neljapäev, 21. august 2014

Minu tempo loojad

Muusika on minu jaoks ülioluline. Ma ei mõtle siinkohal seda varianti, kus teismelised ankeetidesse kirjutavad, et muusika on asi, milleta nad sureksid vaid ma ei suudagi olla muusikata. Mulle ei meeldi vaikus ja ilmselgelt ei suuda ma treenida ilma muusikata.
Kuna Marina eelmise postituse all tahtis minu playlisti  kiigata, siis olen ma piisavalt lahke ja avan selle. Palun mitte mind hukka mõista mu muusika valiku üle. Ma kasutan väga, väga palju vanu lugusi, ning stiile seinast-seina.

Minu jaoks on lihtsalt oluline, et muusika mind käima tõmbab ja minu sammule rütmi sisse annab.

Kui ma ennemalt kasutasin rohkem PILOXINGu muusikat, siis viimasel ajal tõmbasin ma tuure tagasi ning laadisin peale veidi tantsulisemat muusikat. Seda sel põhjusel, et esimese muusika on... päris kiire ja tempokas ning kuulub pigem mu täietambi trennide juurde.

Steve Aoki feat. Waka Flocka Flame- Rage the night away. Näitasin seda juba eelimises postituses. Steve Aoki on üks kummaline vend, kes teeb väga omapärast muusikat. Selleski loos on sugemeid mitmest eri stiilist. Mul on alati see esimene lugu, millega end käima tõmban ja õige tempo sisse astun.
PS: lugu on Step Up all in selle aasta üks tunnuslugudest ( ;) ).


 Chromeo-Fancy footwork. Lugu, mis mind kaasa nõksutama ja laulma paneb. Lugu ise on juba mitmeid aastaid vana, aga siiamaani hakkavad õlad liikuma ja pea kaasa liikuma. Lisaks meeldib mulle, et tegijad on omamoodi hipsterid, kellelt sellist lugu ei ootaks. Täpsema kõrvaga inimesed tunnevad ära, et lugu võis kuulda ka Step Up 3D filmis.Deorro-Five hours. Millegi pärast annab mulle hea lükke sisse. Algus küll venib, aga enda playlistis  olen alguse ära lõiganud. See on ka deorrolt ainus lugu mis mulle meeldib. Meenutab veidi üht teist artisti ja sellepärast mulle ka kõrva jäi. Tempo annab sisse ja jala paneb niisama ka nõksuma.


Deadmau5 feat. Gerard Way- Professional Griefers. Kuidas ma saaksi mainimata jätta deadmau5'i? See on jooksu jaoks üks parimaid ja üsna ainumas lugu, mis tempot hästi hoiab. Lisaks on My Chemical Romance'i lauljal nii mõnus hääl. My Name is Kay- This is the Life. Noh, ega ma peagi muud juurde lisama, kui et neljandast tantsufilmist ja sammu paneb käima. 

Stadiumx & Taylr Renee. Howl at the Moon. Algselt kuulsin seda lugu tantsutrennis, kui hüppeid tegime, aga kui ükskord jooksma minnes seda kuulasin, siis tundsin kuidas sammule kaasa aitab.


 Prituri Se Planinata- Stellarama. Lugu, mis üldiselt jääb mu lõdvestus kilomeetriks oma rahuliku, aga siiski piisavalt kaasa kiskuva tempoga. Jällegi kogenum kõrv teab, kus lugu pärit on. Originaal muide on SELLINE. Lugu on bulgaaria keeles.


T-Pain- Take Your Shirt Off. T-Pain oli ca viis aastat tagasi päris populaarne nimi ning meeldis mulle väga. Tol ajal või tema mu muusika maitset iseloomustada. Praegu aga annavad tema lood mu jooksule mõnusalt kelmikat vibe'i sisse.Eks neid on veel ja veel ja veel. Minu õigele tempole aitavad kaasa just sellises tempos lood. Iga trenni jaoks peab siiski olema vastava kiirusega muusika. PILOXINGus on meil kesmiseks muusika tempoks ca 170bpm, mis on selle treeningu jaoks okei. Samamoodi oli väga hea sellise tempoga teha kiireid-ülikiireid jookse ja kiirendamisi, aga rahulikuma ja mõnusama jooksu jaoks eelistan ma just sellises tempos lugusi. Umbes siis 150-160 bpm.

Võite ka enda lemmikuid ja käima tõmbavaid lugusid siia, kommentaariumisse lisada. Ehk avastan midagi midagi, mis mulle väga meeldib.

2 kommentaari:

Elari Kõivik ütles ...

Kui ma pidevalt jooksmas käisin, siis olid minu playlistis enamjaolt ikka Bodypump või bodyattack-muusika. Nagu öeldakse, et töö ja hobi vms.. :D on kooskõlas.

Aga mis juhtus siis, kui BP või BA kava oli lõpusirgel? :D Ma olin seda muusikat juba nii kaua kuulanud, et trenni tehes (saalis, ma mõtlen) läks juba süda pahaks antud lugu kuulates. :D

Kati ütles ...

Jaa, mul oli sama teema :D. Trenn tundus kohe tüütuna :D. Õnneks mei saadetakse iga 3kuu tagant uus muusika, aga ikkagi. Nüüd laen küll Piloxingu muusika telefoni ära, et siis mõne jooksu ajal kava peas läbi käia, aga pigem väldin seda :).