laupäev, 26. juuli 2014

Unetu lobamine

Ma ei tea, kuidas see võimalik on, et ma absoluutselt iga kord, kui mul on vaja kuskile sõita ja minna, olen öösel üleval. Alati kui me Soomest Eesti tuleme olen ma unetu, alati kui me Eestist Soome läheme. Isegi siis olen ma üleval, kui vaid teise linna liigume. Ma ei tea. Mu buss läheb alles 9:30, aga ma pole sõba silmale saanud ja passin juba siin ja keedan Elinale ja Gunnarile tänaseks suppi. Kell on kohe viis saamas. Uskumatu! Oleks, et ma siis uneleksin ja oleksin väsinud. Oh ei, konkreetselt oli terve öö nii, et püüdsin silmi kinni panna ja kõige rahulikumaid mõtteid mõelda, lugeda ja sadat asja veel. Tulemus oli see, et mu mõte rändas päeva planeerimisse ja jäin vaatama kui ilus pere mu kõrval magab.

Õnneks sõidab buss Pärnusse lausa 3,5h, nii et usun seal magama ennast jäävat.

Tõenäoliselt mängib mu unetusel suurt rolli ka eilne jooks.

tegelikult plaanisin ma eile minna hommikujooksu tegema. Olingi äratuse pannud juba 7:30, aga panin selle kinni ja magasin edasi. Loomulikult oli ärkamise ajaks temperatuur juba nii kõrge, et selga läksid vaid bikiinid. Otsustasin siis õhtul minna. Aga selle õhtuse jooksuga on ka viimasel ajal nii, et pean üsna hiljaks selle jätma. Enne on lihtsalt liiga palav. Kuna ma täna kellaaja pärast muretsema ei pidanud, sest laps jäi isaga ja vanavanemad sai rahus veidi varem magama minna, siis asusingi alles kell 21:30 paiku teele. Alguses plaanisin küll pikemat tiiru teha, aga isegi sel kellaajal oli veel liiga palav pikemaks sundimiseks.
Niisiis otsustasin peale esimest kilomeetrit, et ma teen siis juba ühe korraliku tunnise jooksu. Püüdsin endale tempot sobivaks ja ühtlaseks kruttida ning kiikasin koguaeg pulssi. Seegi püsis enam-vähem keskmine ja tõusis mõned kraadid vaid tõusudel.
Niisiis tuligi eilne jooks: 10.75km/1h:00min:10sek ja pulsiks 177/185 bpm. Keskmine tempo 5:36min/km, mis on üle pika aja kena tulemus juba. Pulss jääb küll normi piiridesse, aga pean tunnistama, et ta võiks olla veidi madalam, nii 174bpm kanti. Arvan, et see tänane pulss oli veidi palavusest ka tingitud. Loodan, et Ööjooksu ajal on juba veidi jahedam ja seal aitab kindlasti ka Rakvere tuletõrje hädast välja.
Aga see jooks oli üle pika aja nagu päris trenn ikka. Kuigi ma juba kolmapäevasel intervallil tundsin, et teen trenni, siis tänane oli kohe päris treeningu maitsega. Lihas töötas intensiivselt ja ausaltöeldes on mul jalalihased veidi kanged ka. Eelnevate jooksudega seda tunnet olnud pole. Oli pigem selline lihtsalt kulgemine.

Jalg annab juba üsna kenasti liikuma ja enam ma iga kilomeetri taga Jumalat ei täna, et kukkunud veel pole. Kohati on veel tunda, et see jäin on, aga umbes 95% ulatuses töötab kenasti.

Ahjaa, kas ma olen maininud, et ma olen viimasel ajal hakanud nautima rattasõitu. Kuna meil siin on mugavalt jalgratas olemas, siis olen viimastel aegadel leidnud ettekäändeid, miks nö puhkepäevadel rattaga poodi minna. Noh, ja siis muuseas teen ma hoopis suure ringi ja sõidan 7-8 km maha. Sõidaks rohkemgi, aga ikkagi võõras ratas. Nüüd ma siis mainisin Gunnarile, et jalgratas oleks ka tore kingitus. Iseenesest on meil kodus ka Gunnari ratas olemas, aga see tundub mulle liiga robustne ja mehelik. Tahaks midagi kergemat ja naiselikumat. Ja selle funktsiooniga, et saab Elinale toolikese pakiraamile panna.

Kuidas teile praegused ilmad tunduvad? Mina ei ole eriline ilma üle viriseja, sest ilm on täpselt nii kehv kui tahetakse ja täpselt niisama ilus. Mulle see 30kraadi pole mingi probleem. Tahtsin täna lausa muru keskpäeval niita, aga ämm keelas ära, et võib ohtlik olla. Minu jaoks ilma ainsad miinused on liigne kuumus Elinale ja see, et peab jookse igale poole nihutama.
Samas ei ole mul probleemi ka vihmaga- saan kõik asjad tehtud ja kõikjal käidud. Külmas ja pakasest ei hakka rääkimagi, sest külmajooksud on ühed mu lemmikuimad. Jah, Elinat päris 20kraadise külmaga välja ei vii, aga muidu pole millegagi probleemi.

Igatahes ootan ma hoolimata oma magamatusest tänast Pärnu trippi väga! Kraadid lubavad ka kõrget temperatuuri, nii et Marina, rand tundub päris ahvatlevana, kui Sul midagi muud pähe ei karga (:D).Kommentaare ei ole: