teisipäev, 14. juuli 2015

Viimase kahe nädala liikumised

Jälle on mu nädala numbrite kirjutamine jäänud hiljaks. Tegelikult on mul selleks imetore põhjus ka- Elina tuli täna koju tagasi ning ma valmistusin terve päeva tema tulekuks. Lisaks käisime me Mariannaga täna arsti juures. Meil oli aeg pandud kella 9:45ks, aga me ärkasime alles... kell üksteist, sest Marianna otsustas kell kolm magama jääda ning ma isegi ei mäleta äratuse kinni panemist. Nii et lõpuks läksime kohale, et endile uut ega paluda. Saime järgmiseks esmaspäevaks ning veidi mõistlikuma kellaaja ka- tänane TH sai aru, et meil võib ju magamata öö ette tulla- nagu täna. Meil oli täna jälle uus TH pandud ning uueks nädalaks saime neljanda variandi juba. Tundub, et meie enda oma, keda me nagunii ei salli eriti, on kuskile kadunud. Ehk ei ole me siis ainsad, kel temaga probleeme on.
Siis ma tegin terve päeva jooksul erinevaid pirukalisi ja Elina lemmiksööki-tatraputru, et lapsel oleks tore koju tulla. Te oleks pidanud nägema, kui kiiresti Elina mu sülle jooksis! Ma ei tahtnud teda käestki enam lasta ning terve õhtu jooksul kiskus mul pisaraid silmanurka. Õnnest! Ma olin küll väga kurb, et ta nädala must eemal oli, aga kokkuvõttes, sain ma aru, mida endas kui emas muutma pean, kuidas ennast parandada ning kui väga ma ikka enda lapsi armastan ning neist hoolin.

Sellega seoses võin veidi ette ka hoiatada, et blogimine võib mul veel harvemaks ja kuivemaks muutuda. Ma lihtsalt tunnen, kuidas ma soovin võimalikult palju lastega koos olla ning nende heaolule keskenduda. Et nad õnnelikud oleksid.
Samamoodi mõtestasin ma ümber enda tegemised seoses kaalulanguse ja spordiga. Ma küll kavatsen edasi liikuda ja joosta jne, aga ma ei saa panna neid enam esikohale. Ma teen neid asju alles siis, kui lapsed seda võimaldavad.
Tänagi läksin ma jooksma alles siis, kui olin kindel, et Elina on esimesest kodu-erutusest ülesaanud ja laseb mul minna. Ning tegin lühikese-5km ringi, et kiiresti koju tagasi saada. Ja asi toimis, sest jooksin selle aasta parima km aja välja- esimest korda kõik kilomeetrid alla seitsme minuti. Sellise tempoga võiks ka Ööjooksu läbi teha.
Viimased nädalad olen ma kõik jooksud teinud ilma pulsikellata, sest ega kell jookse vaid mina. Nali naljaks, aga kuna ma praegu mingis vormis pole ja pulss nagunii laes on, siis tahtsin ma lihtsalt joosta ning mitte mõelda mingile pulsile ja ajale ning kõigele muule. Tahtsin lihtsalt joosta, enesetunde järgi.
Ja see on päris ilusti end ära tasunud, sest absoluutselt iga jooksuga, kulutan ma vähem aega. Olen nüüd kaks nädalat täpselt ühte marsruuti jooksnud ja sellejärgi on ajaparandust hea jälgida.

Aga viimase kahe nädala liikumised:
29.06-05.07:
 • esmaspäev: jooksin 6.06km
 • teisipäev: jalutasin 5.52km
 • kolmapäev: jalutasin 5.15km
 • neljapäev: jooksin 5.30km/ jalutasin 2.19km/ lihastrenni 38min:10sek
 • reede: jalutasin 6.74km
 • laupäev: jooksin 5.21km
 • pühapäev: jalutasin 4.33km
Kaotasin 3795kcal.

06-12.07:
 • esmaspäev: jooksin 5.29km
 • teispäev: jalutasin 4.11km/ lihastrenn 21min:05sek
 • kolmapäev: jalutasin 5.02km
 • neljapäev: jalutasin 4.83km
 • reede: jalutasin 10.14km
 • laupäev: jooksin 5.28km/ jalutasin 3.34km
 • pühapäev: jalutasin 7.06km
Kaotasin 3718kcal.
Kaal: 74.6kg (-0.3kg)
Ega see midagi erilist kahe nädalaga pole, aga süüdistan täielikult seda nädalavahetust, kui Eestis käisime, sest noh, autos olles just väga palju liikuda ei anna ja sööd seda, mida saad. Aga küll tuleb ka paremaid nädalaid ja suuremaid langusi. Kuskile kiiret mul ju pole. Peaasi, et peegelpilt vaikselt muutub, sest eks lihas hakkab ka vaikselt juba miskit arenema uuesti ja vahetevahel kaalu lisama. Ja ega ma salga ka seda, et väga eeskujulik mu toitumine pole olnud ja apsakaid on ikka sisse tulnud. Aga nagu ma ütlesin, kiiret pole kuskile.

Aga kas ma juba ütlesin, kui õnnelik ma olen, et Elina koju tuli!?
Kirjutasin küll, et täna ja täna, aga kell on juba uude päev liikunud, nii et andestust selle eest!

2 kommentaari:

Liinu ütles ...

Elina on nii armsake selle pildi peal!

Kati ütles ...

Ta on jaa, mul nunnumeetriks hakanud :)