reede, 13. juuni 2014

Topic of the day

Juba ammu kirjutas Britt oma blogis postituse homohomofoobiast ning kes siis ei teaks kurikuulsat Malluka postitust Erki Noole suunal. Mõtlesin siis juba oma arvamuse ka välja öelda, aga millegi pärast seda ei teinud.
Nüüd, peale pikka pausi, on teema jälle päevakorras ning Mallu ja Merje terve blogimaailma tagajalgadele ajanud ja kõik on asunud pooli võtma. Ja mis saakski parem aeg olla siis ka enda arvamuse välja ütlemiseks.

Esiteks ei tee mina kumbagi neist blogijatest maha. On Merjel oma arvamus ja Mariannel enda oma. Mis mind pani aga natukene kukalt kraatsima, oli Mallu väga ebaviisakas ja inetu postitus Merje kohta. Eks tema väljaütlemistega peaks juba harjunud olema, kuid siiski...
Ning siis kõik Merje blogi lugejad, kes kommenteerisid, et nemad enam blogi ei loe- naeruväärne! Seda enam käid ja klikkad Sa selle blogi peal.
Kolmandaks olen ma nõus ühe kommenteerijaga, kes väitis, et Merjel on see mingi eksperiment ning taotluslik tekst. Erinevalt enamusest, kes seal all kommenteerisid, ei arva mina et Merje rumal oleks (kasutati sõna "loll", aga minu jaoks on see eriti lapsik sõna :D). Alles oli postitus sellest, kuidas ta klikkide abil raha saab ning nüüd on tehtud postitus, mis magnetina klikke kogub. Ehk on selles tekstis päriselt ka tema arvamus välja toodud, aga postitus ise on tagamõttega-nagunii!

Nii ja siis minu tagasihoidlik arvamus. Mina olen isiklikult täiesti neutraalsel seisukohal. Mind ei häiri gei-paarid ja ma ei ole ka nende vastu. Sain aru, et Eestis just praegu võetakse seda abileuseadust vms vastu. Minu meelest võivad geid abielluda küll. Miks mitte? Mind pulma ei kutsuta ning minu elu nad segama ei hakka. Kui aga kõik jääb nii nagu praegu on ja neile seda võimalust ei anta- jällegi mina mingit toetust kuskil ei avalda.

Siis segati teemasse lapsed. Eesti on täiesti ajast maas riik. Läheb veel kõvasti aega enne kui Eesti jõuab sellele tasemele, et samasooliste peres kasvavale lapsele ei vaadata viltu. USAs on see ju suhteliselt tavaline nähtus, kuid Eestis passitakse ka tumedanahalisele veel järgi. Mis siis veel rääkida sellest, kui kahel naisel või mehel peaks laps olema.
Kui gei-paaril õnnestub mõni laps lastekodust päästa, siis on tore, kuid kahjuks Eesti ühiskonnas saadab seda last mõnitamine. Jah, kõik algab kodunt, kuid tunnistage- pooleldi elatakse ikka veel ju konservatiivses vene-ajas.
Mul on Soomes näiteks üks tuttav, kellel pooled pool-õed on lesbid. Elavad õnnelikult koos ja keegi ei vaata neile viltu. Jumala eest, miks peakski? Üks nendest paaridest sai nüüd lapse. Üks naistest lasi end kunstlikul teel viljastada ning sünnitas. Vähe sellest, see laps sai ristitud ka! Kujutate nüüd seda ette, et kahe naise kooselust sündis laps ja see laps ristiti kristlikus kirikus- jumala palge ees!
Vot, siia tasemel on Eestil ja eestlastel veel pikk tee. Tunnistan, isegi mina olin sellest kuuldes päris hämmingus, sest vaadake kust ma pärit olen (:D).

See kuidas kõik arvavad, et nüüd homod ja lesbid hakkavad massides lapsi lastekodust lapsendama- kallikesed, isegi heteropaaril on see tõsine kadalipp, mis siis veel gei-paarist rääkida. Ning kui arvata, et kõik hakkavad surrogaatema ja kunstlikuviljastamist kasutama- esimene peaks vist Eestis keelatus olema ning teine on kohutavalt kallis, nii et paar peaks enne ikka väga kindel ja ühtne olema, kui sellist summat välja hakkaks käima.

On kuidas on ja kui peakski nii juhtuma, et mõni laps kasvab kahe emmega või kahe issiga, siis Elinat kasvatan ma vähemalt teadmises, et ka nii võib vahel juhtuda ja tema ei hakka kedagi norima ei vanemate, nahavärvi ega suuruse pärast!

Esialgu, kui ma Soome kolisin oli minu jaoks nii harjumatu näha mõnd gei-paari. Nüüdseks olen ma nii ära harjunud ning ma ei pane seda enam tähelegi.
Eks oleme meiegi inimesed ja teeme vahel nalja mõne homo kohta, aga üldiselt käivad need mõne välismaa reality-sarja, ekstravagantse gei kohta. Ja eks kui kuskil mõnd väga ennast näitavat ja erilise hoiakuga meest-naist näeme, mainime ka teineteisele ära, et näe... Aga üldiselt ei pane omasoo ihalejaid tänavapildis tähelegi. Ehk sellepärast, et terve Soome on väga julge stiiliga inimesi täis, ei tea.

Igatahes, kokkuvõtvalt, siis ma ei saa sellest meeletust üksteise mahategemistest ja sõimamisest aru. Toetad geisid, palun väga, ei toeta, ka okei, aga miks sellest kõigest nii suur tsirkus alati teha? Laskeim neil lihtsalt olla ja on kõik rahus.


Kolmapäeval tegin intervalli, mis läks hästi. Lõppu tegin oma jooksuharjutusi, mida tehes tundsin end naljakalt kuna kaks naist istusid üle tiigi ja jälgisid igat mu hüpet kullipilgul.
Eile oli Piloxing ja tantsutrenn. Üle pika aja oli saal täis ja ma tundsin, kuidas energia minusse voolas! Üle väga, väga pika aja, nautisin ma 100% oma tundi. Sai ka koos vastuvõetud otsus, et pühapäeval lõpetame hooaja ära. See tähendab, et ma saan pikemalt Eesti jääda ning ei pea selle ühe trenni pärast kuulõpus Soome sõitma. Hurraa!
Tantsutrenn oli nagu ikka. Tasapisi hakkab tangost asja saama ning saan ka oma akrobaatilise osa kätte. Minu ülesandeks on siis poolhundiratas ehk kätel-seis ning ülevalt silda minemine. Mülemad tulevad nii 95% ulatuses välja, aga saab alati paremini. Eks uue hooaja alguseks peaks korras olema.

Täna võtsin jälle oma pika jooksu ette. No ma ei tea, mu keha tahab joosta kiires tempos, aga pulss ei ole temaga päril. Vaatan tempot- 5:32km/min ning siis pulssi, mis on seal 180-184bpm peal. Iseenesest on see veel täiesti ettenähtud piirides jooksmine, aga ma loodaks siiski näha seal 174-176bpm-it. Õnneks on veel kaks kuud aega seda veidi alla tirida. Ikka veel vabandan end tõusudega välja ( ;) ) . Ja noh, tempo läks kohe väga kõvasti aeglasemaks kui ma tiigi äärde, liiva-kruusa segule jooksma jõudsin. Tempo läks koheselt 6:00km/min peale. Iseenesest on see tänase ilma puhul ju loogiline, sest lahtisel kruusal on vihmaga väga jube joosta. Kui liiva-mulla peale jõudsin, libises jalg konkreetselt all.

Homme aga jälle välja teenitud puhkus!

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kus tiigi juures jooksid? See, mis Korsontie juurde jääb? Kus see väike tehiskosk ka on?

Kati ütles ...

See sama Ankka lampi jah :)

Anonüümne ütles ...

Kihvt, ma käin seal ka vahel jooksmas. Ei teadnud, et sel selline nimi on. Millest see tuleb, ei tea?

Kati ütles ...

:)

Tõenäoliselt vast sellest, et seal pardid on ;).