teisipäev, 16. september 2014

Pakun Sulle head äri võimalust...

Usun, et enamik edukaid kaalulangetajaid, tervisesportlasi vms, on saanud kirju sisuga :" Tsau! Kuule, räägi, kas Sa sellest ja sellest firmast oled kuulnud? Tegelevad nende ja nende lisandite ja vitamiinidega. Kõik on 100% looduslik ja ravivad sadu haigusi jne, jne, jne".

On tuttav kiri, eks? Kui ma Marek Kalmusega kaalu langetasin ja ülihot reklaaminägu tal veel oli, tuli neid pakkumisi üsna tihti. Siis olin ma kogu selles asjas uus ja tundsin end veidi isegi meelitatult- noh mulle pakutakse võimalust niimoodi raha teenida. Õnneks oli siis mu kõrval Gunnar, kes tõmbas mu koheselt maale tagasi ja pani mind asju õigesti nägema.

Asja põhimõte on siis selline, et Sulle pakutakse mingisugust toidulisandit, vitamiini vms ning kui Sa võtad pakkumise vastu, "soovitatakse" ka enda tuttavatele seda proovida maha ärida.
Kui Sa pakkumist vastu ei võta, antakse Sulle lihtsalt ülihea võimalus äri teha ja raha teenida. Pead hakkama lihtsalt ise samamoodi tooteid müüma ja soovitama (sama kehtib ka sel juhul kui pakkumise vastu võtad) või siis annad lihtsalt kontaktid kust seda imerohtu osta saab.

Kui ma Kalmuse lehelt ära kadusin ja madalat profiili hoidsin, kadusid need kirjad ka ära. Nüüd, kui ma alustasin Piloxingu trennidega ja blogi on natukene suuremat populaarsust saanud, on need kirjad jälle päevakorda tulnud.

Tüüpiline vestlus näeb välja selline:
Müügimees: "Tsau!"
Mina: "Tsau"
Müügimees: "Kuule, Sina oled suur tervisesõber, kas Sa sellest X-firmast oled kuulnud?"
Mina: "Ei ole."
Müügimees: " Noh, see tegeleb toidulisandite, vitamiinide jms. Kõik on täiesti looduslik ja teaduslikult tõestatud, et aitavad paremini, kui teised asjad."
Mina: "Okei, aga ma ei tarbi mingisuguseid toidulisandeid vms."
Müügimees: "Aga sporti ju teed, seda vitamiini peaksid ikka tarbima, et lihas taastuda saaks ja vigastust vältida!"
Mina: "Ma saan kõik oma vajalikud asjad toidust ikka kätte, nii et ma ei ole huvitatud!"
Müügimees: " Olgu, aga ma veidi räägiks asjast ikka. Mina näiteks võtan neid ja neid ja minu energia on laes ning tervis parem kui varem. Samamoodi on mul tuttavatel läinud ära paljud vaegused nagu väsimus, peavalud (on mainitud ka konkreetseid sisehaigusi, mida välja ei hakka tooma)."
Mina: " Tore, aga mina ikka huvitatud ei ole, nagu ütlesin, peab toit selle kõik mulle võimaldama."
Müügimees: " Aga Sul on üsna suur tervislike eluviiside sõpru, ehk tahad hakata ise suurt raha tegema? Nende asjade müümine oleks ju üsna hea raha teenimisviis. Eriti Soomes!"
Mina: " Ei, aitäh, ei ole huvitatud!"
Müügimees: " Okei, aga kui kellelgi millegi vastu peaks huvi olema, oskad mind soovitada..."


 See on koht, kus ma üldiselt lähen endast välja ja edasi ei kirjuta. Tõenäoliselt lendab see inimene ka mu sõbralistist, kui ta seal enne oli.

Okei, ma saan aru, et minu kui endise paksu ja üsna aktiivse tervisesportlase näol nähakse head raha teenimis võimalust, aga mind konkreetselt ajab närvi, et arvatakse, et läbi minu saab end Soome turule pressida. Just See lause: " Hea äri tegemis võimalus, eriti Soomes!" Mis imede maa see Soome on, et siin see äri nii hästi läheks? Ma saan aru küll, et paljud Soomlased on paksud ja toituvad halvasti jne. Ja on ka palju sellised, kes tulevad kebabilt ja pistavad pille kohe sisse, et siis tervislikud olla. Aga...
...esiteks on üsna sarnane seis ka Eestis ja paksude arv kasvab mühinal. Milles siis asi? Eestlasel ei ole raha, et seda ülikallist ja haruldast asja endale soetada?

Teiseks, lävin mina siin ikkagi eeslastega, nii et erilist vahet ei ole, kas müüd asju siin või Eestis. Või tuleb jälle mängu fakt, et ehk Soomes töötaval eestlasel on suurem võimalus see hirmkallis summa välja käia?

Kolmandaks jään ma alati rõhuma sellele, et kõige alus on tervislik toitumine. Seega kui ma midagi üldse hakkan promoma või müüma, oleks see tervislik menüü, mitte mingid lisandid.
Kõik teavad kaagutada selle üle, kui kehv söök ja toiduvalik Soomes on, kuid sellest ei räägi keegi, et poed on täis kvaliteetset ja luomu-märgiga tooteid.Täpselt sama suur võimalus on olla siin tervslik, kui Eestis.

Kogu enda kaalulangetamise- ja trennide perioodi jooksul, olen mina vaid korra toidulisandeid kasutanud. See oli siis, kui ma olin liiga kõhnaks läinud, aga toidukoguseid suurendada ei tahtnud. Siis hakkasin ma võtma lihasekasvuks valgupulbrit ja mõnda lisandit. Kuna need aga tegid mu olemise halvaks, üle kolme ma neid ei tarbinud. Valgupulber seisab siiani kapis. Ehk viis-kuus sheiki on tehtud vaid. Müün ära, kui huvi on.

Ühesõnaga, ajab mind nii kohutavalt närvi see, et nähakse minus rahateenimis võimalust ja veel enam ajab mind keema, kui arvatakse, et Soomes annab kõva ja edukat äri teha!

Mul kõigile lisandite vms pakkujatele on üks ettepanek küll: ma olen nõus toodet promoma ja müüma küll ja Soomes sellega äri tegema, aga vaid juhul, kui saadate mulle proovipaki, mille ma annan enda poolt valitud inimesele katsetamiseks ning olete nõus sellega, et kõik ausad tulemused panen ma kirja avalikult blogisse.

Rääkige nüüd, kas teile ka selliseid kirju ja pakkumisi on tulnud? 
Kas ise kasutate mingeid toidulisaneid? Milliseid?


Edit: küsisin ja saingi teada, et kõigi nende " eriti Soomes" ütlejate meelest, on Soomes elavad inimesed üks paks ja rumal rahvas, kel on raha, et seda kräppi kokku osta! Nice! 

3 kommentaari:

Kaja ütles ...

Hahaaa, ma võiks ka tasuta teha katse id selliste tabladega.

Aga rääkides nendest skeemidest, siis ma olen kunagi ühe väga ammuse sõbrannaga isegi kokku saanud ja siis "tuli juhuslikult üks sõber läpakaga, kellel oli super äriidee" ja siis ma istusin nendega kohvikus üle tunni aja ja see jutt mis nad ajasid, päris jube. Naljakas, et inimesed päriselt ka usuvad neid asju.

Samas teiselt poolt vaadatuna, mul vanaema on ka mingis taolises püramiidiskeemis ja ta on tänu sellele iga aasta kaks korda tasuta türgis käinud ja vot tema ei ole päriselt ise midagi selle jaoks teinud :D

Kati ütles ...

Ma tänan jumalat, et ma kaugel elan ja keegi otseselt kokku saama ei pääse :D.
Korra olen ka käinud sellisel kokkusaamisel ja... krt, hea oli, et G kaasas oli, sest ma ei ole väga hea "Ei" ütleja :D. Vähemalt siis ei olnud...

Kas Sul vanaema seal kaua olnud? Ma tean ka neid, kes on kuskil üsna tipus juba ja saavad jõhkraid boonuseid. Aga mina seda tüüpi inimene pole ja usun, et väga väike osa inimesi reaalselt usub ka oma tootesse.

Kaja ütles ...

Mingi paar kolm aastat on olnud, ja kõik aastad saanud tasuta reisi :D