laupäev, 31. mai 2014

Mai statistika

Mai saab läbi ja minu viimane trenn on tehtud. Aeg kirja panna mööduva kuu statistika ka. Kuu numbrites:
  • Jooksin: 114km/ 11h:00min:33sek/ 7942kcal
  • Jalutasin: 80.48km/ 15h:56min:03sek/ 4585kcal
  • Piloxing: 7h:43min:31sek/ 5895kcal
  • Tantsisin: 7h:07min:23sek/ 3258kcal
  • Stretching: 43min:41sek/ 219kcal
  • Jõutrenni: 1h:09min:57sek/ 517kcal
Kokku kaotasin ma mai jooksul 22416kcal, mis on ca 2000 kalorit rohkem kui eelmisel kuul. Jooksin ma sel kuul 11 kilomeetrit rohkem, kui aprillis. Jalutasin pea 20 kilomeetrit enam.

Kuigi numbrid on suured ja ilusad, siis tegelikult ma ise mai kuuga rahul ei ole. Üheks suureks miinuseks sai eelmise nädala haigus, tänu millele ma kaotasin mõned(kümned) kilomeetrid ning, mis treeningplaani sassi ajas.
Teiseks suureks läbikukkumiseks loen ma seda, et ma lihtsalt ei jõua enam joosta! Viimased jooksud on mul olnud rahulikus sörgitempos. Täna võtsin ma siis end kokku, et lähen teen viimase päeva puhul poolmaratoni ja seda hea ajaga, aga... Oh, reaalselt ma lihtsalt ei jõudnud üle tavapärase 11km joosta.
Rumala peaga võtsin ma alguses kohe kiire hoo sisse ning kui ma esimesest tõusust üle sain, sai jõud otsa. Üldse oli kuidagi nii raske. Mitte just pulsi ja jaksu kohapealt, aga keha oli väsinud.

Kuidagi pean ma järgneva kahe kuuga oma kiiruse ja vastupidavuse tagasi saama. Eile printisin ma uuesti Taimi koostatud treeninguplaani välja. Jooksutreeningplaan on nii mõnus ja lihtne ning ma tean, et see töötab, kuid... mul on nüüd Piloxingu ja tantsutrennid. Käisin ma ka eelmisel treeningperioodil Piloxingus, aga seda vaid ühe korra nädalas ning siis lihastrenni päeval. Nüüd on mul kaks tundi nädalas ning ma ei oska neid kuidagi oma jooksutreeninguplaaniga sobitada.
Lisaks sellele pole ma siiani teinud kiirkõnde, sest mul reaalselt pole nö vaba päeva selleks. Nii Taimi kui Marek mõlemad on mulle ettekirjutanud vähemalt kaks vaba päeva nädalas. Ja neid ma ära kaotada ei saa ega taha. Keha vajab puhkust!
Ühesõnaga, ma kardan ja arvan, et ma ei suuda kehaliselt end vanale tasemele viia, sest keha on väsinud. Puhkust kui sellist saan ma endale lubada alles Jaanipäeva ajal ning plaaniline puhkus on mul plaanitud Ööjooksu ümber.

Uuest nädalast tõstan ma veidi oma jookse ümber ning proovin kiirkõnni ka mõnele päevale sobitada. Kaldun arvama, et pühapäevale, kuigi see jääb siis Piloxinguga ühele päevale. Samuti hakkan ma uuesti jooksuharjutusi tegema.
Siiani ma ikka olen edasi lükanud kõiki reaalseid treeninguid (et siis tõesti pulsi ja kella järgi joosta), kuid täna kalendrit vaadates, jõudis mulle kohale, et mul on vaid kaks küüd aega!

Annan endale tänase veel andeks, aga juunis pean ma kuidagigi selle poolmaratoni tehtud saama! Õnneks 15km sai mais ka tehtud, niiet täiesti lootusetu olukord ei ole.
Täna luban endale veel enda peale vihane olla, aga homme vaatan juba päikese poole ja suunan kogu energia ja positiivsuse korralike trennide peale.

Usun, et peale Jaanipäeva olen ma ehk ka väljapuhanud ja uut jõudu täis. Ühtlasi proovin Piloxingus end veidi tagasi tõmmata ja treeneri rolli rohkem mängida. Ehk ei väsita ma siis keha nii väga ära.

Kommentaare ei ole: