teisipäev, 19. jaanuar 2016

Efit ideepäev Morgan Moreauga

Laupäev hakkas mul sellega, et sain alles kell 5:58 magama. Peale pikka reisi, mis muide möödus ideaalselt ja ilma viperusteta, olid lapsed üsna väsinud. Nii jäi Elina õhtuhakul tukastama ja tema ööuni venis hilja peale. Marianna aga jorras ja jorras ning vajus sügavasse unne alles poole öö pealt. Siis sattusin ma ID kanalilt saateid vaatama ja nii ma avastasingi ükshetk, et kell on juba.. varahommik.
Sealt edasi lükkasin ma enda äratuskella muudkui edasi ja edasi. Kell kümme lõin siiski kargud alla ja hakkasin tegutsema. Ürituse registreerimine hakkas juba 10:45 ja meil olid pöidlad pihus, et  ma väga ei hiline, sest Gunnari laev jõudis sadamasse alles 10:30. Õnneks oli Gunnar juba kümme minutit hiljem kohal ja sain õigel ajal minema.
Nii palju siis sissejuhatuseks.

MyFitnessisse jõudes ei jõudnud ma ära imestada, kui palju treenereid kohale on tulnud. Tõepoolest, terve suur saal oli ilusaid naisi täis! Eriti toredaks tegi kogemuse see, et nägin nii mõndagi nägu, kes tänu sotsiaalmeediale on meelde jäänud ja kelle tegemisi saab jälgitud.

Väikese hilinemisega hakkas üritus pihta. Morgan väga inglise keeles (nagu vist enamus prantslasi?!) rääkida ei tahtnud ja teda tõlkis Kadri Carricio.  Teinud pisikese tutvustuse, algas trenn peale. Alustasime kerge soojendusega ning hakkasime tegema lihastrenni seda kõige lihtsamal moel. Läbi sai võetud nii käed, jalad, tuharad kui kõhu ning nii suured kui väikesed lihasgrupid. Harjutused koosnesid neljast blokis, millest siis igaüks käsitles läbi kõik keha osad.Leidus harjutusi, mis olid mulle väga lihtsad ja tundsin end mugavalt, aga tuli ette ka selliseid, kus pidin ületama ja hambad ristis pingutama. Kõik alakeha harjutused- kükid, väljaasted jne, on väga lihtsad, aga näiteks plangu harjutused ja kätel seisud on minu nõrk koht. Olen seda ka enne maininud ja tean seda väga hästi.

Peale 50minutilist lihastrenni jahtusime me hetkeks maha ja Morgan rääkis meile, miks on baastreening tähtis ja kuidas treeninguid enda jaoks kombineerida. Tema näiteks on sellise uskumusega, eterinevaid treeningstiile ei peaks kombineerima. Ehk, et kui Sa teed tantsu, tee tantsu ja kui lihast, siis lihast. Aga puhas lihastreening on siiski kõige alus ja see peaks kõiki teisi treeninguid toetama.

Kui natukene puhatud oli, hakkas peale teine osa lihastreeningust. Selle treeningu mõte oli meid üksteist toetama õpetada, tavalisest lihastrennist teha meeldiv ja lõbus tund ning aidata üksteise abil endid rohkem pingutama. Nii me siis alustasimegi paaris treeninguga, kus pidime vastase põlve puudutama  Kui kaalsane põlve kätte sai, pidi kaotaja tegema Burpee. Jällegi minu jaaoks mugavustsoonist välja minev harjutus.

Edasi võtsime me pardiritta ning hakkasime erinevaid harjutsui tegema, ühest saali otsast teise. Neid samu Burpee'si, kükkiskõnde ja hüppeid... Üllatavalt lõbus ja tore oli. Asi ei tundunud üldse mingi igava lihase pumpamisena, kuigi see seda ju oli!

Kolmandaks võtsime jällegi paaridesse. Nüüd pidime tegema kahepeale erinevaid harjutusi ning soorituste arvu üksteise vahel ära jaotama. Näiteks sajast kükist pidi kumbki ära tegema viiskümmend jne. Kokku oli 4-5 erinevat harjutust. Iseenesest tundus alguses kõik lihtne ja lilleline, aga kogu asja konks seisnes selles, et kui üks harjutust sooritas, pidi teine olema plangus! Jällegi, minu jaoks suur mugavustsoonist välja astumine. Kui kiiremad valmis said, pidid nood minema teisi ergutama. Ja just see harjutuse mõte oligi- teha koostööd, motiveerida üksteist ja muuta treening enda jaoks väljakutseks.

Neljanda osana pidime me tegema kaht harjutust: kõhulihast ja plaksuga hüpeid. Neid aga nii, et hüppad 50 plaksuga hüpet ära ning teed kohe peale 50 kõhulihast. Hüppad 40 hüpet ja 40 kõhulihast peale jne. Üldsegi mitte lihtne ülesanne! Aga tehtud ma selle sain ja enesetunne oli lõpuks päris uhke.

Selle tunni juures meeldis mulle väga see, et Morgan käis mööda saali, korrigeeris asendeid, andis näpunäiteid ja toetas meid.  Andis nippe, kuidas harjutusi lihtsamaks teha ja näitas, et ka lihtsustatud versioonid on sama tõhusad kui raskemad.
Tegelikult ongi nii, et trennides on erineva taseme ja taustaga inimesi ja kõik ei saa samal tasemel trenni teha. Nii peamegi meie, treenerid pakkuma ühe harjutusega mitu versiooni ja alternatiivi. Ja teate mis, see tunnikene läks tänu sellisele mängulisusele väga kiiresti ja märkamatult. Seda, et sai treenitud väga palju ja tugevalt, ei pannutki nagu tähele. See ei tundunud üldse tavalise lihastreeninguna.!

Edasi tuli pisikene paus, kus ma käisin Mariannale süüa andmas. Tagasi jõudes hakkasime me tegema puhast aeroobikat. Hämmastav küll, aga vot aeroobika on selline asi, millega mina hakkama ei saa. Kuigi Morgan ise ütles, et teeb meile kerge kava, siis enamiku ajast vaatasin ma kukalt sügades kõrvalt ja püüdsin kuidagi samme, mida ma ei saanudki selgeks, ära õppida. Teistel tuli asi kuidagi nii iseenesest ja lihtsalt välja ja seal ma siis seisin-puujalg. Sellepärast ma Marta tantsutrennides käima hakkangi- et ennast liikuma saada!

Lõpuks veel natukene teooriat ja muud juttu ja see tore üritus oligi läbi. Kuidagi märkamatult ja väga kiiresti.

Kuigi Morgam Moreau ise on baastreeningute meelt ja konseptsioonitrennid talle väga meelt mööda ei ole, siis ideid sain ma küll kammaluga ning loodetavasti on ka Dancesti tunniplaanis üks seda tüüpi trenn sees. Meie kõigi trnnid praegu on väga suures osas kardio peal ja on väga vähe neid, kes lisaks kas siis kodu või jõusaalis lihastrenni teevad. Seda kõige õigemat siis. Nii et usun et paljudele kuluks selline treening kasvõi kord nädalas ära. Eriti, kui mul nüüd on päris suur hulk teadmisi ja ideid, kuidas seda trenni motiveerivamaks, lõbusamaks ja kaasahaaravamaks teha!

Foto allikas: Ethel Otsason Efit KoolitusMinul on nüüd igatahes tunnistus jällegi (virtuaalses) taskus ja uhke tunne sees. Oli väga õnnestunud üritus ja kuigi ma paljudes asjades mõtlen Morgan Moreaust erinevalt, siis põhitõde on ikka ja alati sama: liigu, treeni ja kombineeri!PS: Ürituse esimese osa ajal häiris mind vaid üks pisikene asi: mina olen harjunud kõiki liigutusi tegema muusikasse. Esimese lihasharjutuse ajal oli mul aga kohati ebamugav, kui terve saal tegi harjutust omas rütmis ja mina olin siis harjutuse sooritusega ca pool sekundit-sekund maas, sest tegin muuskiasse. Lihtsalt üks naljakas tähelepanek!Kommentaare ei ole: