esmaspäev, 21. aprill 2014

Telefoni saaga ja pühade trennid

Hurraa! Sain mina lõpuks siis rongiga tööl ära käidud! Suur saavutus ning hirm ületatud. Pole nüüd enam probleemi omapäi sinna minna. Tagasi veel tulema ei hakka, sest sellega on alati kiire lapse juurde.
Siiski ilma viperusteta mul see tee ei läinud. Hakkasin mina siis rongile astuma, kui nägin, et sees pileteid ei müüda. Jäin siis tuimalt väljuvalt rongi vahtima ja mõtlesin, mis edasi... Siiski on seal olemas piletiautomaat. Helistasin siis Gunnarile, et see mul aitaks piletit osta. Kui pilet käes (mis oli tegelikult imelihtne), hakkasin siis uut rongi oodates asju kotti ja taskusse toppima. Ja siis see juhtuski. Käes oli nii pilet kui telefon ning see viimane kukkus maha. Ekraan all pool! Jõhker pauk käis ja mu ainus mõte oli, et see terveks jääks. Paraku nii see polnud... Ekraan oli päris ämblikuvõrgus ning käega tõmmates, tuli udupeeneid klaasi tükke ära. Kuigi ekraan toimis, nutsin ma hinges krokodilli pisaraid. Ma nii, nii armastasin seda telefoni ja ta oli vaid ca 3 kuud vana... Helistasin Gunnarile ja nutsin talle ka. Too ütles, et tõenäoliselt läheb ekraani vahetamine kallimaks kui uus osta. Nii väitsid tööl ka naised.

Kuna reede oli püha, läksime me siis laupäevase hullumajaga uut telefoni otsima. Hullumaja oli juba sellepärast, et KÕIK inimesed olid igasugustel allahindlustel ja pühadevahelisel poodlemisel.
Läksime me siis kõigepealt Gigantti, kust ma oma telefoni ostsin. Seal, peale pikka ootamist, öeldi et seda konkreetset enam pole, aga on uus S4 plus (endal on mul siis Samsung S4 mini). Hakkasime siis mõtlema, et noh, ta on küll suurem ja kallim, aga eks siis võtame selle, aga valge. Valget ei olnud! Läksime ära!
Kuna me nagunii Jumbosse pidime minema, astusime sisse ka Sonera esindusest. Seal oli must olemas. Pärisime, kas valget ka on. Vaadati ja uuriti pikalt ja kui poiss läks kappi järgi vaatama, ütles, et jah, viimane valge on olemas. Hea tehingu eest, lasin Gunnaril oma DNA kaardi kohe Sonerasse ümber ka teha (4G nett ja paketisisesed Baltikumi kõned tulevad alati kasuks).

Järgmise missioonina pidin ma leidma midagi telefonile kaitseks. Oleks mul Iphone või mõni muu Samsung, oleks võimalusi meeletult. Paraku S4 minile oli valikus kas roosa või läbipaistev kummist tagus. Kumbki eriti meeldivana ei tundunud ja vaatasin neid "rahakotte" siis. Neidki oli vaid mustas versioonid. Leppisin siis olukorraga, kuniks ma kassa järjekorras märkasin seda tagust, millel kaas ekraani ette käib. Ilus valge ja läks loosi. Siiani tundub hea ja mugav.

Õnneks jah, tänu uue, S5 peale tulekuga, oli mu algne telefon odavam kui klaasi vahetus.


Trennist siis. Piloxingus oli vähe inimesi, sest kõik on pühadeks Eesti läinud. Soomes on tänagi vaba päev. Neljapäeval panime ikka tavalises tempos ja tegime hea trenni. Jällegi, kui on väiksem grupp, saan ma rahulikult inimesel asendit parandada aidata. Kuidagi väga meeldiv ja tore õhkkond oli. Peale seda tegime tantsutrenni, mis meeldib mulle iga korraga üha enam ja enam! ma naudin seda, kuidas ma iga korraga muutun painduvamaks ja graatsilisemaks. Kaob see mehelik olek kehast vaikselt ära.
Reedel ma puhkasin. Mängisime Elinaga õues ja sõitsime ringi, et vaadata kus oleks tore elada.

Laupäeval läksin jooksma. Plaaningi nüüd pikemad jooksud teha sel Kulomäentiel. Kuidagi väga mugav ja hea on seal joosta. Ilm on ideaalne ja iga samm on tõeline rõõm. Läksin meelega veidi aeglasemas tempos, et seda kõike nautida, aga lõpuks oli enesetunne ikkagi nii hea, et tempo tuli ilus. Pulss oleks võinud isegi kõrgem olla, aga mida madalam, seda parem.

Eile siis jälle Piloxing ja tants. Piloxingus vähe inimesi ja tegime uut kava. Valisin enda arvates väga kihvti "retro" muusika, aga see rikkus nii paljudes kohtades just rütmi ära. Never again!
Igatahes jah, tegime veidi uusi asju ja natukene lõdvemalt kui muidu.
Pärast oli tantsutrenn. Seekord poolteist tundi, sest tüdrukutel tuleb kuu lõpus esinemine. Kui ma enda asjad ära tehtud sain, venitasin ma end niisama ja aitasin Jenna last hoida veidi. Aeg lendas ja tüdrukuid on nii ilus vaadata!

Õhtul passisime jälle Elinaga õues ja käisime jalutamas. Kindlasti läheme tänagi. Kohe kui ma joostud saan või siis vastupidi, enne jooksu. Intervall mind siiski ees ootab.


Ägeda asjana avastasime eile selle, et Elina oskab inglis keelseid sõnu. Näiteks: dog, cat, pig, rabbit, frog, lion, gorilla, snake, triangle, star, redangle, sircle. Naljakal kombel, kui talle soome keeles midagi öelda või küsida, ei tee ta väljagi.

Nüüd aga kõik, hopp-hopp õue, ilusat päikesepaistet nautima!

4 kommentaari:

Marina ütles ...

Vapustav kõht sul, ma häbenen nüüd siin enda jagu natuke ja lähen õhtul jooksma:D

Kati ütles ...

Oli :D. Praegu näen vaeva, et seda tagasi saada ;)

Anonüümne ütles ...

Aga miks su laps lasteaias ei käi? Usun et tal oleks ammu juba siis soome keel selge ja sinul samuti, kuna lasteaiad ju korraldavad emadele soome keele tasuta kursuseid :) ja kuidas see võimalik on, et sa oled aastaid juba Soomes elanud, kuid mitte kunagi pole rongiga sõitnud (ehk ei tea kuidas piletit osta)?? Kuidas sa Soomes liigud siis?

Kati ütles ...

Sest meil ei ole veel paberid korras + tahtsin last kuni kolme aastaseni kodus nagunii hoida.

Siiani olen kõik sõidud kas autoga või Gunnariga koos sõitnud. Kuna kõik on ligidal ja ma liikuda eelistan, siis enamik käike teen jalgsi. Pole lihtsalt tarvidust rongiks olnud.