teisipäev, 4. august 2015

Treeningnädal: 27.07-02.08

Järjekordne nädal möödas. Ma olen kohutavalt õnnelik ja uhke selle nädala numbrite üle. Mul (ja usun, et kõigil Endomondo kasutajatel) näitab nüüd telefonisrakenduses ilusti iganädalased numbrid ära. Mõnusalt mugav tegelikult ju!

Minu nädal on siin:
 • esmaspäev: jooksin 5.26km/ jalutasin 4.05km
 • teisipäev: jalutasin 4.17km/ Piloxing 57min:11sek
 • kolmapäev: jalutasin 7.57km/ jooksin 5.28km
 • neljapäev: jalutasin 7.17km lihastrenn 20min:53sek
 • reede: jooksin 7.09km/ jalutasin 6.50km/  Piloxing 28min:13sek
 • laupäev: jalutasin 2.29km/ lihastrenni 21min:33sek
 • pühapäev: jooksin 10.01kmMöödunud nädalal ma läbisin 59.47km, aktiivset aega läks 13h:25min:51sek ning ma kaotasin 6690kcal.

Selle nädala kõrghetkeks võin ma julgelt pidada 10km läbimist. Teatavasti olin ma ju Eestis. Pühapäeval sõitsingi Raplasse ema juurde ning jätsin Marianna tema hoida, et siis ise jooksma minna. Eriti naljakas on see, kuidas mul on igas "kodus" jooksutossud olemas. Võtsingi siis tee ette plaaniga ainult joosta.
Tee oli igav ja ühesuunaline. Täiesti tavaline kõnnitee maantee ääres, mis Raplast Türile suundub. Küsisin enne minekut, et kus kohas see viis kilomeetrit täis saab. Emps vastas, et ühe pingi juures saab täpselt viis täis. Minu üllatuseks oli juba umbes teisel kilomeetril pink vastas! Noh, ma siiski jooksin edasi. Jooksin ja jooksin ning mõtlesin koguaeg enda mõtteid: ööjooksust, lastest, uuesti Esti tulekust* jne. Lugesin enda playlisti lugude arvu- tean, et viie kilomeetri läbimiseks läheb umbes kaheksa lugu. Kaheksa sai täis ja vaatasin kilomeetreid: 4.77. Natukene veel. Jooksin ümmarguse viie täis ja pöördusin. Tagasitee oli kuidagi lihtsam. Õhk oli jahedamaks läinud, taevas hämaramaks ning enne söödud toit oli juba alla vajunud.
Umbkaudu seitsmendal kilomeetril tuli mingi tõus ja mu tempo tõusis. Hakkasin kõndima, astusin kolm kõnnisammu ning mõtlesin: "Ei Kati, ära kõnni, muidu jäädki intervallidega kõndima!" ning hakkasin uuesti jooksma. Mingi aja pärast sama teema- sama mõte ja peale kaht sammu jälle jooksin.
Lõpuks hakkasid juba Rapla valgustid paistma. Pingutasin oma viimase kilomeetri ning veidi enne ema majani jõudmist oli kümme täis.

 • distants: 10.01km
 • aeg: 1h:03min:51sek
 • kalorid: 971kcal
 • 5km: 31min:26sek
 • 1km: 6min:02sek
 • keskmine kiirus: 6:23min/km
Ma olen nii kuradima õnnelik ja uhke enda üle! Kaks ja pool kuud peale sünnitust (jah, ma ei väsi seda kordamast!), peale ühtteist kuud jooksupausi ning mu tempo tõuseb hämmastaval kombel! Ma olen ca kaheksa minutit aeglasem kui eelmisel aastal samal ajal ja see on arengu mõttes üsna väike aeg. Ma olen vaid nädalaga parandanud enda kümne kilomeetri aega lausa kuue minuti võrra!

See jooks andis palju lootust, et Ööjooksul saan ka päris kena aja kirja. Ei, ma ei looda teha mingit rekordaega, aga kui ma enne alla 1h:10min ei lootnud seda rada läbida, siis nüüd on lootust 1h:6min sisse jääda. Kõik aga oleneb sellest, kuidas ma stardist liikuma saan ja kuidas sealne vorm on. Elame-
näeme!

Toitunud olen väga korralikult ning oma ajavahesid hoidnud. Isegi Eestis olles. Kuigi ma kahel päeval sõin lõunaks küpsetatud sushit, siis seda õigel ajal ning kindlasti mitte nii et kõht punnis. Käisime Mariannaga kõhukotiga ning usun, et tema kandmine andis liikumise ajal lisa kalorikulu ka. Eestis käigust räägin ma pikemalt kui olen saanud pildid arvutisse laadida.

Kuna ma eile käisin taastavat jooksu tegemas: jooksin ja kõndisin intervallidena, siis täna on lihased ikka väga valusad ja nädalavahetusega nagu poleks miskit maha läinud. Usun, et asi on rasketes lihastes ja homme-ülehomme on langus nende võrra suurem.

Kaal: 72.5kg (-0.5kg)


4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Väga tubli oled :)
Äge kõhukott, kui saladus pole, siis mis firma oma?

Kati ütles ...

Aitäh! :)
Kott on Tiny Love/Tiny Hug firma. Meie ostsime siit :
https://www.lastentarvike.fi/verkkokauppa/Vauvanhoito/Kantoreput-ja--liinat/Tiny-Love-Love-Hug-Kantoreppu,-Beige.html


:)

Maris ütles ...

Tead, sa oled mulle praegu suureks eeskujuks. Mul laps nüüd 4 päevane ja tegime ka otsa lahti pikemate käru ringidega

Kati ütles ...

Palju õnne!

Oleks mu neljane ka nõus pikemaid ringe tegema :(