neljapäev, 3. aprill 2014

Minu heade asjade list

Ma ei plaaninud küll algselt seda postitust teha. Seda kahel põhjusel: esiteks tegi sellise postituse pool blogimaailma peale Malluka postitust ning teiseks kipuvad ju pooled asjad nagunii kõigil korduma ja eks mu enda head asjad on nii läbinähtavad ja loogilised.

Siis sattusin ma aga Marina postitust kommenteerima, kus ta käskis mul endal ka ikkagi selle postituse ära teha. Noh, ja mis mul siis kaotada on? Ehk tõepoolest aitab see hoopis maailma veel erksamates värvides näha!

Siin ta siis on, asjad, mille üle mina õnnelik olen:  
 1. Mul on imeilus ja tore tütar: ma olen küll ise kapriisne ja ärritun liiga kergesti, aga reaalsuses on Elina üks parimaid lapsi, keda ema tahta võib. Ta jonnib äärmiselt harva (mis on ka üldiselt minu enda viga), kuulab sõna, õpib ja on äärmiselt tore tüdruk. Lisaks oli ta beebieas äärmiselt harva mingi vaegusega öösel üleval vms. Hambad tulid märkamatult, gaase ei olnud ning magamata ööd saab ühe käe sõrmedel kokku lugeda.
  Rita Talisoo
 2. Mul on maailma kõige parem mees: kuigi jälle, ma ise olen paras jonnipunn ja enesekeskne, on tema olnud koguaeg 100% minu kõrval ja toetanud kõiki mu isekaid, rumalaid ja viimasel ajal ka häid ideid, otsuseid ja tegemisi. Samuti võimaldab ta mulle alati aja, et minna jooksma, tegeleda oma asjadega ja vahel-harva annab puhkust ka.
 3. Mul on töö, mida ma südamest armastan: selle õige ameti leidmine võttis aega täpselt 25 aastat, aga lõpuks ma ta leidsin. Mulle meeldib et ma saan inimestega tegeleda, meeldib see energia mida ma tundisest saan ning millest mitte kunagi ära ei saa tüdineda.
 4. Ma olen õppinud sportima ja seda armastama: mäletan kui ma LÜGi 10nda klassi lõpus om hindeid püüdsin parandada ja kehalise kasvatuse õpetaja ütles, et kui ma kilomeetri ära jooksen, paneb mulle kolme välja. Jooksin ca 200-300m ja lõin käega. Nüüd jooksen ma vabalt ära 21.1 kilomeetrit ja rihin ka suuremaid numbreid. Ja ma naudin 98% sammudest. Uskumatu!
 5. Mina ja mu pere on hea tervise juures: Ma ise olen viimaste aastate jooksul olnud korra paar haige. Gunnar veidi rohkem, kuid ka vaid palavikus ja külmetushaiguses. Elina on küll läbi põdenud Rota viiruse, kuid muid haigusi tal olnud ei ole. Noh, välja arvatud siis külmetused. Kuigi me beebieas viisime teda mitu korda haiglasse, pole õnneks midagi hullu kunagi olnud. Seega olen ma tänulik selle eest, et ma terved inimesed oleme!
 6. Ma olen tänulik, et mul on katus peakohal ja soe tuba: kuigi meil veel  päris oma kodu pole, on meil siiski kindel katus peakohal ja kodu kuhu minna. Loomulikult igateme me juba pikemat aega päris  kodu, aga iga asi omal ajal.
 7. Mul on hea meel, et ma olen õppinud oma vigadest: jah, eks mu suurim lollus oli omal ajal kooli pooleli jätmine. Samas kuulun mina nende inimeste kilda, kes ei suuda midagi õppida selle jaoks, et on vaja. Oleks ma juba sel ajal teadnud, et ma tahan just selleks saada ja selle jaoks on vaja koolis käia, oleks ma koolid ammu läbi käinud. Nüüd, kui mul on kindel soov ja teadmine oma tuleviku suhtes, uurin ma pingsalt igasugu edasi arenemise võimalusi.
 8. Ma olen tänulik oma sihikindluse ja kindlameelsuse eest: kes siis ei teaks, et ma poole aastaga võtsin end kätte ja kaotasin üle kolmekümne kilogrammi? See, et ma seda korra juba teha suutsin, annab mulle enesekindluse ja teadmise, et suudan end uuesti ilusasse vormi viia. Lisaks tean ma, et suudan kõike, kui ma vaid piisavalt seda soovin!
  Marek Kalmus
 9. Ma olen tänulik, et saan oma lapsele lubada kõike, mida ta vajab: ma ei ole päris seda tüüpi inimene, kes teeb maha taaskasutust ja kasutatud asjade ostmist. Samas olen ma rahul, et sain lapsele osta just sellise vankri/voodi/mööbli/riided jms täpselt sellise, millise soovisin. Samuti ei pole elementaarselt vajalikud asjad jäänud kunagi raha taha kinni.
 10. Ma olen tänulik et minu perekond on koguaeg koos: Jah, kuigi Gunnaril on pikad tööpäevad ja vahel on tunne,et me näeme vaid õhtul ja hommikul korra, siis ometi oleme me koos. Perena! See pool aastat, mis ma Tallinnas elasin, oligi just sellepärast kõige hullem aeg mu elus. Ma ei suuda ja ei tahagi ette kujutada, et ma peaks oma armastatud inimesest lahus olema ja teda vaid kord-paar kuus nägema. Respect neile, kes seda suudavad!
  Rita Talisoo

Eks neid asju on veel ja veel ja veel, aga praegu lihtsalt rohkem pähe ei hüppa. Igatahes olen ma leidnud palju asju, mille pärast iga päev naeratada ja õnnelik olla. Olgu selleks siis mõni uus asi, mis Elina teeb, ilus jooksuaeg, hea ilm ja ilus taevas jooksu ajal, hästi välja kukkunud tund, mõnusad inimesed trennis või Gunnari mudivad käed mu õlgadel ja seljal, pärast pikka ja rasket trenni. Üldiselt piisab ka sellest, kui Elina hommikul üles äratab mind musiga öeldes: "Emme on ilus!" .
Õnnelik inimene on ilus, minu laps on ilus, minu pere on ilus ja ega mu elu just kah, kõige jubedam vist ei ole.

"Smile! Happy looks good on you!"

Kristi Kullerkupp

2 kommentaari:

Marina ütles ...

No näed, tuleb välja küll kui tahta:)

Ma olen neid tänulikkuse postitusi nüüd mõnda aega lugenud ja need omakorda annavad nii positiivse laengu.
Inimesed on ikka ilusad ja head!

Kati ütles ...

Kusjuures jah, Sul oli õigus-kirjutasin selle ära ja maailm tundus veel ilusam koos oma inimestega :)