pühapäev, 25. jaanuar 2015

Nädala treeningud: 19-26 jaanuar

Sellest nädalast olen ma mõnusa hooga trenni teinud ja liikunud. Et end (ja ehk teisigi) edasi motiveerida, siis panen ma igal pühapäeval kokku nädala treeningute postituse.

Kõigi numbrite juures tuleks meeles pidada, et ma olen kohe-kohe kuuendat kuud rase ja pole see liikumine enam nii lihtne midagi. Samamoodi annab palju juurde see, et ma pole just kõige kergemas kaalus- ja teada värk, mida raskem, seda rohkem kaloreid kulub.

Esmaspäev:   Piloxing: 1h:07min, 1168kcal
Teisipäev:      jalutamine: 1h:31min:23sek, 7.3km, 533kcal
Kolmapäev:   jalutamine: 1h:30min:07sek, 7.43km, 491kcal
                           Pilates: 25min:05sek, 254kcal
                           tants: 25min:59sek, 280kcal
Neljapäev:     jalutamine: 1h:07min:09sek, 5.46km, 702kcal
                           tants: 20min:06sek, 148kcal
Reede:            Piloxing: 1h:12min:23sek, 1285kcal
Laupäev:        kepikõnd: 2h:02min:30sek, 11.28km, 1334kcal
Pühapäev:      kepikõnd: 1h:45min:56sek, 9.76km, 1106kcal

Kõiki kaloreid vaatan ma alati pulsikella järgi, sest noh, see Endomondo näitab tihtilugu vuhvleid numbreid, et neid ma ei usalda. Pulsikell näitab ju täpselt iga sammu pulssi ja enesetunnet, kui Endomondo samal ajal vaid üleüldist liikumist.

Enesetunne on trennide ajal valdavalt hea. Vaid kepikõndi tehes lööb see puusavalu sisse, millest siin enne rääkinud olen. Eile õhtul ma lausa lonkasin selle pärast, aga näiteks tänasel kõnnil oli kõik korras.

Eraldi raskeks teeb kogu kõndimise see nõme ilm. Ma kardan igal teisel sammul, et käin kohe külili. Eriti nõmedad on terviserajal olevad suured tõusud, kust alla kardan libisedes tulla.Sellepärast ma kas keppidega või Elina vankriga väljas käingi. Siis on mingigi abi ja tugi olemas. Nagu vanainimene, ma ütlen!

Piloxingus panin ma reedel kindad kätte ja ega see nüüd väga raskemaks asja ei teinud. Samas tundsin ma kuidas lihased, mis mitu kuud on puhanud, endast uuesti märku hakkasid andma. Ehk saab ikka raseduse lõpuks ilusad käed tagasi.

Piloxingus on paar matiharjutust, mida ma tänu enda puusavalule teha ei saa, aga üldsiselt lubab keha kõiki harjutusi julgelt teha.

Olen ma täheldanud veel seda, et peale trenni muutub kõht kõvaks. Kuna mul pole kunagi toonuseid vms olnud, ei tea ma ka võrrelda, kas need on siis toonused või mis.  Valus see ei ole, aga lihtsalt kõht on kõva ja suurem kui muidu.

Tegelikult kõigist liigutamisest üldse kõige raskem on minu jaoks vankriga kõndimine. See on ainus tegevus, kus mul on lisaraskuseks ees umbes 25 kilo.

Eile saunas ma igaksjuhuks uurisin Gunnarilt, et kas tema kardab mu trennide pärast. Ja tema ütles, et ta veidi seda reedest trenni ei salli küll. Tema meelest võiks see olemata olla, sest äkki ma ikkagi pingutan üle. Oma trennide puhul on mul aga see mentaliteet, et kui ma ikka ei jaksa või kasvõi taha kaasa teha, siis ma ei tee. Sellepärast teen ma ka oma trennides kuu lõpus puhastuse ära, et jääks üks kindel seltskond käima, kellega ma ei pea kõiki asju kaasa tegema koguaeg ja saan rohkem rõhku sõnalisele õpetusele panna. Ja kui ma ikka tunnen, et piir on käes, siis on see käes ja mingit ülepingutamist ei tule.

Tegelikult tunnen ma end just igapäevaselt liigutades hästi. Mul tuleb võhma juurde, ma tunnen end üleüldiselt paremini ja energilisemalt ja mu uni on parem kui kunagi varem! Ma olen rahulikum, tasakaalukam ja rõõmsam. Ja söön ka korralikulmalt ja teadlikumalt- igasugused erilised isud on kadunud.


Aga mis teie sel nädalal tegite?


Täna, 25.01 nägi ilmavalgust üks väike beebitüdruk ja minust sai kahekordne tädi (noh, põhimõtteliselt isegi kolme :))! 

3 kommentaari:

pr6uatamm ütles ...

Mina olen küll Endomondoga täitsa rahul, nagu Sa ütlesid - üldpildi saab kätte - ja rasedana mul muid nõudmisi väga polegi :-) Muidugi ega pulsikellast ära ei ütleks, aga mida pole seda pole. Siiski on Endomondo suureks abiliseks kasvõi ses mõttes, et end liikuma motiveerida.
Aga väga eeskujulikult sportlik nädal - samas vaimus edasi! :-D

Keiu ütles ...

Vau, sa oled 97% mitterasedatestki tublim ja aktiivsem :)
Kui enesetunne on hea, siis on liigutamisest ainult kasu. Ma soovitan sul mõni päev oma söödud toidu kaloraaži ja toitained kokku lüüa (tasuta hea sait on nt tap.nutridata.ee). Lihtsalt et saada ülevaade, kas sööd piisavalt ja mitmekesiselt.

Kati ütles ...

Heh, ma ei tea, miks kõik muidkui mingeid toiteväärtuse jne appe soovitavad? :D Küll ma nüüd mitmekesiselt ka hästi söön :).

Eks tegelt liigutamisel ja liigutamisel ole vahe ka. Ka ükskord tuleb minugi piir ette :). Näis millal :).