esmaspäev, 9. juuni 2014

Tubli tüdruk, Kati!

Jõudsin ma eile ära kirjutada, et reedel oma hooaja parima 10km aja välja jooksin, kui tegin seda jälle.
Eile, pärast Piloxingut ja tantsutrenni, läksime me õhtul Hessburgerisse sööma. Eeskujulik nagu ma olen, võtsin ma küll tagasihoidliku kana tortilla. Olin ma ka kindel selles, et täna peab jooksma minema, sest õige jooksugraafiku peab paika saama.
Kuna Gunnar õhtul tööle alles läks, ajasime me päeval asju, käisime poodides vaatamas ning tegin rahus süüa, et sätin end enne ta minekut jooksma. Paraku ma sinna ei jõudnud.
Kui kell hakkas üheksa saama, sokutasin ma Elina vanavanemate juurde- ta nagunii tahab vanaisaga koguaeg koos olla, ning läksin teele. Te ei kujuta ette ka, kui valus mu eilne vill oli! See on kuskil CM x CM läbimõõduga ring kanna peal. Panin sinna küll sidemeid peale, aga need tegid asja veel hullemaks ja võtsin need ära. Alustasin siis pool longates teed. Ja üsna pea kadus villi valu ära. Selleks ajaks oli õhk päris mõnusaks läinud ja minek tundus hea.
Otsustasin täna teist teed pidi ka minna. Kes Soomet natukene tunneb, teab ehk, milline suur ja pikk tõus on Vanha Tuusulantied pidi Tuusula poole minnes. Igatahes, kui ma eile seda teed kõndisin, mõtlesin ma, et vastupidises suunas joostes, on see vist nii hea tee jooksmiseks. Eksisin, ja oi kui rängalt. Tegelikusses on see tõus täiesti jõhker joosta. Poole peal vaatasin pulssi ja... see oli 194BPM! Ja kui ma siis tipuni ära pingutasin, et noh, peale tõusu ju tuleb langus, siis ma eksisin jälle. Seal oli pisikene langus ja kohe uus tõus. Õnneks oli see veidi laugem ja kui ma siis kodu poole uuesti pöörasin, läks tee juba lihtsamalt ja tõusud oli võrreldes langustega olematud.
Pöörasin veel veidi, et suuri tõusi vältida ja polnudki- 3km veel ja saab ring täis. Vaatasin veel korra kella, mis näitas 48minutit. Kalkuleerisin siis, et 10 km peaks seal 56 minuti peal täis saama.
Jooksin siis rahus oma ringi täis ja vajutasin enne kodu seadmed kinni.
Suur oli minu üllatus, kui nägin, et tund aega on täis tiksunud ja selle ajaga jooksin ära 11,10km. Hakkasin siis kogu jooksu statistikat vaatama ja... Pidin õnnest ja uhkusest pikali kukkuma!
Tänane jooks siis:
  • 10km/53min:35sek
  • 1h/11.10km
  • Keskmine kiirus 5:23min/km
  • Pulss 179/194
Jah, pulss on küll kõrge, aga enesetunne oli terve jooksu aja täiesti hea. Kui nüüd võtta need tõusud ära ning panna mind jooksma laugemale pinnale, oleks ehk pulsski madalam.
See on tegelikul minu kohta ikka väga hea aeg ja tulemus. Eriti kui arvestada, et mul oli eile 1h Pikoxingut, 1.5h tantsu ja 2h kiirkõndi, kandadel on meeletud, katkised villid ja tõusud on väga jubedad.
Tubli tüdruk, Kati!

Homme auga välja teenitud puhkus. Loodan, et tuleb vahelduseks päikeseline ja kuum ilm, et saaksime Elinaga päikest nautida mänguplatsil.
Täna võtsin oma julguse järjekordselt kätte ja soetasin oma teise nabapluusi garderoobi. Nüüd ootan millal vastav ilm jälle end näitab. Eestis kavatsen ma küll neid ainult kanda!
Üle pika aja, ootan ma Eestit väga!

Ahjaa, täna läksin uhkelt oma lühikestes pükstes välja ning Gunnar ütles, et jalad on mul küll lihastes. Pidavat lihased märgatavalt liikuma kui kõnnin. Noh, ise näen ma kõvasti veel rasva ikka ka, aga hoolimata sellest panen ma järgmisesse Piloxingu trenni lühikesed retuusid jalga.

Oeh, aga nüüd joon ma paar liitrit sidruni vett veel sisse ja poen oma täiesti läbi, kuid õnneliku kehaga teki alla ja võtan oma pisikese rõõmurulli kaissu.

Kommentaare ei ole: