esmaspäev, 23. juuni 2014

Tervislik kuulõpp /1päev

Kuna ma olen siin kõigi sõitmiste ja rändamistega söönud nagu ma olen, otsustasin ma nüüd, kus ma olen vähemalt kuu lõpuni Rakveres paikne, muuta see kuulõpp eriti tervislikuks.

Eile oli näiteks selline tobe juhus, et terve päev sadas vihma. Oli mul ju ettenähtud 60-90 min. kiorkõndi ja jooksuharjutused. Lõpuks otsustasin ma siis, et panen Elina magama, vanaisa jääb nagunii koju ta und valvama ning lähen teen oma ringi ära. Suur oli mu viha siis kui last magama pannes hakkas paduvihma sadama ning isegi äikest lõi korra. Mossitasin ma siis toaa ja sõin vihaga pool karpi Marabou Daimi küpsiseid ära.

Tõsi, õhtul trootsisin ma koos Elinaga ilma ning läksime ikkagi tiirule. Vaatasin, et õues on ju vaid tibuvihm ja mis see meile ikka teeb?! Paneme paksult riide ja Elinal vankris ju kate olemas. Noh, lõpptulemus oli see, et Elina jalad olid läbimärjad, katet ta peale ei lubanud panna ja koju jõudes ta veidi värises ka. Minul polnud häda midagi, sest liikusin ja nahktagi päästis märgumise eest.

Tehtud me siis saime 7km ja peale ning mõned minutid üle tunni.
Käisime poest ka läbi ja sain lõpuks endale maitsemiseks osta Maiasmoka puuviljad tumedas shokolaadis. Väga pikka aega olen tahtnud neid proovida ja lihtsalt pidin need ära ostma. Kirsid sõime Elinaga kahesse kohe ära ja õunad-mustsõstrad seisavad veel eneseületamise eesmärgiks (:D).

Igatahes, kuna neid näksimisi ja kaootilisi bussis söömisi on olnud viimasel nädalal omajagu, hakkan ma alates tänasest pidama toidupäevikut.
See tähendab, et igal õhtul tuleb täielik menüü postitus + kõik patustamised (mida ma siiski vältida püüan!). Samuti trennid.


Päev 1, 
Hommikusöök:
2viilu suitupeekonit + 3muna teraleiva peal. Kohv piimaga, ilma suhkruta.


Enne trenni:
1 õun

Lõuna/õhtusöök:
Ca 300dl/200g kana-juurviljasuppi+ teraleib.


Õhtusnäkk:
Teraleib + 2singiviilu, juustuviil, kurk-tomat.Olen joonud kolm tassi marjateed ja ca liitri Borjomi vett.Täna jooksin 10,15 km/56min:33sek ja jalutasime Elinaga 3.5km maha.
Õnneks oli ilm mõnus ja olime nagunii terve päeva õues.

Üldiselt hea päev. Elina on küll veidi väsitav, sest ta arvab et praegu on parim aeg mu piire kompida. Pidevalt on tal midagi viga ning tarvis koguaeg karjuda täie häälega.
Millegi pärast pelgab ta vanaisa ka. Ei tea, kas asi on selles et vanaisa on vales kohas vms, aga mind paneb ta nüüd saja eest proovile.
Minule äiaga olla meeldib. Saame rahulikult koos hakkama ja probleeme pole (ptüi, ptüi, ptüi!).

2 kommentaari:

Jana Väli ütles ...

Sattusin sinu blogisse esimest korda ja ma ei tea kas sa oled kursis, aga on olemas selline äpp nagu MyFitnessPal, see ühendub ka Endomondoga, juhuks, kui sa oma jookse seal salvestad. Äpp on väga lihtne kasutada, saad kõik oma söödud toidud sinna kirja panna ja see aitab sul siis tarbitud toitaineid ja kaloreid lugeda, sisestad sinna oma kehakaalu hoidmise või langetamise eesmärgi ja ta annab sulle siis soovituse, kui palju sa päevas peaks tarbima, et seda saavutada. Ja trennid siis kajastuvad ja ning kulutatud kalorid. Äkki oli abiks ;) ise kasutan ja mulle meeldib ja sobib.

Kati ütles ...

Ma olen äpist kuulnud, aga ei näe vajadust sellejärgi. :)
Kõik minu toitumised on suures osas kindla kava järgi ning treeningud toimuvad pulsi järgi. Ehk siis mulle ei ole tähtis kalorite ja trennide suhe :).

Kuid kui Endosse panna treeningu pulss, annab see ka üsna täpse tulemuse.