kolmapäev, 2. detsember 2015

Dancesti trennimaraton 28.11.2015

Usun, et enamik Facebook'i kasutajatest on juba mingi kanali kaudu piltidele ligipääsu saanud, et meie laupäeval toimunud trennimaraton oli täielik hitt! Mul oli nii hea meel näha, mismoodi nii minu trennigrupp kui Dancesti seltskond kõik ühtseks muutusid ning mulle soe vastuvõtt tehti.

"Pidu" algas kell 17:00 kogunemisega. Marta tutvustas kiirelt Dancesti, selle ajalugu ja treenereid. Rääkis mis meid selle 2.5h jooksul ees ootab ning kuna aeg oli veidi veninud, siis alustasime.

Esimesena algas LatinoFit, mida alustasime omakorda soojendusega. Seda siis Marta juhendamisel. Mulle isiklikult väga meeldivad Marta soojendused ja need muudavad keha mõnusalt soojaks ja teevad selle lahti. LatinoFit oli minu jaoks lihtne, sest noh, ma olen seal järjepidevalt juba mitu aega käinud. Küll meeldis mulle nende reaktsioon, kes esmakordselt seda proovida said. Õhkkond oli juba selline, et kui kellelgi sammud sassi läksidki, siis täitis saali muhe naer.  Ja seda mitte halvas vaid selle kõige parimas mõttes. Soojendus läks kuidagi väga sujuvalt Mamboks üle ning saalis valitses väga mõnus ja lõunamaine puusakeerutus.

Edasi hakkas Aleksandra enda juhentatavat Bodycombatit tutvustama. Aleksandra muide, on kohati minu saatusekaaslane, kes ka M. Kalmuse käe all -25 kilogrammi kaotas ning siis endale instruktori paberi hankis. Ja mis kõige ägedam, meie trennides on palju ühiseid sugemeid (poks siis) ning mõlemad said enda võimaluse Dancesti perekonnas.
Mina olen alati Bodycombati suhtes skeptiline olnud. Ma tean milline näeb välja Bodyjam ja Bodipump ja need... need trennid pole minu teetassike ning ma eeldasin, et Combat jääb ka sinna kategooriasse. Ma eksisin! Kuigi ma enda trennitegijatele ütlesin, et nad võivad Aleksandra trenni ajal Piloxingu kindaid kanda, ise ma seda ei teinud. Sest ma nägin, et seal on kätetööd ja poksi ikka väga.. väga, väga palju! Tunnistan ausalt, ma suutsin Bodycombatit kaasa teha umbes 15minutit. Ülejäänud aja ma lihtsalt jõin ja puhkasin, sest teadsin, et pean l jõuvarusi enda trenni jaoks ka hoidma. Aga Aleksanda on võimas ja Bodycombat on äge! Ma olen küll kuulnud, et Eestis hoiavad treenerid end veidi rohkem tagasi, aga minge ikkagi kõik proovima. Mina kavatsen küll veel proovima minna.

Kui Combat (ja minu jaoks paus) läbi sai, tõmbasime veidi tuure vähemaks ning Marta tutvustas StripFiti. Mina selles enne käinud ei ole. StripFit on siis ülimalt naiselik, aeglane ja seksikas trenn, mis põhineb-nagu nimigi ütleb- striptiisil. Lahti me end riietuma ei hakanud, aga ühe koreograafia õpisime ära küll. Kõik liigutused olid väga sujuvad, kehast läbi minevad ja sensuaalsed. Tõsimeeli, peeglist oli ennast päris kena vaadata ja tunne oli nagu jumalannal.

StripFiti lõppedes oli käes minu voor. Pean tunnistama, et ma olin natukene pabinas. Ma olen küll ja küll teinud nö promotrenne, aga iga kord tuleb siiski väike närv sisse. Seekord olid Aleksandra ja Marta lati päris kõrgele ka tõstnud ning ma kartsin sellele alla jääda. Kui Allan mulle juhtmeid hakkas külge panema, mõtlesin ma vaid omaette: "Pane nüüd täiega, haara terve saal endaga kaasa, ära neid vaid ära hirmuta, lõbutse täiega!" Ja ma alustasin: tutvustasin veidi ennast, trenni ning palusin naistel end paljajalu võtta. Poksi osa läks hästi, sest ena
mikel oli kogemus kas minu või Aleksandra trenniga. Natukene kentsakas on saalitäit ehmund inimesi endaga "uh-uh!" hüüdma meelitada, aga õnneks mu enda trennilised nakatasid ka teisi.
Pilatese osa oli natukene keerulisem, kuna pilates on minu jaoks selline asi, mida peab õige asendiga tegema. Ja seda asendit on sellise kiire ja esmakordse trenni ajal raske leida. Kartsin et nad teevad endale liiga, enda jaoks asja raskeks. Või siis vastupidi, teevad üle käe ja jäävad kogemusest ilma. Õnneks vist läks kõik siiski hästi ja korralikult. Ja ma uppusin täielikult enda trenni ära. Seda heas mõttes. Ma tundsin end nii hästi ja ammutasin meeletult energiat. Ja märkamatult oligi 20 minutit möödas ja aeg otsad kokku tõmmata.

Lõpetasime enda trennid ühe ühise lihastreeninguga. Iga treener oli valinud enda trennidest parimad lihasgrupi harjutused. Mulle jäid siis tagumik ja selg, mis tõepoolest on meie kombos väga head. Aleksandra tegeles käte ja kõhuga- plangu variatsioonid ning Marta tegi erinevaid küki variatsioone reitele ja toenglamangus jalatõsteid korsetile. Aga eks kõik meie harjutuses toetasid ka teisi lihasgruppe.

Kahe tunni möödudes lugesime trennid tutvustatuks ja treeningud lõppenuks. Suundusme edasi söögilaua taha. Me kõik kolm oleme selles mõttes väga sarnased, et meie põhitõed toitumise kohapealt on ühesugused: puhas toit, ei mingit näksimist ja "ei" näljatundele. Marta oligi vaaritanud kokku palju erinevaid ja maitsvaid toite, millest paljud enne kuulnudki polnud. Palju alternatiive riisile, makaronile ja kartulile. Söömise alguses rääkis Aleksandra lühidalt enda kogemusest, toitumise põhitõdedest jne. Edasi tutvustaski Marta enda sööke, erinevaid ja uudseid tooraineid. Ja lõpetasin mina pisikese shoki-teraapiaga sellest, kui palju suhkruid erinevad igapäevased asjad sisaldavad. Kas teie näiteks teadsite, et nende tervislike maitseveedega, joote te rohkem suhkruid sisse kui mahlas?

Ja oligi meie aeg läbi. Üks väga mõnus, võimas ja eriline õhtupoolik maailma ägedaimate (ja tugevaimate, sest hallo, kes suudab 2h järjest trenni teha?!)naiste seltsis. Mul on äärmiselt hea meel uuesti sinna suurde perekonda kuuluda ja sellest kõigest osa saada!

Kuna aga seekordne üritus oli edukas ja sai positiivset vastuja ning ka lisa nõudmisi, siis otsustasime, et teeme uue ürituse, kuhu peaks ka rohkem kohti jaguma, 17.detsemril, mil tõmbame mõlemad, nii mina kui Dancest enda trennidele joone alla. Ning alustame me siis uuest aastast ametlikult ühisest koosseisust.

Lõppu aga pilte ürituselt:
Dancest: kolm treenerit ja 29 osalejat :)
Võimas Aleksandra!
Marta StripFit
Piloxing

Lihastrenn

Täit albumit näed Sa SIIT (LINK).
Fotode autor Allan Jorits (LINK)

Kommentaare ei ole: