kolmapäev, 1. oktoober 2014

Septembri statistika + võistluse võitja

September oli üsna jama kuu. Mitte selles suhtes, et liikuda oleks vähe saanud, oh ei, kilomeetreid tuli kokku ilusti, aga nendest jooksu omasi oli vähe. Vähemalt minu jaoks. Kilokalori arvestus oli sel kuul aga üle ootuste võimas. Pilt numbrites:

  • Jooksin: 98.02km/ 10h:49min:02sek/ 7690kcal
  • Kõndisin: 166km/ 33h:36min:27sek/ 12842kcal
  • Fitness walking: 28.31km/ 4h:19min:44sek/ 1964kcal
  • Rattasõit: 19.36km/ 1h:24min:07sek/ 824kcal
  • Piloxing: 5h:22min:14sek/ 4889kcal
  • Jõutrenni: 3h:38min:48sek/ 1998kcal
  • Tantsisin: 4h:33min:09sek/ 1959kcal
Kokku kaotasin ma hämmastavad 32165kcal! See on juba üsna eeskujulik number. Suuresti on see tulnud tänu sellele, et olen hakanud ka toas, Elina uneaegadel või vabadel momentidel harjutusi tegema. Kas siis tantsuharjutusi või lihastreeningut. Väga suur abi oli ka sellel, et kõndides, on mul alati pulss laes. ALATI! Pean nentima, et fitness walkingud on mulle isegi füüsiliselt lihtsamad kui tavaline Elinaga kärutamine. Kuigi esimese puhul ajan ma ju meelega tempot tehes pulssi kiiremaks, siis viimase varuandiga lükkan ma seda käru küll suhteliselt aeglaselt (vaid 5.1km/h), aga tänu Elina raskusele ja tõusudele, on tulemus üsna samaväärne.

Ja kuigi see kalorite kulu on üsna eeskujulik, siis on kahju, et see kuskilt välja ei paista. Septembri menüü oli täiesti kaootiline ja väsimus ning uimasus tegid oma töö. Õnneks nüüd, kuu lõpus, kui sain Marekiga asjad läbi räägitud, on kõik hakanud vaikselt paika loksuma. Õhtuseid isutamisi väga enam ette ei tule ja saiakestest suudan ka eemale end hoida.

Sain endale ka selle päeva, kus sain rahulikult mõelda, miks mul on vaja tervislikult elada, süüa ja liikuda. Alles ükspäev oli juhus, kus Gunnar mainis mulle, et tagumik nagu hakkaks suureks minema. Minu õnneks olid mul lihtsalt dessid jalas mitu päeva olnud ning need maalisid suurema pildi. Vähemalt Piloxingusse minnes, kui ma retuusid jalga panin, tõdes ta, et kõik on veel samas suuruses. Ise ma tean, et võiks olla väiksem.

Mida ma siis välja mõtlesin? Noh, siiani olen ma pigem mõelnud, et kui ma seda või teist söön, siis mul on energiat ja põhjust sportima minna. Siis aga tuletasin ma meelde, kuidas kõik alguse sai. Ma hakkasin toituma tervislikult ja kindlate aegadega ning käisin vaid jalutamas. Ma kaotasin vaid jalutades ja toitudes üle kahekümne kilo! Ja nüüd, kui ma näen selle sportimisega vaeva ja sunnin end vahel läbi väsimuse jooksma minema... Mu kaal pigem tõuseb, ma söön segaselt ja tunnen end väsinult.

Seega otsustasin ma et, back to basic's, ehk siis toidulaud korda, trennid vähemaks ning prioriteedid paika. Selles mõttes on mul isegi hea meel, et Marek käskis mul ületreenituse pärast trenne maha tõmmata. Kuna mul ühtegi jooksuüritust enam plaanis ei ole, siis ma ei näegi põhjust, miks ma peaks neid jooksu kilomeetreid endale korjama praegu. Ma jooksen siis, kui ma tõepoolest tahan joosta. Minu põhiliikumiseks jääb praegu jalutamine. Kord nädalas ka kindlasti Piloxing ja veidikene jõutrenni. Kõik teised asjad on teisejärgulised ja plaanis vaid siis, kui mul endal vastav isu on.

Nii, et väga palju spordi kajastusi siin blogis vast enam ei tule. Pööran rohkem tähelepanu hoopis üleüldisele tervislikussele.

Samuti mõtlesin ma osa võtta Jaanika fotograafia challenge'st, aga ma ei tea veel. Õnneks on mul veidikene aega veel asjale mõelda. Ma ei tea, kas hakata asja blogi kaudu tegema või instagrammi. Oh, otsused, oh otsused!


Ja kõige lõpuks! Oli mul siin terve septembri kuu käimas Endomondo challenge, kus olid (eeldatavasti) mu blogi sõbrad end ritta võtnud ja liikuma hakanud. Pean ütlema, et olin selle võistluse võitja valimises väga range. Esiteks sel põhjusel, et sinna kogunes inimesi, kelle olemasolust ma ei teadnud midagi ning nad pole kunagi nagunii mu blogi näinud ka. Teiseks figureeris seal ka näide, kus inimene osales, teadmata milles, lõpuks leidis kuidagi blogi ning kirjutas siia lihtsalt, et jälgin ka nüüd. Ma olen jumalast kindel, et rohkem ta siia jõudnud ei ole.
Seega muutsin ma ära reegli, et loosin välja auhinna esimese viie osaleja seast. Ma loosisin välja võitja kõigi osalejate seast, kes osalesid ja päriselt ka blogi sõbrad on!

Ja random.org abiga saab endale toreda auhinna Sille Kask! Palju õnne ja võta minuga ühendust, et saaksime kokku leppida, kuidas Sa enda auhinna kätte saad!

8 kommentaari:

SK ütles ...

Lahe! Kirjutan esimesel võimalusel!

Anonüümne ütles ...

Nonii, teeme nüüd oktoobri oma ka! :D

Kaja ütles ...

Like! :D

Kati ütles ...

Millele :D?

Kaja ütles ...

samasugusele väljakutsele nagu sa septis korraldasid :)

Kati ütles ...

Ehh, mul sponsoreid taga pole, et igakuiselt auhindu jõuaks välja loosuda ;)

Kaja ütles ...

No aga iga kuu ei pea ju olema auhinda :)

Kati ütles ...

Eks vaatan õhtul, mis teha annab :)