neljapäev, 24. juuli 2014

Teazy Teatox: pikalt ja kokkuvõtvalt

Nüüd, kui kõigil teistel blogijatel on juba Teazy teatox teede 14-päevane kuur läbi, on minul veel kolm päeva jäänud. Kõik tänu mu enda rändamisele, et ei saanud teesi õigel ajal kätte.
Siiski otsustasin ma enda kokkuvõtte täna juba ära teha, sest noh, homme tuleb Gunnar, peale seda sõidan Pärnu ja arvuti ligi ma ei kavatse tulla. Pealegi, ei usu ma, et see kolm viimast päeva erilist vahet mängib.

Pean ka nentima, et kuigi ma uurisin, kes veel blogijatest teesi katsetab, siis kokkuvõttes lugesin ma poole silmaga vaid ühe blogija postitusi. Tõttöelda, hoidsin ma end meelega neist postitustest eemale, sest inimmeelel on kummaline komme hakata asju nägema ja tundma teistmoodi, kui kellelgi on teised kogemused. Seega, et mitte lasta enda meeltel ja arvamusel millestki mõjutada, ma lihtsalt katsetasin omaette ja jälgisin selle ühe blogija tegemisi pilus silmaga.


Aga nüüd siis asja juurde. Saadeti mulle 14-päevane teatox komplekt, mis sisaldas endast hommikuteed ja õhtuteed.
Pakend lubas: aitab puhastada organismi, langetada kaalu ja tunda end imeliselt ja energiliselt ning seda looduslikul ning tervislikul moel. See komplekstoode muudab 14 päeva jooksul sinu enesetunde energia ikkamaks, kaalunumbri väiksemaks ja välimuse säravamaks. Oluline on tarbida teesid 14 päeva järjest.
Nii, aga võtame kõik üksipulgi lahti.
Hommikutee lubas: 
  • head enesetunnet- pean ütlema, et mu enesetunne oli koguaeg suht samasugune. Ma ei olnud küll mossis ja väsinud, aga ma ei ütleks, et särasin ka koguaeg. Jah, rõõmsaid ja toredaid hetki oli palju, aga kas need just teest tingitud olid...?
  • päevase energiaannuse- jah, kohvi ma enam ei vajanud. Töötas ilusti selle eest ja äratas hommikul üles. Ainsad korrad kui ma kohvi päeval või õhtupoolikul veel sisse kallasin, olid magamata ööd.
  • väiksem söögiisu- see läks küll hüppeliselt väiksemaks. Hommikul sai kiiresti kõht täis ja mingeid imelike isusi ka ei olnud. Oluliselt kadus isu magusa ja liha vastu vähemaks. seevastu värske aiakraam tundus nagu ikka ahvatlev. Sellega oli aga see tobe lugu, et kuna ma kellaajaliselt söön, siis tihtilugu, läks kõht liiga vara tühjaks. Selle mure oleks lahendanud vahepalad, aga ma lihtsalt ei taha ega suuda neid süüa.
  • kahanev kaalunumber- seda ma ei saa ei kinnitada ega ümber lükata, sest mul lihtsalt pole siin kaalu. Enesetundest ütleks, et veidi vist on läinud jah, aga minu kaalu ja treeningute juures, poleks see nagunii väga arvestatav number.Hommikutee on väga mõnusa maitsega. Mulle meeldib roheline tee nagunii, aga sealsed erinevad maitsetaimed, muutsid kogu maitse eriti mitmekülgseks ja meeldivaks. Kohvi töö tegi ära mate tee, mis mulle iseenesest eraldi ei maitse. Selle tee sees polnud aga seda maitset tundagi. Lõhn on kutsuv ja ma panin tee nina alla tõmbama selleks ajaks kuni ma söön (söögi ajal ma ei joo midagi kunagi ja joon alles peale söömist). 
Ainsa miinusena tooks ma välja selle, et hommikutee on puru tee. Ma olen piisavalt rumal selleks, et ma ei oska kunagi õiget kogust teed sõela annustada. Seega panin ma igakord enam-vähem silma järgi. Üleüldse on minu jaoks lahtine tee veidi tüütu. Selle aga korvas see armas maasika kujuline kummist sõel, mis on lihtsalt nii armas seal tassi sees, et puru ununeb koheselt ära. Isegi Elinale meeldib see väga.
Kohvi isu kadus peaaegu, et päeva pealt ära. Vahel ma võtsin küll päeval ühe lahja latte, aga seda kas siis lihtsalt maitse pärast või siis eelnimetatud põhjusel. Nüüdseks hommikul mingit isu pole ja väga harva kui tunnen päevalgi mingit isu.
Seedimise hoidis tee eriti korras. Kuigi mul on seedimine olnud nagu kellavärk, siis tee pani asjad veidi kiireminigi käima ja pidin tualetis vahel kaks-kolm korda päevaski käima.

Õhtutee lubas:
  • kauneid ja rahulike unenägusid- õnneks või kahjuks ma unenägusid ei mäleta, aga jah, öised magamised on paranenud ja uni on sügav. Vaid siis vaevlesin veidi magamatuse käes, kui olin väga hilja trenni teinud, kohvi joonud või polnud tee päev. 
  • kergem enesetunne- ei oska vahet välja tuua. Tunne oli nagu tunne ikka.
  • imelised hommikud- jah, ärgata oli kergem ning isegi varaseks pandud äratus, polnud mingi probleem.

Tee on hea ja rahustava maitsega. Lausa sellise maitsega, et teda jooks koguaeg. Piparmündi lõhn ja maitse on domineerivad, aga segunevad õrnalt magusa lõhnaga kokku. Juba see aroom on selline, et nuusutan seda auru sisse ja mõnus rahulik tunne tuleb sisse. Kui last ei oleks, kellega peab edasi tegelema, siis istuks päris mitu tundi selle teetassiga kuskil keras.
Iseenesest meeldiks mulle seda teed juua iga päev. Tundsin selget vahet, kui oli õhtutee vaba päev. Magama jäämine oli raskem ja uni tuli palju hiljem. Kuigi päris esimesel päeval, kui ma õhtuteed jõin, enne seda 20km maha jooksin, terve öö üleval vähkresin, siis teised korrad oli peale jooksu ning siis tee joomist väga kiire ja magus uni.
Küll langesid tee vabad päevad kokku äikesega, mis mind üleval hoiab ja mõne väikese asjaga veel. Oleks väga tahtnud teada, kuidas need sellises olukorras oleks mõjunud. Kui aga õhtul ikkagi kohvi juua, siis pole ka tee uinutavast mõjust kasu.
Eelmisel nädalal langesid õhtutee joomised kokku jooksupäevadega ja sel nädalal vabade päevadega. Pean ütlema, et nüüd sel nädalal, hoiavadki õhtused jooksud kauem üleval.

Kokkuvõtteks võin ma öelda, et telliksin (ja tõenäoliselt tellingi) selle komplekti veel. Siis aga juba Soome, kus tempo on veidi rahulikum ning enda taktis. Samas ei kujuta ma nüüd ette, mis saab mu hommikutest, kui mul see tee päris otsa saab. Mõnus rutiin ja tunne on juba sees ning kohe üldse ei taha, et need otsa saavad. Õnneks hommikutees jagub veel mõneks ekstra päevaks.Enesetunne läks tõepoolest paremaks ja kergemaks. Eriti rõõmus olen ma oma kohvivõõrutuse üle! Kaalunumbri kohta ei oska ma midagi öelda, aga enda arust läks vorm küll paremaks. Lihas on veidi rohkem välja joonistunud ning kõhul rasvakorda veidi vähemaks jäänud. 
Trenne ma muutnud ei ole ning energiat jagub ka päris õhtusteks trennideks. Ei ole probleemi peale pikka töö tegemise päeva minna veel tunnisele jooksule.
Negatiivseks küljeks tooksingi ma välja vaid selle õhtutee ülepäeva süsteemi, sest noh, nendel ülepäevadel ma vaevlen siiski veidi unetuse käes. Ja noh, siis ei toiminud ka see hommikutee nii hästi kui võiks.

Kodulehte uurides, hakkas mulle koheselt silma see roheline jäätee, mis oleks praegustesse ilmadesse suurepärane ja tõenäoliselt ka kasulik jook. Kõige mõtekam oleks aga tellida see tervise komplekt, kus on kõik tooted sees. Soodsam ka. Mina igatahes plaanin vist tellida. Kas just selle all in one komplekti, aga järgemööda prooviksin kõik asjad läbi.

Meeldib mulle veel see, kuidas nad on pööranud kogu teede-teema tervislikuks elustiiliks ja seda ka oma kodulehel turundavad. On räägitud toitumisest, liikumisest, antud retsepte jne. 
Kodulehel on paljugi avastamist ja uurimist ja seda saad teha (kui Sa juba pole sinna jõudnud) aadressil http://teazy.ee/
Samuti soovitan silma peal hoida nende Facebooki tegemistel, sest praegugi on neil käimas üks mõnus kampaania ja loosimine, kus nad iga nädal täidavad kellegi suure unistuse. Usun, et mänge jms tuleb veelgi. Mina igatahes juba kirjutasin neile, et sooviksin minna veealusele pildistamisele ja noh, jalgratast ihalen ma nüüd ka.

Mul ausaltöeldes on natukene kahju, et ma ei taibanud teha nö enne pilti, et siis nüüd saaks võrrelda, kas on muutust olnud või ei. Igatahes, minu hetkevorm on siin:

Kommentaare ei ole: