laupäev, 1. august 2015

Juuli statistika

Juuli oli kokkuvõtvalt vast üsna kena kuu- liikuda sai palju ja jooksukilomeetreid hakkas ka juba vaikselt kogunema. Selles mõttes muidugi naljakas kuu, et kõndimisele kulunud ajad on ulmeliselt pikad- võite ise arvata, miks..
Ilma pikema jahumiseta aga statistika:
  • jooksin: 80.03km/ 9h:09min:37sek/ 7818kcal
  • jalutasin: 131.25km/ 33h:20min:36sek/ 9945kcal
  • jõutrenni: 1h:20min:08sek/ 7604kcal
  • Piloxingut: 1h:25min:24sek/ 1147kcal
  • venitusharjutusi: 46min/38sek/ 223kcal
Juuli kuus läbisin ma kokku 212km, aktiivset aega oli 46h:02min:23sek ning kaotasin selle kõige juures 19897kcal. Pole üldse paha!
Kõige oluliseimateks verstapostideks olid möödunud kuul 10km läbimine, mida ma jõudsin teha kahel korral, ning Piloxinguga alustamine, mida ma samuti siiani vaid kahel korral jõudsin teha-tõsi, neist ühel korral tegin vaid uusi blokke.
Samuti suutsin ma enda lühemad jooksud viia uuele tasemele ning veidigi tempot looma hakata. Eks ma olen veel täitsa alguses ja võrreldes eelmise aastaga väga aeglane, aga kuskilt peab ju alustama, eks?!
Pealegi, saan ma ju korralikult joosta vaid kaks korda nädalas ning kolmanda korra käin öösel. Mulle küll just öösel joosta meeldib, aga ajalise piirangu paneb see peale siiski.

Piloxing- mõtlesin ma siis ükspäev seda proovida. Viimati, kui ma viimaseid päevi rase olles seda tegin, oli vaatepilt ikka väga koomiline ning keha kohmakas. Nüüd olin ma nagu ära vahetatud! Keha mäletas täpselt mida tegema peab ning liigutused olid puhtad ja korralikud. Lihasvalust, mis mind järgmisel päeval valdas, ei hakka ma üldse rääkimagi!  Ja ma ootan seda päeva, mil ma olen valmis uuesti trenne andma hakkama. Sellega seoses andis Laura  mulle ühe üsna mõnusa idee, mida võiks edasi arendada. Aga sellest kunagi hiljem!
Iseenesest pean ma vaikselt plaani küll uuesti trenne andma hakata, aga sellega on kevadest saati palju jamasi tekkinud ning ma pole üldse kindel, kas ma saan ja tahangi samas kohas saali rentida enam. Eks elu näitab!

Jalutamise ajad on tõepoolest naeruväärseks muutunud, aga nagu ma ütlesin, siis liigun ma lastega sobivas rütmis ja nende arvelt kilomeetreid koguma ei hakkanud. Palju oli juhuseid, kus ma pidin Marianna vankrist sülle haarama ning siis veel Elinat jalutama ning vankrit lükkama. Omaette väljakutse ja higi voolas. Nii et kohekindlasti panen ma selle trenniks kirja, sest liigutud sai ja tegelikuses, tänu sellele olukorrale, kulus kindlasti rohkem kaloreid.


Kuigi kaal mul eriti suuri muutusi teinud ei ole ja ma ise ka ausaltöeldes mingit muutust ei näe, siis kadunud sentimeetrid räägivad muud juttu. Eks ma tunnistan, et ma olen päris mitmel korral "patustanud" ka ja ehk on väike muutus ka tõepoolest lihaste arvelt, mis ju endast märku annavad.

Igatahes on mõõtmised siin:
Kaal: 72.6kg (-2.3kg/-6.4kg)*
Kõhu ÜM: 84cm (-6cm)
Puusa ÜM: 102cm ( -4cm)
Reie ÜM: 59cm (-2cm)
Käsivarre ÜM: 28cm (-1cm)

Nii et ma olen enda kehalt kaotanud kokku 13cm ning alates sünnitusest on läinud 6.4kg. Tuletan meelde, et alustasin ma kaaluga 79kg. Kui sedasi edasi panna, siis on lootust Elina sünnipäevaks algkaalus olla küll. Sinna on tänase seisuga minna veel 7.6kg. Päris tippvormini, mida ma ihalen, on siis minna veel 14 kilogrammi. Päris lootusetu asi ei tundugi!

Minu jaoks on kindlasti suurt rolli mängima hakanud see, et lapsed nüüd magavad terve öö. Tähendab, et keha üldjuhul saab väljapuhatud ning kaotab kaalu. Näitena võin tuua kolmapäeva, mil ma käisin öösel jooksmas. Hommikul olid lihased tundlikud, aga tänu sellele, et terve öö ära magasin, oli kaal ca 300g langenud. Neljapäeval, vastu reedet ma aga ei saanud eriti magada ning ärkasin peale viie tunnist und. Kaalu langenud ei olnud. Seega, et kaal langeks, peab sööma, magama ning tunnikene ööpäevas liikuma.

Usinalt olen nüüd hommikuti oliiviõli sisse võtnud ning magusaisu on täiesti kadunud. Hurraa selle eest!

Aga et mitte juttu pikaks ja mõttetuks ajada, siis lõpetan ära ning lisan lõppu võrdluspildi. Kas muutus on toimunud, otsustab igaüks enda silmaga.
PS ärge siis unustage, et olen nädalavahetuse Eestis liikumas!

* esimene number on siis kuu lõikes ja teine alates algusest.

Kommentaare ei ole: