teisipäev, 11. august 2015

Treeningnädal 3-9.08

Järjekordne nädal on mööda saadetud ja kell tiksub Ööjooksule muudkui lähemale ja lähemale. Peale seda murrangulist jooksu Raplas, tunnen ma end üsna enesekindlalt ja jooksud on veelgi paremaks ja meeldivamaks muutnud.
Kuigi nädal möödus jällegi ilma jõutrennita, siis kilomeetreid kogusin ma see-eest jalutamisega.

Nädal nägi välja selline:
 • esmaspäev: jooksin 5.30km
 • teisipäev: jalutasin 7.64km
 • kolmapäev: jooksin 5.31km/ jalutasin 9.21km
 • neljapäev: jalutasin 5.71km
 • reede: jalutasin 6.98km
 • laupäev: jooksin 10.02km
 • påhapäev: jalutasin 4.81km
 Terve möödunud nädal oli kuidagi.. teistsugune. Käisime mitmeid kordi lastega tervisetaja ääres mustikaid korjamas (kes sõi, kes mitte) ning uitasime ringi. Mis muud selle hirmsa kuumusega teha.
Jooksud olid ka nii, et esmaspäevase jooksu tegin ma nii viimasel hetkel kui sain ning kolmapäeval läksin veidi enne keskkööd teele. Just minu õue astudes hakkas vihma tibutama ning tegelikult ma lootsingi vihmaga joosta. Siiski jäi sabin mõne minutiga läbi ning pidin kuumas ja niiskes õhus jooksma. Lisaboonusena pritsis ainus mööduv auto mind märjaks.
Kuna laupäev oli viimane pikk jooks enne Ööjooksu, siis seda ma kuidagi ära jätta ei suutnud. Laadisin ja valmistasin end terve päeva jooksul shokolaadi ja jäätisega ette ning kella kümne paiku asusingi teele. Käsi nüüd püsti, kes laupäeval mingit väli-trenni tegi?
Ilm oli meeletult lämbe ja õudne! Võtsin kohe alguses endale eesmärgiks võimalikult rahulikult kulgeda, et mitte end ribadeks tõmmata. Mingil hetkel hakkas natukene tibutama kuid jäi seegi kohe järgi. Mitte mingisugust leevendust lämbusele ei olnud. Ühtmoodi jube oli nii maanteel kui metsavahel!
Jällegi hakkasin lugusid loendama. Minu jaoks läheb jooks kuidagi palju kergemalt, kui ma keskendun millelegi muule kui jooksule endale. Olin just enne pannud uue Piloxingu muusika ka telefoni ja see aitas kohe eriti hästi. Üllatavalt kiiresti sai viis kilomeetrit läbitud. Olin just lõpetanud seitsmenda loo kuulamise, kui viienda kilomeetri punktist möödusin. Hakkasin aga peas kalkuleerima kui palju lugusi veel, et kümme täis saaks ja peagi olin juba viimast kilomeetrit lippamas.
 • distants: 10.02km
 • aeg: 1h:06min:35sek
 • keskmine tempo: 6:39min/km
 • kiireim kilomeeter: 5:56min
 • 5km: 32:57min
 • kalorid: 976kcal
Arvestades ilmatingimusi, oli kulutatud kalorite hulk kindlasti suurem. Nagu ikka ma pulsikella ei kanna ning täpset arvu ei tea.
Mis on aga kõige põhilisem: ma ei kõndinud! Ma võtsin küll selle jubeda tõusu juures, millest ennegi rääkinud olen, tempo maha, aga ma jällegi jooksin terved kümme kilomeetrit! Aeglasemalt kui nädal tagasi, aga siiski annab lootust tuleval laupäeval üsna ilusat aega näha ning enda esialgset aega ületada mitme minutiga.

Tegelikult on mul viimastel jooksudel üks jama ka olnud. Peale komapäevast jooksu oli mu vasak jalg täiesti läbi ning pölv valutas. See õnneks möödus, aga lisaks sellele hammustas mind teisipäeval sääsk kintsu pealt. See hammustus on läinud väga suureks siniseks lätakaks. Gunnar veel naljatas, et ärgu ma siis löögu sääki nii kövasti maha. Aga kui nali kõrvale jätta, siis see hammustus on mulle mitmel korral häda teinud. Jooksu ajal lööb sellest kohast valu tervesse reide ja otsapidi ka põlve ja puusa.
Laupäeval kaalusin täista teisel kilomeetril koju minemist, aga siis läks valu üle. Esmaspäevasel jooksul polnud jällegi midagi...Kentsakas siiski.

Esmaspäeva hommikul käisin veel hullema ilmaga jooksmas ning kõndisin ikka päris palju, et end mitte ära tappa. Peale seda tulime Mariannaga Rakverre ära. Nüüd on plaan ülejäänud nädala rahulikumalt võtta ning jalutada. Seda, kas ma kolmapäeval, Gunnari tulles veel jooksma lähen, ma ei tea. Otsustan seda siis, kui hetk käes on.
Erinevalt eelmistest aastates, valitseb minus seekord rahu. Tavaliselt ikka tuleb Ööjooksu eelselt närv sisse ja tahaks trennidest viimast võtta, et siis Ööjooksul maksimum välja panna, kuid seekord on teistmoodi. Ma tunnen end kindlalt ja hästi ning ei muretse üldse sellepärast kui kiiresti ma selle raja läbitud saan. Ootan vaid üht toredat päeva!

Söömisega on olnud sel nädalal ikka väga kehvasti. Kuna ilmad on kuumad, siis eriti süüa ei viitsi teha. Olen söönud nii kuidas juhtub ja nagu mainisin, laupäeval läks päris palju jampsi sisse. Reedel ka, aga friikartulite näol. Ja nüüd on tulemus käes: kaal pole grammigi langenud ja on hoopis tõusnud. Kes teab, äkki on see lihastest, äkki vedelikust, aga salgama ma seda tõusu ei hakka. Pigem motiveerib see end veel rohkem jälgima!

Kaal: 72.9 (+0.4g)

Nüüd aga panen ma teid proovile! Mis te arvate, mis ajaga ma seekordse Ööjooksu lõpetan? Paku enda aeg välja all kommentaarides!

Näeme Rakveres! 


 
Niimoodi me täna saabusime!

2 kommentaari:

Margit Partei ütles ...

Jube raske ennustada… Aga jätan pakkumise pigem tagasihoidlikuks ja ütlen 58:10. Tegelikult ilmselt läbid raja kiiremini. :)

Kati ütles ...

Oi, ma ise ei julgeks alla tundi uskuda ;)