pühapäev, 10. august 2014

Minu menüü ja mõtteid Ööjooksust

Kuna mult paluti eelmise postituse kommentaariumis, et ma paneksin oma päeva menüü kirja, siis mõtlesin, et kuna see nüüd veidi muutunud on, võiksin seda isegi teha.

6:45, hommikusöök: 3-4spl kamajahu, 2-3 spl seesamiseemneid, parajalt keefiri. Kõrvale kohv piimaga 50:50.

9:15, vahepala: apelsin ja kakao 50:50 piim ja vesi

12:00, lõunasöök: 120g kanahakkliha-suitsujuustu kotletid, parajalt juurvilju.

14:30, vahepala: tatragalett ohtra avokaadoga

17:00, lõunasöök II: 3-4spl kamajahu, 2-3 spl seesamiseemneid, keefiri.

21:00, õhtusöök: toorsalat, 100g kanahakkliha ja suitsujuustu kotlette.


Selline näeb välja tänane päev, kus ma sain kohe peale hommikusööki trenni minna. Tegin kiirkõndi. Tegelikult nihkuvad söögiajad  veidi hilisemateks.
Nagu näha, siis ma võtsin esmakordselt kasutusele vahepalad. Tavaliselt on ka kahe viimase söögikorra ajal üks vahepala, aga kuna täna on varajane magama minek, siis ma lühendasin söögiaegade vahet lihtsalt.

Ärge mu kamatoidust end väga ära ka ehmatage. Üldiselt on mul ikka hommikusöögiks muna või puder, aga praegu on lihtsalt suur kamavaimustus peal, sest see saab nii kiiresti valmis ja pole eriti raske, nii et saab kohe peale sööki trenni minna.
Jah, nüüd on mul siis hommikutrennid. Nagu öeldud, siis täna oli kohe peale hommikusööki kiirkõnd (10km/1h:27min), aga näiteks enne hommikust jooksu ma üldiselt ei söö. Kui ma just terve öö üleval pole olnud. Kui ma aga magan, siis lähen tühja kõhuga jooksma. Kogu energia peab tulema eelmise õhtu söögist. Siit ka täna õhtune tugev söök enne und. Trennivabade päevade eel, on õhtusöögiks midagi kergemat.

Iga söögikorra (mitte vahepala!) juurde püüan ma sisse võtta ka oliiviõli, aga üsna tihti unustan ma selle ära.

Vahepalad varieeruvad olenevalt sellest, mis saadaval ja käepärast on. Näiteks saan ma veel viimaseid tikreid põõsastest kätte, õunad hakkavad valmima ja leiab vahel juba puu alt, kapis on igaks juhuks porgandit ja täna lähen toon Rimist soodsat maapähklit ka. Totaalseks lemmikuks on aga tatragalett avokaadoga. Hunnikus sidrunipipart otsa ja ma võikski sööma jääda...

Nüüd aga ma loodan, et keegi ei arva, et ma end suvehooaja mõnudest eemal hoian. Oh ei! Eile näiteks grillisime äiaga toorvorste. Lihtsalt selle asemel, et hunnikus grilli ette võtta, arvestasin ma enam-vähem kaalu järgi enda koguse. Ja eelistan siiski suure lihasisaldusega ja veel parem, broilerilihast vorstikesi.

Tänase seisuga on täpselt kuus päeva Ööjooksuni. Kuus päeva!!! Kuigi ma reaalselt näen kuidas kuupäev kätte jõuab ja linn end ettevalmistab, siis mul ei ole veel elevust sees. Ma ei tea kas peakski olema, aga ma oleks seda oodanud. Ehk on asi selles, et ma seekord tean, et ma ei lähe sinna mingit aega püüdma ega endast surma välja pigistama vaid lihtsalt distantsi läbima.
Jah, trenne ma teen küll kava järgi veel, aga ma ei tee neid eesmärgiga endast maksimum anda vaid pigem selleks, et ma jaksaks poolmaratoni ikka 16nda kuupäevaga ära teha. Et ma saaks ikka asja nautida, mitte lasta kogu elul ja melul mööda minna.

 Hommikusi trenne on nii naljakas ikka teha. Teed varakult enda trenni ära, käid pesemas, laps ärkab, tegeled terve päeva tööde ja asjadega ning õhtul mõtled, et peaks ju jooksma minema. Mõistus on alles nii harjunud õhtu trennidega, et ei suuda veel harjuda faktiga, et trenn on tehtud. Koguaeg on tunne sees, et see on tegemata.

Kui ma kolmapäeval käisin intervalli tegemas, siis sellele järgneva jooksuharjutuste seeria ajal, hüppasin ma jälle oma selja haigeks. Või noh, mitte haigeks, aga see andis end terved järgnevad kaks päeva tunda. Õnneks reede hommikul oli korras, aga nüüd ma valu ohus enam jooksuharjutusi ka ei tee enne Ööjooksu.
Jala puhul tundsin ma täna esimest korda, et see vist on päris korras. Ennemisti oli ikka seda plätsimist kuulda ja kui ma kiirkõndi tegin, oli veidi ebamugav astuda ning jalg andis endast märku, aga tänase kõnni ajal, oli see täiesti okei. Lõpuks!

Gunnariga eile rääkides, palus ta mul ennustada oma jooksuaega. Ma ütlesin talle aja, mida ma loodaks ületada ja aja, mis on maksimaalne aeg, millega ma lõpetan. Samuti ütlesin talle ära, et ma ei katkesta mitte mingil juhul, kui vaid tõsise vigastamise puhul.
Mis teie arvate, mis ajaga ma Ööjooksu 21.1km lõpetan? 

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mis asi on see kalett?

Kati ütles ...

Vabandust, kirjaviga , ikka galett :). Kuid see on põhimütteliselt nagu riisileivakesed, aga tatrast.

Viigi Kipper ütles ...

Palju edu ja jõudu ööjooksuks. Ise ka jooksmas. Kuna olen suht algaja jooksja siis 10km on minu jaoks lausa terve maa ja ilm

Kati ütles ...

Tegelikult oleks 10km minule seekord piisav distants olnud, aga ega muutma ka enam hakka :). Ei saagi :).

Palju edu ja kiiret jalga :)!