reede, 26. september 2014

Tere sügis!

Kuigi kalendri järgi on sügis juba üle kolme nädala kestnud, siis see õige sügis jõudis kohale alles esmaspäevast. Tõsi, õhtused jooksud on muutunud juba ammu külmemateks, aga siiani andis ikka pusa väel õues liikuda. Kui me pühapäeval Gunnariga ratastega sõitmas käisime, oli kella üheksaks õhk piisavalt jahe, et olgugi spordijakk peal oli.

Kui ma kolmapäeval rahulikule jooksule läksin, oli lõpuks ka päeval juba päris sügis olnud. Terve päeva oli pilves ning sünge, aga kuiv. Kui ma siis õhtul kella seitsme ajal õue astusin, hakkas vaikselt tibutama. Õnneks oli veel piisavalt soe. Jooksin enam-vähem täpselt 1h:13min ja terve selle aja tibutas ja sadas vaheldumisi. Kui ma olin umbes seitsmendal kilomeetril, võtsin ma veidi hoogu maha ja hakkasin kiirkõndi tegema. Õhk oli aga vahepeal nii külmaks muutunud, et mu keha ei olnud nõus tempot maha võtma. See konkreetselt kiirustas edasi, nii ma siis uuesti tempo üles tõstsin.

Aga see ei heiduta mind! Mulle meeldib sügis ja sügisesed trennid! Mulle meeldib vihmaga joosta ja mulle meeldib, kui ma pean sooja saamiseks tempot üleval hoidma. Ei ole palavat ja tapvat jooksu nagu suvel. ei pea seda õiget aega ootama, millal on piisavalt jahe, et saaks joosta jne. Ühesõnaga on sügisesed jooksud minule loodud!

Siiski ei kavatse ma enda jooksu koormust suurendada. Ma mõtlen tõsiselt, kas neid kilomeetreid oktoobris üldse eriti tuleb. Seda näitab vaid järgnevate nädalate olek. Marek ütles mulle, et konkreetselt kaks kuud pean trenne minimaalsena hoidma ja praegust koormust 50% vähendama. See tähendaks vaid kolm trenni korda nädalas! Kord nädalas on mul Piloxing, kord nädalas tahaks teha jõutrenni. See jätaks vaid ühe jooksu nädalas!

Samas tahaks kord nädalas ikka rattaga ka edaspidi sõita. Vähemalt nii kaua kuni ilmad ja teeolud seda lubavad (ja ämm ka ;)).

Kuidas need kõik siis ühe olematu nädala sisse mahutada, kui üle kolme trenni nädalas teha ei tohiks? Noh, eks ma pean miskit välja mõtlema ja kuskilt ohverdusi tegema, käigupealt trenne sobitama.

Marekiga vaatasime ka mu menüü ja probleemid üle ning sain abi, kuidas oma isusi ohjeldatud peaks saama ning kõik kontrolli alla peaks olema. Nagu arvata oli, on menüüst siiani rasvad puudulikud olnud. Mis on isegi loogiline. Pole siis ime, et õhtuks on mu süsivesikute vajadus laes ja kõiksugu saialised isutavad.
Aga pean ütlema, et kuradima raske on end joonele saada. Muu ei aita, kui peab endale ühe rahuliku päeva võtma, olema veidi iseendaga ja endale päriselt selgeks tegema, miks mu menüü korralik peab olema ja toitumine tervislik.
Täna näiteks on kuni õhtuni olnud toitumine ilus ja korralik, aga kuna rasvu ja õlisi on vähe, isegi pea olematu hulk olnud, siis olen õhtuga kuuest õunast omale punnkõhu ette söönud. Õudne!

Jalutamas oleme me ka Elinaga jõudumööda käinud. Iga päev vähemalt tunnikese, väljaarvatud eile, kui terve päeva sadas. Siis käisime vaid poes ja tagasi.
Täna päeval kasutasin toas aega ära ja tegin tantsuharjutusi ning venitusi. Õhtul jalutasime Elinaga üle kaheksa kilomeetri. Peale viiendat kilomeetrit sai telefonil küll aku tühjaks, aga õnneks on Vivofit alati olemas, kus kilomeetrid maha lugeda saab.


Oeh, meile lubati juba tänaseks ööks tormi ning tuul on meeletult tugev. Muud tarka rääkida nagu polegi.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kalendri järgi algab tegelikult sügis 23.september :D
Mitte nii,et kui algab september,siis ongi kohe sügis ;)

Svea ütles ...

Sa oled ikka nii tubli!

Kati ütles ...

Aitäh, Svea :),ise nii küll ei tunne :)