esmaspäev, 4. jaanuar 2016

2016: eesmärgid, lubadused, soovid

Nüüd hakkab küll juba see aeg, mil antakse uue aasta lubadusi, otsa saama, aga mis spordi- ja kaalublogija ma oleks, kui enda soove ja eesmärke kirja ei pane, eks? Pealegi, kogu see pühade virr-varr, reisimised, sõidud ja hamba jama , on mu toitumisele ja trennidele paraja põntsu pannud. Laupäeval käisin just uusi teksaseid soetamas ja suur oli minu rõõm, kui skinny 28 numbri jalga sain. Tähendab, et jalad ja tagumik hakkavad ilusaks muutuma. Kõht aga seevastu on praegu ümar ja "paistes". Nii et on kust edasi minna.

Aga mis ma ikka keerutan. Tegelikult on mul plaane ja pisikesi eesmärke seatud küll. Vähemalt peas on need mul juba tükk aega keerelnud. Ja noh, usun sõna jõudu ja loodetavasti on kõike lihtsam saavutada, kui asi must-valgel kirjas on.

Spordiaasta 2016:

 • Mitmeküljestada enda treeninguid: ma olen ausalt öeldes praegu üsna mugav olnud. Lasen nö vana rasva peal liugu ja teen vaid enda jookse, Piloxingut ja vankrikõnde. Uuest aastast võtan ma kavva ka tantsutrennid ja paar korda nädalas kavatsen ka hantlid kodus välja otsida.
 • Rohkem jooksutreeninguid ja kilomeetreid: kuigi Gunnari töö paneb mu jooksudele paraja piirangu peale, pean ma varsti hakkama mõtlema Ööjooksule. St, et ma pean leidma võimaluse ja aja, et konkreetne jooksuplaan ellu viia- intervallid, vastupidavusjooksud jne. Ühtlasi tahan ma iga kuu vähemalt ühe poolmaratoni ära teha.
 • Kaotada rasva ja kasvatada lihast: minu iluideaal ülipeenikesest naisest on kadunud. Ma sooviks ilusat ja ümarat peput (tere kükid!), saledaid jalgu, vormis käsi ning ilusat kõhtu. 
 • Saavutada ideaalkaal: see seostub päris palju eelmise punktiga. Mäletan, et peale Elina sündi, polnud ma ka 52kg kaaluvana rahul. Nüüd keskenduks ma rohkem küll peegelpildile (vaata eelmist punkti-lihas kaalub rasvast rohkem), aga kaalunumber võiks siiski 57-58kg olla, sest just sellises kaalus tunnen ma enda hästi ja suudan häid tulemusi teha.
 • Liikuda iga päev: vähemalt 60min või 6km. Vahet pole, kas vankriga või joostes, kas pakasega või vihmaga. Peaasi, et lapsed terved oleksid. Nende haigus on ainus väljavabandav põhjus.
 • Läbida maraton: vahet pole, kas joostes, sörkides, kõndides või roomates. Sel aastal ma selle teekonna ette võtan!
Toitumine 2016:
 • Õppida ise sööma: ma olen ikka veel Erik Orgu programmis sees. Ja ma olen väga palju mõelnud, kas minna temaga koos edasi või ei. Ühest küljest tahaksin ma panna tööle enda teadmised ja fantaasia, teisalt andsin ma ju lubaduse. Seega leidsin ma kuldse kesktee: jälgin 50% ulatuses Orgu kava. Tähendab, et ma osad toidud päevas võtan tema kava järgi ja osad siis reguleerin ja panen ise kokku olenevalt enda päeva pikkusest ja väljanägemisest.
 • Hakata pidama toitumispäevikut: Orgu kava juures ei meeldi mulle tema toitumispäeviku süsteem. See automaatika tõmbab mul motivatsiooni alla. Seepärast võtan ma end kätte ja hakkan paberil päevikut täitma.
 • Juua rohkem vett: ma unustan päris tihti joomata. Koju jõudes mõtlen kraanikausi juurde mingi tabeli vms välja, et klaasidel silma peal hoida. 
 • Teha vähemalt kaks lihavaba päeva nädalas: selleks iseenesest mingit konkreetset põhjust või vajadust pole. Ma lihtsalt küllastun päris tihti lihast ning tahan vahel midagi kergemat süüa. Lisaks liitusin ma aastalõpus ühe programmiga, kus tuli anda endale üks piskene lubadus, mille järgimisel aitad maailma päästa. See oli ühtlasi minu lubadus.
Muu 2016:
 • Osaleda võimalikult paljudel spordiüritustel: Ööjooksul olen ma juba kirjas, aga ideaalis käiks ma sel aastal kõik Linnajooksude üritused läbi. Lisaks püüaks ma ära joosta virtuaaljooksud.
 • Arendada ja koolitada ennast: juba 16ndal tuleme me perega uuesti Tallinna, et ma saaks ühel koolitusel osaleda.  Võimaluse korral, osalen ma kõigis huvipakkuvates ja arendavatel koolitustel. Plaan oli kevadel ka KnockOut litsents ära teha, aga kuna meil juba BodyCombat on, siis kiiret ja vajadust sellega pole. Küll liiguvad mõtted veidi teises suunas...
 • Leida endas stabiilsus ja rahu: ma olen praegu veel päris hormoonidest mõjutatav naine. Ärritun ma päris kiiresti ja süttin täiesti tühistest asjadest. Uuel aastal püüan ma rohkem naeratada, mööda vaadata mõttetutest probleemidest ja kolm korda alati sügavalt sisse-välja hingata. 
 • Minna perega puhkama:  ma ei taha olla üks neist peredest, kes seab lapsed endale takistuseks ja raskuseks. Näiteks oli mul kindel plaan  kevadel Saksamaale tüdrukute tädi perele külla sõita, aga teiste arvates on kahe lapsega minek mõttetu lisastress. Nüüd võtsin ma kindlaks plaaniks, et kui ma saan ideaalkaalu, Elina koostööaldiks ja asjad räägitud, sõidame me suvehakul puhkama. Kuhu, las see jääda üllatuseks.
 • Osaleda Hers Fitness konkurssil: see konkurss hakkab tegelikult kohe pihta ja koju jõudes, registreerin ma end ära. Kindlasti annab motivatsiooni juurde ja osalemine on juba pool võitu. Also, kui peaauhinna võidaks, saaks eelmise punkti kohe ära teha.
Kindlasti on mul veel eesmärke, aga need lähevad suuresti juba kategooriasse "Pere" ning neid ma siia välja ei too. Kuigi seda raske uskuda on, siis oleme me parajad erakud ja hea meelega toimime endi asjades vaikselt ja salaja ning räägime lähedastelegi siis kui asi juba tehtud on. See aasta peaks tulema meie peres nii laste kui elukorralduse suhtes üks tähtsamaid.

Lisaks soovin ma endale rohkem positiivsust, rahulikku meelt, oskust nautida pisikesi asju ning vigastuste vaba aastat.
Enda perele ma soovin õnne, armastust ja palju tervist!

Samad soovid saadan ma teie poole teele, armsad sõbrad! Aitäh, et olete selle aasta Katjonoki seltsis veetnud ning loodetavasti kohtan ma teid siin ka 2016. aastal!

Lõppu lisan ma mõned klõpsud telefonist. Lihtsalt, et seda postitust veidi elavdada. 
Pugisime endid paksuks ;D
<Illusioon-tegelt olen ikka veel paks :D


12 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kõige rohkem rõõmustab mind see rida "minu iluideaal ülipeenikesest naisest on kadunud" ausõna, ma tahtsin kohe plaksutada :D
Mingi hetk, kui sa siin innukalt kaalu kaotasid, siis ma vaatasin, kuidas sa olid nii ilus, naiselik, tõeliselt terve ja särava välimusega ja rääkisid muudkui, et veel vaja alla saada, ma olin täitsa kurb ja siis sa olid juba hirmus peenike, küll ilus, aga mitte sugugi enam särav ja naiselik...ja olid noh...enam vähem rahul :D
Ma just vaatasin ka, et kuskil 56-57 kg, siis sa olid nii ime ilus, tõeline femme fatale :P rõõm, et see ongi sinu eesmärk :)

Anonüümne ütles ...

Kui ma ei eksi, kohtasin sind eile õhtul, Raplas:) Super ilus naine oled!

Kati ütles ...

Aitäh :)! Eks vanusega tuleb seda elutarkust juurde :).

Kati ütles ...

Jaa, olin küll :). Kus siis?

Aitäh, kuigi eile oli just täiesti "voodist astutud" päev :D

Anonüümne ütles ...

soovitan!
saad kirja panna kõik oma toidud, mida päeva jooksul sõid.

http://tap.nutridata.ee/

Kati ütles ...

Aitäh soovitamast! Olen sellega tuttav, aga tahan ikkagi paberil oldscool varianti kasutada. Soetasin endale Hers Fitnessi treening-ja toitumispäeviku :)

Marilin Hüvenen ütles ...

Minul toimib ka kõige paremini oldscool paber. Hoiab mind kõige kindlamalt joonel ��

Kati ütles ...

Mhm, mu meelest ka.

Anonüümne ütles ...

Ei no sa oled ikka väga paks ma vaatan et lausa näljutama peab:) naisel peab olema mingi ilu ka mitte kaks konti ja kusehaisu:)

Anonüümne ütles ...

Vau, sa naed super ilus ja sale valja! Ma ootan hetkel teist last ja ausalt peab tunnistama, et ei joua ara oodata, millal saan oma trennide juurde tagasi poorduda ja tagasi vormi :D Sa oled mulle hea motivatsioon.

Kati ütles ...

Eks see oligi iroonilise mõttega :D. Kuigi jah, nurk teeb siiski saledamaks ;)

Kati ütles ...

Aitäh :).
Tean mida tunned :). Kui Mariannat oodated trennid ära jätsin, lugesin päevi lausa :D