kolmapäev, 26. august 2015

Treeningnädal: 17-23.08

Hei-hei!
Kuna eile oli Mariannal vaktsiini päev ja ta sai neid lausa kolm tükki sisse (millest kaks olid süstid reide!) siis oli see väike hing eile väga õnnetu ja lõpuks ka tulikuum, nii et ei pääsenud ma seda kokkuvõtet tegema. Lisaks on nüüd Elina päevahoius ja see võtab enda aja. Ühesõnaga, ma ei tee mitte midagi, aga jube kiire on koguaeg.

Aga ilma keerutamata numbrid on siin:
  • esmaspäeval: jooksin 5.32km/ jalutasin 5.46km
  • teisipäeval: jalutasin 4.07km/ lihasharjutusi 39min:53sek
  • kolmapäeval: jooksin 7.01km/ jalutasin 3.80km
  • neljapäeval: jalutasin 5.22km
  • reedel: jalutasin 4.26km
  • laupäeval: jooksin 10.03km
  • pühapäeval: pilatest 1h:06min:19sek*
Minu jooksud on muutunud äärmiselt meeldivaks ja ilma pingutamata, suudan ma üsna hästi ühtlases tempos joosta. See tempo jääb küll praegu vahemiku 6:35-6:45 km/min, aga küll seegi paraneb. Minu jaoks suur asi, et ma juba päris hõlpsalt üle viiesed kilomeetrid ära teen.
Pulssi ma endiselt ei jälgi ja ei hakkagi seda vast enne kevadet tegema, kui juba uueks hooajaks (ja loodetavasti vormis kehaga juba) treenima saab hakata.

Kord nädalas proovin ma ikka lihastrenni ka teha. Ostsin spetsiaalselt selle jaoks endale kummi ka ning sellega on kohe eriti mõnus mõnd harjutust teha.
Lisaks püüan pilatese harjutustega kord nädalas ikka süvalihased ka üles leida. Nüüdsest tuleb ka Piloxingu harjutamiseks aega ja võimalust leida.

Eelmise nädala 10km jooks oli omamoodi nostalgiline. Olin ma viimast päeva 26-aastasena jooksmas ning saatsin enda kõige esimesed ja (hingelises mõttes) kallimad Lunarglided pensionile. Ammu juba tundsin, et mu jalad valutavad päris tihti peale jooksu ning eks need tossud on mind juba pea kolm aastat toetanud ka. Nendega on joostud minu kõige ilusam ja kiireim Ööjooks (LINK), hunnikutes poolmaratone ning kõik minu rekordjooksud. Ja nad olid omadega juba läbi. Kahjuks!

Asemele tellisime me (tegelikult härra abikaasa lasi välja valida ja tellis sünnipäevaks) kuuenda seeria Lunarglided. Nüüd ootame ja loodan nendega juba nädalavahetusel esimese tiiru teha.

Ma ei usu, et üksi normaalne inimene minust praegu aru saab, aga mul on nende tossudega kohe oma suhe. Mul on nii kahju, et ma ei saa oma edasiseid jookse nende vanade, kulunud pasteldega teha. Ja kui uued tulevad, ei taha ma neid ära rikkuda... Ja samas on mul tunne nagu ma petaks enda vanu tosse.
Lisaks ei saanud Gunnar tükk aega aru, miks peavad jooksutossud head välja nägema: ma ju vaid jooksen nendega! Noh, ütleme nii, et peavad ikka küll!

Toitumine on nüüd üsna kenasti kontrolli all ning see avaldub kaalu ja enesetundes ka. Mingeid patustamisi ega nende isusi pole olnud. Ainult sünnipäevaks lubasin ma endale mu enda tehtud (ja üsna tervisliku) kooki. Ühesõnaga kõik on tip-top ja söögiajad regulaarsed, toidud korralikud ja kogused vastavad. Võin möödunud nädala eest endale pai teha.

Kaal: 72.5 (-1.5kg)**

Küsimus teile ka: kuigi ma neid kokkuvõtte postitusi pigem endale ülesmärkimiseks teen, siis kas need kellegile teisele ka üldse huvi pakuvad?


*Ma tegelikult terve pühapäevase päeva koristasin ja kokkasin ja mässasin vahepeal lastega ka, nii et see oli üks jõhker päev. Lisaks jõudsin õhtul siis need harjutused ära teha. Terve päeva higi jooksis ja mul oli tunne nagu oleks jõhkrat trenni teinud.
**See kaal on siis ikka nädala tagusega võrreldes langenud. Kuu lõpus panen ma kirja palju ta algusest ja kuu lõikes kadunud on. 

8 kommentaari:

Margit Partei ütles ...

Mina küll loen neid postitusi.
Soovitaksin ikkagi vahel pulssi ka jälgida. Kui mitte trenni ajal, siis vähemasti puhkeolekupulssi, et näha kas areng toimub ikka soovitud suunas ja hoiduda ületreeningust. :)

Kati ütles ...

Tead, selle pulsikellaga on mul selline nõme suhe, et kui ma ta peale panen, siis ma jään sellesse kinni. Hakkan aega, pulsivahemikke jälgima ka nende järgi jooksma. Praegu tahan ma vaid enda enesetunde jaoks joosta ja jooksengi nii, et kui vaja kõndida, kõnnin :).
Praegu ma mingit arengut taga ei aja :). Sellepärast jätangi selle kella uueks hooajaks :)

Leila Kaljuvee ütles ...

Mina loen huviga, annavad tohutut motivatsiooni. 😉

Maris ütles ...

Mina loen ka :)

Kaja ütles ...

Mina loeb ka!

Anonüümne ütles ...

Mina loen ka! :)

Anonüümne ütles ...

Harjunud lugema juba:)

Kati ütles ...

Nii tore, et kedagi huvitab :)!