neljapäev, 2. oktoober 2014

Liigume ka oktoobris

Paljud on mulle nii siin, kui ka mujal maininud, et võiks võistluse ka sel kuul teha. Kuna ma pole mingi populaarne blogija, kes sponsoreid omab ja kuskilt endale kaupa küsib, siis sel kuul mingit auhinda ei ole. Või noh, selles suhtes on, et auhinnaks on rahulolu endaga ja loodetavasti ka parem vorm ja tervis!

Ühesõnaga panin ma kokku uue challenge'i, millega saab liituda SIIN (https://www.endomondo.com/challenges/18637656)

Ma mõtlesin tänase jooksu ajal (jah, ma käisin täna isegi jooksmas :D!), kuidas oleks see challenge võimalikult aus ja tõttöelda, ei leidnudki ma mingit lahendust.

Ma olen aastate jooksul nii mitmes sellises Endomondo challenge'is osalenud ja tegelikult on need minu jaoks üsna ebaausad. Miks?
Kui näiteks panna võistlus jooksma kalorite peale (nagu oli eelmise kuu oma ja on ka selle kuu oma), siis on ebaaus see selle pärast, et mida suurem on osaleja kaal, seda rohkem ja kiiremini põletab ta kaloreid. Näiteks, oletame, et kõnnivad kõrvuti 80kg kaaluv inimene ja 60kg kaaluv inimene. Kui nad kõnnivad umbes tund aega, kaotab kergem variant ca 200kcal vähem kui teine. Ja sellepärast ongi see variant veidi ebaaus, et kergemad inimesed peavad tegema rohkem tööd, et raskematega sammu pidada. Eelmise kuu võistluseski oli meil üks osaleja, kes sai vaid kõndimisega minust rohkem kaloreid põletatud. Mina, kes ma käisin iga päev maha pea 10km, jooksin kaks korda nädalas vähemalt 10km, tegin Piloxingut, tantsisisn, ühesõnaga tegin väga palju trenni, jäi alla temale, kes jalutas ca 5km maha kolme tunni vältel. Aga midagi parata polnud. Niimoodi Endo kaloreid luges...

Kui jälle panna võitlus jooksma kilomeettite peale, tuleb mängu see, mis trenni keegi harrastab. Kui ühel inimesel on pea igapäevane trenn jalgrattasõit ja teisel jõusaal, siis.. Nad ei saa ju kuidagi üksteisega sammu pidada, eks!?

Kolmandaks variandiks on enim aktiivseid minuteid. Siin tuleb mängu suuresti see, kuidas keegi aktiivseks minutiks mida loeb. Jälle toon eelmise kuu näite: mina käisin Elinaga jalutamas. Jalutasime ca viis kilomeetrit tunni ajaga. Eelnevalt mainitud isik jalutas sama maa maha kolme tunniga. Minu jaoks on aktiivne minut ikkagi see, kui ma reaalselt liigun. Ühesõnaga sel variandil on palju häbituid võimalusi, kuidas aega venitada.

Siiski panin ma siis ka selle kuu eesmärgiks põletaud kalorid. Jah, erinev kaal mängib siin rolli, aga eks siis motiveerib see kõiki muudkui rohkem ja rohkem liikuma!

Jaanika fotograafia challenge'ist otsustasin ma ka siiski osa võtta. Igapäevaselt lisan ma pilte Instagrami, mille ma spetsiaalselt selle jaoks avalikuks selleks kuuks tegin, ning igal pühapäeval teen ma nädala kokkuvõtte siia ka.


Täna käisin ma aga jooksmas. Tegelikult tahtsin ma juba eile minna, aga kuna Vantaan Energial olid hooldustööd, polnud meil kuni täna hommikuni sooja vett. Uskumatu, kui iseenesest mõistetav on selline asi nagu soe vesi! Ma olin eile täitsa masenduses, kui pesema ei pääsenud.

Lõunal võtsin küll Elinaga 6km ringi ette, aga kuna tegin täna imehead pasta salatit, siis otsustasin ikka õhtul jooksma ka minna. Kokku tuli 11.12km/1h:16min:23sek, mis on väga rahulik ja mõnus sörk. Selliseid rahulikke minekuid võib paar korda nädalas isegi teha.

Kuna mu pasta salat sai täna imehea, annan teilegi nipi, kuidas kiiresti ülimaitsvat lõunat teha.
Vaja läheb:
  • täistera pasta (kasutasin pennesi)
  • magusat maisi
  • marineeritud kurk
  • värske kurk
  • kirsstomat
  • avokaado
  • muna
Keedad pasta ja muna, lõikad kõik kraami endale meelepärasteks tükkideks, segad kokku, maitsestad meelepäraste maitseainetega (mina kasutasin meresoola ja sidrunipipart), lased natukene seista ja lased heamaitsta!

Kõrvale praadisin ma veidi kanakuubikuid ja krevette ning olin ostnud juurde ka marineeritud peeti.


Head isu!

3 kommentaari:

Riina ütles ...

Ma joinin ka selle tšällendžiga. Iseasi, kui palju ma jõuan (loe: viitsin) Aega mul nüüd natuke on, kuna poika ju lasteaias, vähemalt 3 tundi päevas :D Proovin vähemalt ;)

Riina ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Viigi Kipper ütles ...

Kui aus olla siis need challenged panevad pingutama küll. Seega mina osalen :)