neljapäev, 8. mai 2014

Juustest ja pudi-padist

Mul on oma juustega selline love/hate suhe. Ma armastan oma juukseid, kuid ometi käin neid pea iga kahe kuu tagant lõikamas. Kuigi mul aasta alguses oli kindel plaan neid uuesti kasvatama hakata, olen ma selle aja jooksul kolm korda Kati juures käinud.
Nii tänagi. Olid nad kahe kuu jooksul ca 2-3cm kasvanud ja lõikasin nad veidi tugevamasse järku.

Esiteks meeldib mulle see kerge ja pehme tunne, mis lühikeses soengus on ning teiseks  ootan ma kannatlikult kuniks juuksed on täiesti terved. See on ka selleks suureks põhjuseks, miks ma muudkui järjepidevalt neid kärpimas käin.

Peale sügist blond-pruun-punane-pruun värvirallit, olid juuksed ikka hirmsas seisus. Nüüd olen ma neid ilusti mitmeid aegu Redken toodetega hellitanud ning igasugu värvimisest, sirgendamisest ja kuivatamisest eemal hoidnud.
Täna lõpuks Kati ütles, et juuksed on ilusad ja tunduvalt paremas korras, kui alguses. Ainuke koht, mis veidi veel turgutust ja ravi vajab, on esimesed juuksed. Aga mõned korrad veel ja peaks needki ilusad ja valmis olema.
Ja siis, alles siis, saan ma hakata oma juukseid kasvatama. Juuksur täna ütles, et minu õnn, et mul juuksed nii kiiresti kasvavad.

Ja miks ma neid lihtsalt ei kasvata ja ravi? Sellepärast, et ma ei või kannatada pikki aga... halvas seisus juukseid. Ma ei või taluda juuksepikendusi, katkiseid juukseotsi ja kahusust. Mul on mitu tuttavat, kellel on küll ulme pikad juuksed, aga juba kaugele on nende seisukord näha (ei, Gerli, mitte Sina:) ).
Pealegi kasvavad ju terved juuksed kiiremini. Nii et jah, mina käin ja lõikan omale seda A-sümeetrilist bobi nii kaua, kuni nad täiesti terved on ja rohelise tule Katilt saan.

Alati kui ma seal toolis istun, siis Kati küsib üle, aga et mis juustega jooksmise ajal saab? Õnneks on nad siiani alati kinni ulatunud ja kannan peapaela ja peavõru ka tihedamalt. Üleüldse saab minu selle suve aksessuaariks peavõru. Ma ei kujuta ette ka, kust ma endas selle neiukese olen üles leidnud. Homme lähen ma imearmsaid baleriinasi otsima, et ei peaks pidevalt tossudes käima. Teevad needki teksa-pluusi kombo armsamaks.

Eile tegin ma veidi pattu. Nimelt jagas Pam oma jooksu, mis oli Kevadjooksu rajal tehtud. Imestasin ma ette ja taha, kui hea aeg tal tuli ja kui ilus kilomeetri aeg tal kokkuvõttes oli. Kuigi mul oli ees plaanipäraselt pikk (10-11km) jooks, otsustasin ma lõpuks proovida, mis ajaga ma oleks suuteline ise selle Rakvere raja ära jooksma. Meelega seadsin end Leppäkorpi peale, sest seal on kohe üsna alguses suur tõus nagu peaks Rakvereski olema. Kas suurem või väiksem, seda ma ei tea.
Igatahes, panin ma kohe alguses täistempo sisse ja terved 5km andsin endast maksimumi. Isegi tõusudel, mida on... palju! Seda suunda joostes on põhimõtteliselt tõus tõusu otsa ja lõpus alles üks pisike langus.

Omaette mõtlesin veel kodus, et Rakvere ometi nii tõusune ei saa olla ja peaks seal kergema olema. Väljaarvatud siis see alguse tõus. Pamela purustas mu helesinise unistuse ja ütles, et see rada samamoodi tõuse täis ja raske.

Minu jaoks on see tõusude teema väga keeruline. Sellessuhtes, et kartsin ma Ööjooksu tõuse ka hirmsalt, aga võrreldes Soome omadega, polnud need midagi. Väidetavalt on Kevadjooksu tõusud hullemad kui Ööjooksu omad. Kas aga hullemad kui siin?
Kasuks ehk tuleb mulle nii või naa see, et koguaeg tõusudel treenin. Ainult viis kilomeetrit, eks annan sealgi maksimumi kuni lõpuni.

Nii, aga kuigi mul oli hing eile paelaga kaelas ja süda tahtis end tühjaks pumbata, olin ma kokkuvõttes rahul Kilomeetri ajaks tuli 5:03min/km ja 5km ajaga 25:08min. Avg. pulss 180 BPM ja kõrgeim 191 BPM.
Iseenesest ma ikkagi loodan, et Rakvere rada kergem on, et aeg veelgi ilusam saaks. Äkki kaotaks selle :08 sek ära...
Noh, läheb kuidas minema peab!

Lõppu tegin ma üle pika aja kodus harjutusi. Pean neid veidi tihedamaltki kodus tegema. Piloxingus saavad lihased küll piisavalt koormust, aga mis seal salata, mulle meeldib tegelikult teha lihasharjutusi. Meeldivad hantlid ja fitnessball.

Oleme viimasel ajal Elinaga Kirppistel käinud. Ma ei suuda ära imestada, kui mõnusad on Soome "kirbukad"! Eelmise nädala lõpus sain ma 2€ eest endale Zara piltsaku ja Elinale D&G T-särgi (0.50€) ja PUMA dressika (1.50€).
Eile sain endale kaks imelahedat maikat (0.50€ & 1€) ning Elinale Hello Kitty t-särgi (2€).
Selleks et midagi leida, peab pikalt süvenema ja otsima, aga need hinnad... Seal leiab väga harva midagi, mis oleks kallim kui 5€.
Jään igatahes sellele lainele, et ka Kirppistel vahel käia.

Ilm pööras kahjuks jälle ära. Eile oli nii ilus ilm ja jalutasime Elinaga päris pikalt. Õhtulgi oli mõnus päiksega joosta. Hommikul ärkasime vihmasabina peale. Tegelikult ärkasime me selle peale, et olime jälle Elinaga voodis põiki ja Gunnar oleks välja kukkunud.
Elina on tubli ja magab juba pikemat aega oma voodis. Alles hommikul poeb kaissu mõnulema ja viimaseid minuteid magama.

Seda avastasime ka, et peamegi suurele potile selle ääre muretsema, et ta meie potil saaks käia. Tõenäoliselt saab siis ka mähkmetest juba vaikselt lahti. Talle hirmsalt meeldib vett peale tõmmata ja ikka suure poti peale vahel küsib ka. Praegu ta lihtsalt ei saa seal veel istuda.

Täna tuleb jälle rongiga tööle minna. Õnneks ei karda ma enam siinset ühistransporti üldse. Mulle väga meeldib rongiga sõita ja vaatasin juba homseks varuvariandina välja bussi-rongi liikluse, kuidas Jumbost koju peaks saama, kui Gunnar meid sõidutada ei saa.
Kõige raskem selle rongiga tööle minemise juures on tegelikult vaid kodunt rongijaama minemine. See kilomeeter tundub nii pikk ja jube. Eriti sellise ilmaga.

Aga hullu ei ole-ootan tööle jõudmist ja trenni. Ja Eestit ootan ka. Lõpuks saan ma oma parima sõbranna last näha!
Ma ei olegi seda maininud, et 19.aprill, sain minu kõige armsam Margot emaks! Sündis väike poisipõnn, kelle nägemist ma väga ootan!
Asja teeb eriti ägedaks see, et samal päeval pidas neljandat sünnipäeva minu lapsepõlve parima sõbranna poeg. Tõsiselt mõnus kokkusattumus!

Tulge siis kõik kel võimalik laupäeval, kella viieks Rakverre mulle kaasa elama! Kes ei saa tulla, siis soovige mulle edu ja kiiret jalga! Loodame ka heale ilmale, et saaks lühikeste pükste ja põlvikutega joosta.

Kommentaare ei ole: