles ...

Pane ikka võrdluspildid, siis saavad erapooletud lugejad öelda, kas on muutust või mitte. Saan aru, et mehe sõnul on muutus ju toimunud.

Anonüümne ütles ...

Kati, mis sinu eesmärk siis lõpuks on, ka shea välja näha ja end hästi tunda või mingi konkreetne kaakunumber?

Kati Orgmets ütles ...

Eem, mõlemad :D. Enne 58kg ma rahul ei ole ja ega ma just hea välja ka ei näe :D. Ja enesetunne on selle kõigega võrdelises seoses ;)

crimson ütles ...

Ma ei leia, et kurvastamiseks pöhjust oleks. Sa teed ju ulmelist trenni mo meelest - nii palju jooksu, fitness-walkingut ja niisama jalutamist ka. Öudne :D Möödud on ju vähenenud, mida siis enamat tahta :)

Kaja ütles ...

Minu arust just selle teksti põhjal võib öelda, et sa treenid end üle ja selle tõttu sul ei olegi mingit tulemust. Sa teed iga jumala päev karmi trenni ja ei anna kehale üldse puhkust, tasuks asja nii pidi mõelda.

Kati Orgmets ütles ...

Trennil ja trennil on vahe. Kui ma teen rasvapõletustrenni, siis võin ma seda terve päev teha ja idee kohaselt peaks kaal langema ja pekk sulama. Kui ma teen aga lihastrenni, mida ma teen ehk 2-3 korda nädalas, see töötab lihasega intensiivsemalt ja ei põleta nii palju rasva.

crimson ütles ...

Kintsud küll ju köhnemad. Eks valgusemängul ka oma osa asjal. Aga ootan huviga, mida uut treeningutesse tuleb.

Kati Orgmets ütles ...

Kuna mul on enda trennid kaks korda nädalas juba ja jooksutrenne ka tulebvteha, siis väga erilist midagi pole ;). Peab lihtsalt kilomeetreid ja trennipäevi kärpima :)

Anonüümne ütles ...

Tere! Millist pulsikella soovitad?

Kati Orgmets ütles ...

Tere! Mina olen isiklikult Polari usku. Kuid üldiselt oleneb kella vajalikusest: kui ta peab vaid pulssi lugema, siis vahet pole margil. Kui ta peaks ka GPSi salvestama, on Garmini omad head.

Eva ütles ...

Sa oled nii tubli! Tegelikult on pildilt näha küll, et keha on paremas vormis. :)

Anonüümne ütles ...

Aga milline sul endal on?

Kati Orgmets ütles ...

Mina kasutan Polar FT40, mis vajaks varsti juba väljavahetust :D

Anonüümne ütles ...

Eks keha ole ka spordialale vastav. Piloxinguga tegelevad profid pole ka luukered vaid vormis ja trimmis kehadega. Kena oled, jätka sama tublilt!

Kati Orgmets ütles ...

Ma ei ootagi tegelikult, et ma seal 53 kilo jälle kaaluksin. Enesetunde jaoks on vaja see imeline 58 vähemalt kätte saada.
Olen arvestanud sellega, et lihaseliseks see keha jääb, kuid siiski saledaks. Praegu on reaalselt veel siiski veidi palju rasva peal :)