teisipäev, 8. detsember 2015

Erik Orguga kaalust alla: #13. nädal

Kuraditosin on mööda saadetud. Nädal ise nägi ka välja nagu kuradist vaevatud. Ma olin stressis, väsinud ja muudkui näksisin ja näksisin. Nii palju magusat kui eelmisel nädalal, pole mu suust aasta jooksul sisse rännanud. Ei tea, kas asi on hormoonide mängus, kuuseisus või ilmas, aga miski peab muutuma nüüd ja kohe.

 • teisipäev: ma ei mäleta, et oleksin hommikul miskit söönud. Viisin Elina hoidu ja tulin vist juba asju tegema ja lõunat valmistama. Lõunaks sai tehtud riisigalette juurviljade ja kanaga, õhtuks vana-hea kanasalat peekoni ja meloniga. Peale seda näksisin veel kohupiimapirukaid ja küpsiseid. Ahjaa, neid samu pirukaid sõin ka hommikul kiiruga paar tükki.
  Jalutasin 6.22km.
 • kolmapäev: näksisin ma hommikul mingeid pirukakesi jälle sisse. Ma teen ja ostan neid Elinale hoidu lõunaks ja nii nad siin nina ees mul on ja kui hommikul väsinuna midagi vaaridata ei viitsi, ulatub käsi kibekiirelt nende järgi. Lõunal ja õhtul läksin kindlapeale välja ja tegin minipitsat ja kanasalatit.
  Jalutasime 6.83km ja et kellal aktiivsus täis saada, siis tegin natukene LatinoFitist asju.
 • neljapäev: esimene korralik hommikusöök; muna ja peekon kuskussiga. Lõunase porgandiriisi tegin hoopis läätsedega ja issand, kui hea see oli! Õhtul sai kokku keeratud jälle kanasalat.
  Jalutasime 7.33km.
 • reede: oli kaerahelbepudru isu. Kõrvale tegin peekonisalatit. Lõunaks tomatisupp ja õhtuks pasta bolognese. Kui saab end öösel välja magada ja hommikul kella peale ärkamist pole, siis läheb terve päev kohe paremini. Kuna ma tegin laupäevaseks jõulupeoks küpsetisi, siis vahepala asemel maitsesin ma neid; mandliküpsised ja tatli-kookose pallid.
  Jalutasime 6.07km.
 • laupäev: läks nii nagu arvata oli, eks. Hommik algas jälle selle imehea kuskussisalatiga, lõunaks tegime pasta bologneset ja õhtul sai siis nautida seda, mis oli jõulupeo lauale toodud. Ega väga midagi seal suhu ei läinud, aga mõned küpsetised küll. Vahepala läks sama asja taktis.
  Jooksin 8.01km.
 • pühapäev: on meil alati selline veidi kaootiline päev. Alati on palju erinevaid käimisi ja trenne. Ja kõik on alati kuidagi nii erineval ajal. Igatahes, hommikusöögis ei tohiks üllatusi olla. Jep, arvasite õigesti; kuskussisalati järjekordselt. Lõunaks oli eelmise päeva pasta ning õhtul, kuigi pidime ilusti koju sööma minema, käskisin ma pöörata Hessburgesi Drive-In'i, et sealt siis rukkiburger võtta. Pean tunnistama, et see tegi mul olemise päris kehvaks ja terve õhtu ning järgmise hommiku, oli mul halb olla.
  Jooksin 5.82km, tegin 34min Piloxingu maratoni kava ning 55 minutit LatinoFiti, millest mul siiani sääremarjad valutavad!
 • esmaspäev: Algas paljulubavalt munakollase ja avokaadi määrdega, lõunaks tegin minipitsat jällegi ning õhtusöögiks võtsin poest prooviks neli kevadrulli. Järjekordne päev, kus ma olin väsinud, veidi tujust ära ja mitte mingit isu pole pliidi taha minna. Ja nagu ikka, sain ma alles ühe hambakasvataja tõttu kell kolm öösel voodisse.
  Nagu esmaspäeval tavaks, 60min Piloxingut.
Selline nädal siis. Mariannal tulevad hambad-lõpuks!- ning ta ei taha mul õhtul magama jääda. Nii venivadki ööd pikaks ja hommikud on ju varajased. Väsinud olek tekitab minus aga rasket olekut, tänu millele tahaks ma lohutuseks midagi head süüa. Olen nokkinud Elina päkapiku saagist magusat ja mõned asjad pole sussi sissegi jõudnud. Ja no mitte kuidagi kohe ei suuda end sundida miskit põnevat ja maitsvat retsepti avama ja tegema viia.
Ma mõtlen vaid sellele, et kaks nädalat veel ja on jõulud- saame puhkama ja saan ehk end veidikenegi lõdvemaks lasta.

Õnneks kaal tõusnud ei ole. Langenud oli ta ka viimati kaaludes minimaalselt, aga vähemalt pole tõusnud, see on põhiline.

Kõige naljakam ja iroonilisem on see, et mul oli just seal online kursusel loeng sellest, mis seisus ma ise olen: kuidas saada end tegutsema ja uuesti tervisliku raja peale. Ja ma ei oska iseenast hetkel aidata. Ma usun, et ma mõtlen natuke palju seda kõike jälle üle ka ja pean end lihtsalt vabamaks laskma. Olen ma näiteks ju ainuke "loll", kes järjepidevalt neid Erik Orguga kaalust alla postitusi vorbib. Ja kui siis keegi, kes kord kuus, kord kahe kuu jooksul midagi kirjutab, ütleb et tal läheb imeliselt ja kaal langeb mühinal, kuigi nad mitte midagi selle jaoks ei tee.. Noh, tekitab natukene trotsi küll. Ma küll olen tõmmanud nüüd talveperioodiks enda treeninguid maha, aga olen võtnud plaaniks iga päev siiski 60 minutit või vähemalt viis kilomeetrit liikuda.
Ja ma ei tea, miks mul on praegu nii raske. Isegi need motiveerivad kirjad köögis ei aita enam. Lihtsalt vaatan neist külmalt mööda ja avan kapiukse.
Ma ei tea, kas asi on siis tõesti selles, et ma olen endale seadnud natuke ulmelised eesmärgid? Ehk ei peagi mul kaal kukkuma kilo nädalas enam? Ega mul muud üle jää, kui ikka edasi püüdma ja pusima. Lihtsalt iseendale uuesti veidi aega võtma, lastega rahu tegema ja endale selgeks tegema kõik need asjad, mida loengus õpin.

Ja pilte pole mul ka seekord jällegi pakkuda. Kõik toidud, mida teinud olen, on välimuselt päris jubedad olnud. Püüan sel nädalal eeskujulikum olla.

Kaalumine tuleb järgmisel nädalal, aga ühe pildi jõulupeolt panen küll üles, et saaksite näha, mis seis praegu on.


Nii mulle kui teile, edukat nädalat!

7 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

MIks sa toitusid suuremas koguses ei tee, et iga päev igaks söögikorraks süüa tegema ei peaks? Lihtsalt lased soojaks ja olemas. Mul on vahel tatrasalat terveks nädalaks valmis tehtud, hommikul vaja ainult kohv juurde teha. :)

giina1 ütles ...

teeme üksteisele pai :D ausalt ka, mul on kallal see sama masekas/depekas/kaamos/väsimus vms ja no ei suuda auguservale ronida ja issand kuidas ma tahan puhata :D

ok ma hakkan ka iganädal orgust rääkima :D siis oleme kahekesi lollid, sest noh minu meelest enam keegi ei jälgi seda :( Mis on jube kole kurb aga oleme meie siis vähemalt tublid aasta lõpuni ja no kui langeb ainult 100 gr nädalas sisi las langeb :)

Merlin Saretok ütles ...

Ilus kleit ;)
Ja sa IGA PÄEV tegelikult liigutad väga arvestatavad kilomeetrid pluss ka trenn ju lisaks. Tubli. IGA PÄEV.
Ma usun, et see on selline periood lihtsalt. Võibolla pimeaeg mängib rolli, naisteasjad jne. Ära üle muretse, sa oled tubli.
Kuule, ega vist ei olegi enam teiste Orgu blogijate postitusi näha?

Kati ütles ...

Regiina, jaa käsikäes ikka lõpuni!Ma natukene neid jõule kardan, aga ongi hea enesekontrolli katse.


Merlin, aitäh, ma ise olin ka üllatunud, kui ilusti see istus- S suurus ikkagi :D
Tundub jaa, et paljudel saatusekaaslastel praegu see periood. >Pime aeg kindlasti mängib rolli- naisteasjad vast mitte, sest annan veel Mariannale rinda ja seal osakonnas on veel (õnneks!) vaikus :). Aga kindlasti mängivad hormoonid veel minuga :).


Ma lihtsalt ei kujuta ette, et peaksin toitu soojendama. Värske on ikkagi värske ja eelmise päeva juurviljad ei tundu üldse ahvatlevad. Küll olen ma ette teinud mõnda külma rooga, mis külmikus seistes okei ka järgmisel päeval on :)

Anonüümne ütles ...

No aga kumb on pikas perspektiivis parem, soojendatud toit või pirukas? :) Mulle meeldiks ka iga päev süüa teha, aga paratamatult päeval tööl ning õhtul trennis käies seda lihtsalt ei jõua.

Kati ütles ...

Mul kui kodus istuval eml, aega ju on. Iseenesest valmivad toidud kiiresti, aga mul pole lihtsalt tuju neid teha. Ma võin selle toidu ära soojendada, aga söön piruka ikka sinna otsa :>D

Merlin Saretok ütles ...

Eks varsti tuleb tuju tagasi ja kõik mott ka tagasi ;)