pühapäev, 1. november 2015

Oktoobri statistika

Eilsega lõppes oktoober ning on aeg jällegi numbrid üle vaadata ja veidi kuud meenutada. Pean tõdema, et üle pika aja, hakkavad numbrilised näidud mulle rõõmu tegema!

Oktoobris ma:
  • jooksin: 111.50km/ 12h:18min:32sek / 9308kcal
  • jalutasin: 142.13km/ 29h:44min:32sek/ 9136kcal
  • kepikõndi: 18.87km/ 3h:09min:44sek/ 1409kcal
  • Piloxing: 8h:47min:32sek/ 8898kcal
  • LatinoFit: 1h:31min:12sek/ 600kcal
Terves oktoobris ma läbisin 272km, aktiivset aega oli 55h:21min:22sek ning selle jooksul kulutasin ma 29350kcal.
Endomondo statistika järgi on see kõige suurema trenni koormusega kuu terve aasta jooksul. Loogiline vist ka, kuna pool aastast olin ma veeremas suure kõhuga ning neli eelnevat kuud olin ma tutika beebi omanik. 

Senise plaani järgi jooksin ma kolm korda nädalas: kolmapäeval 5km, reedel 5km ja pühapäeval 10km. Viimasel kahel nädalal on läinud kuidagi nii, et olen kolmapäeval ilusti 5km ära teinud ja siis alles laupäeval uuesti jooksma asunud. Eelmisel laupäeval sai tehtud esimene poolmaraton ning eile punnitasin* välja 13km. Tundub, et selline süsteem mulle sobib, aga üks jooks oleks nagu nädalas siiski puudu. Lisaks- ma ei kavatse ju absoluutselt igal laupäeval 15-20km joosta?! Seega mõtlesin esmaspäevasesse päeva ühe 5km sörgi lisada.

*ei see nüüd tegelikult mingi punnitamine polnud. Esimesed kilomeetrid olid veidi rasked, aga nii kui seitsmes kilomeeter lõppes, oleks võinud jooksma jäädagi.

Piloxingut sai sel kuul üsna palju tehtud. Tegin ühe lisatunni laupäevasel päeval, kus ma veidi õpetasin ja juhendasin pilatese hoiakuid ning tutvustasin pikemalt uut kava. Ma küll toonitan igal tunnil alati, et hoiakud oleks õiged, aga paraku see pilates on nagu ta on ja asendite korrektseks kätte saamiseks läheb aega ja järjepidevat harjutamist vaja. Küll mul endalgi tahab vahel selg küüru tõmmata veel. Lisaks suurtele trennidele, sai nii mõnedki korrad Piloxingut kodus harjutatud. Aga pean nentima, et kodus pole ikka päris see ja nii tempo kui tunne on madalamad.

Lisaks sain võimaluse käia LatinoFitis, milles õpitud kava ma ükskord huvi pärast ka kodus proovisin. Ja see täitsa meeldib mulle ja nii kaua ja palju kui Elina edaspidi (ka täna loodetavasti!) laste tantsutrennis saab käia, olen mina ka Latinos kohal. Eelmisel pühapäeval oli laps natukene kuum hommikul ja jätsime igaks juhuks minemata.

Lisaks olen ma püüdnud igal nädalavahetusel käia kepikõndi tegemas. Oktoobris jäi üks nädalavahetus vaid vahele. kui me eestis olime-sest puhkust läheb ka vahel vaja. Korraga kõnnin ma veidi üle tunni ning mõnedsajad meetrid üle kuue kilomeetri. Viimasel ajal tunnen ma, et pole seal ehk endast kõike andnud ja pulsski viitab sellele, et tempo on natukene liiga aeglane. Püüan edaspidi selle vea parandada ja pulsi vahemikus 140-150bpm hoida.

Vankriga oleme sel kuul kohe päris palju jalutanud. Jahedate ilmade tulles on Mariannal õues hea uni ning peale vankrikorvi välja vahetamist, on ka ringid pikemaks muutunud. Üldiselt käime me väljas kaks korda päevas: Elinat hoidu viies ja tal järgi käies. Mõlemal korral püüan ma vähemalt 4km ära läbida. Olenevalt Marianna unedest on tavaliselt emb-kumb ring 5-6km ja teine 3-4km. Kui Elina hoius ei ole, teeme me ühe pika ringi: 7-8km korraga. Omaette töö on see juba sellepärast, et ELina konkreetselt keeldub ise käimas ja seisab lisaraskuseks alusega vankri küljes. Tõusudel ja kõrvaliselt radadel on see aga kõva treening seda kremplit edasi lükata. Tihti olen oma pulsi suutnud 180bpm peale viia. Jep, ma kannan ka jalutades pulsivööd! Jalutamise tempo jääb meil tavaliselt sinna 5.02km/h kanti.

Pika joru kokkuvõtteks võib öelda, et kuu oli vägagi eeskujulik ja ilus. Ma olen üpris uhke enda üle ja nüüd ei jää muud üle kui vaid suutremate numbrite poole rühkida. Ma olen üsna rahul, et jooksukilomeetrid on pikemaks muutunud ja nende vältel pulss on maha rahunenud. Mäletan selgelt, kui mõni aeg tagasi alles iga kilomeeter tundus piinana ja pulssi ei saanud kuidagi alla 174bpm. Nüüd on küll esimesed sammud veidi kanged, aga muidu läheb teekond üpris kergelt. Pulss tõuseb üle 170bpm vaid tõusudel ja jääb tavaliselt sinna 160-165bpm kanti. Progress missugune!

Sel kuul olen jah, üsna rahul endaga ning usun, et võin endale ühe virtuaalse Hi5 visata küll!


6 kommentaari:

Sirlej Sylla ütles ...

Ja kuidas kaaluga lood?
Olen huviga sinu postitusi lugema hakanud. Kirjutad väga hästi ja kohe kutsub lugema. Ka minul on 4ja kuune poisipõnn. Ning üle pika pika aja hakkasin ka trenni tegema ning toitumist jälgima. Olen seda küll alles nädala teinud, kuid tunne on hea. Kuna sa oled sellel alal ilmselgelt targem kui mina, siis ma küsiks veidi nõu :).
Nimelt teen ma iga hommik Youtube järgi kodus sellist treeningut, nagu BBG workout. See kestab 32 minutit. Iga päev on erinevad harjutused suunatud erinevatele kehaosadele. Olen endiselt alles week1 juures, kuna ei jaksa korralikult kõiki harjutusi kaasa teha. Siinkohal küsiksi, et kas sellisest treeningust piisab? Olen seda teinud 5x nädalas. Ning Laupäeviti teinud kätekõverdusi ning kõhulihaseid. Pühapäevad on vabad. Kas sellisel treeningul on môtet, ning aitab selline trenn? Samuti olen ma hakanud mitte sööma nisutooteid, saia-leiba, makaroni,viinereid ja vorste ning magusat ei tarbi üldse. (See siis on nii olnud kõigest nädala) ning nii tahan jàtkata ka. Toidukordade vahed on umbes 4-5 tunnised. Ja vett kaanin ikka mõnuga :)
Ja küsimus ongi selles, et kas trenni maht on piisav? Ning kas toitumine korras?

Olen 23 aastane. 3-aastase ja 4- kuuse poisi ema. Olen 164 cm pikk ja kaalun 67 kg.
Vabanda, et niiii pikk kommentaar tuli. Ehk on mahti läbi lugeda ning võibolla isegi vastata.
Päikest !!

minajamuud.blogspot com ütles ...

Tublid kilomeetrid :)

Kati ütles ...

Ma ise olen ka üpris rahul :)

Kati ütles ...

Kaalun ma ikka iga 2ndla tagant, Orgu kava päeval ;).

Eks iga treening toetab kaalulangust, aga A ja O on ikka toitumine. Treening on mõeldud siiski lihase ehitamiseks ja kasvatamiseks. Aga nagu ma ütlesin, toetab igasugune liigutamine kaalukaotust.

Kas see on piisav, sellele ma vastata ei tea, sest ma ei tea, palju Sa toidukordadega sisse kaloreid sööd :).

Mina isiklikult soovitaks Sul trenne teha 45-75min ja 2-3x nädalas ja ülejäänud päevad aeroobselt liigutada: jalutamine, sörk, rattasõit, ujumine.
Pigem treenida vähem kui rohkem, sest võib tekkida suur söömisvajadus ;).

Aitäh pika kommentaari eest ning loodan, et sain natukenegi abiks olla :)

Anonüümne ütles ...

Tere Kati! Ma su blogi pikaajaline jalgija ja loodan, et sa viitsid vastata. Kui jaid rasedaks nuud teise lapsega, kas vahendasid kovasti treeningkoormust, eriti just jooksmist? Ma sain teada, et ootan teist last ja nuud motlen, et kas on okei jooksmise, spinningu ja bodypumbiga jatkata voi oleks ohutum kiirkonnile ule minna?

Kati ütles ...

Tere :)!

Palju õnne ilusate uudiste puhul :)!

Mina isiklikult vahetasin jooksu kiirkõnni vastu, aga tegelikult sellel mõttet ei olnud. St. et kui arst just ära ei keela; võib rahulikult sörkida küll :).

Ülejäänud trenne võid ka rahus jätkata, mina olin 7k rase kui Piloxingu trennid ära jätsin :). Aga kindlasti treenerile enne teada anda, et lood nüüd nii ;) sest osasi harjutusi ja tõsteid oskab ta siis nö "pehmendada:?":).

BTW, ma käisin 3 päeva enne TA ühes üsna raskes rühmatrenniski :)!