pühapäev, 24. jaanuar 2016

Treeningnädal: 18-24.01

On aeg tõmmata ühele ilusale nädalale joon alla. Sel nädalal pääsesin ma juba paar korda lastega liikuma ka ja enesetunne on kohe palju parem. Minu suureks kurvastuseks jääb alates sellest nädalast aga nädalasse vaid üks ametlik Piloxingu tund. Lihtsalt laupäevasesse trenni polnud nii palju käijaid kui alguses huvilisi. Seega pole mul mõtet sinna iga laupäev sõita ja enda päeva poolitada.
Asja hea pool on see, et saan sel päeval edaspidi näiteks jõusaalis käia ja nädala sees mõnel muul päeval kodus Piloxingut karata. Jõusaali päev kuluks küll marjaks ära!

Igatahes möödunud nädal nägi välja selline:
  • esmaspäev: Piloxing 1h:04min:33sek
  • teisipäev: jalutasime 5.23km/ 59min:32sek
  • kolmapäev: alakehatrenn 1h:08min// hommikuvõimlemist 16min
  • neljapäev: ülakehatrenn 1h:11min// jalutasime 4.87km/ 58min
  • reede: jalutasime 4.82km/ 1h:02min// hommikuvõimlemist 16min
  • laupäev: jooksin 8.37km/ 56min:40sek
  • pühapäev: jooksin 10.19km/ 1h:14min:01sek
Lastega ma pikemaid tiire veel teha ei saanud, sest ilmad olid siiski piisavalt külmad. Ja ega tegelikult pole üldse kerge seda vankrit läbi lume lükata kui üks veel seisualusega lisaraskuseks on. Trenn küll jah missugune, aga eriti pikalt välja ei vea.

Paaril hommikul tegin ka hommikuvõimlemist. Ma ei tea kus mul see idee pähe kargas, aga mõtlesin, et kui ma nagunii alustan hommikut sidruniveega ja saan hommikusööki alles 30min hiljem sööma hakata, siis võin ma juba selle ajaga midagi kasulikku teha ja keha käima tõmmata. Teen lihtsamaid soojendus harjutusi, mõnd tantsusammu ja kergemaid lihasharjutusi.

Praegu olen ma nii ala-kui ülakehatrennid jätnud sama kavaga. Uuest kuust muudan natukene üht-teist et lihas ära ei harjuks ja edasi areneks. Kükid on siiani ühed lemmikud ja hantleid meeldib ka tõsta. Pepu on ümaramaks küll muutunud ja kätel on kenad lihased juba näha! Tubli, istu, viis!

Nädalavahetusel läksid ilmad soojemaks ja jooksmiseks sai ideaalne ilm. Saab minna rajale õhukestes jooksupükstes ja ei pea end kubujussiks mässima. Libe veel küll on (eriti peale tänast, kui sadas jälle lumekord maha!), aga liikuda on siiski palju lihtsam. Ei ole ei külm ega palav. Selline just paras ilm!

Kui nädala sees olen ma toitunud korralikult ja Eestis peale tulnud kiloke kadus kolme päevaga puusadelt, siis nädalavahetused on alati saatanast ja kuidagi ei suuda näppe heast-paremast eemal hoida. Igal jumalama hommikul luban endale, et täna saab olema korralik päev ja siis.. siis me oleme kuskil sõidus ja tegemistes ja nii see söögiaeg venib ja suhu läheb midagi mis kapist pihku jääb. Ometi ma tean, et ma võin hommikust õhtuni treenida ja pekki põletada, aga sellest pole kasu kui toidulaud ei tööta. Nii et Kati, võta end ilusti kokku! Sa tunned end pärast palju paremini kui see hetk, mil saiatükk suus keerleb!
Üks tore asi on muidugi see, et magus mul enam alla ei lähe. Sõin eile maitseks ühe shokolaadi tüki ja see oli nii rõvedalt magus. Erinevad proteiini batoonid on palju mõnusamad!

Kui proteiinist rääkida, siis soetasime endile eile koju Fast Proteiini pannkoogisegu. Tegin siis täna ühe laari ja.. need on taevalikud! Nad ei ole üldse liiga  magusad ja koostis on nii mõnus. Isegi Gunnar sõi ja kiitis! Kindlasti saab meie pannkoogi pühapäevast pannkoogi teisipäev ja pannkoogi neljapäev jne!

Kaalul nüüd enam pole käinud. Käisin reedel ja kaal oli sama mis alustades. Ma üldse ei imesta ka, sest noh, igal nädalavahetusel saab see suur töö ja vaev ära nullitud. Endalgi on kahju ja häbi! Kuidagi on nagu nii praegu juhtunud, et tugi on kõrvalt kadunud. Kuigi Gunnar mind igatepidi toetab (tänagi küsis, et kas käingi selle jaoks jooksmas, et saaks süümepiinateta saia süüa?!), siis meil on praegu nii palju asju käsil ja olukord veidi kriitiline, et see kaalulangus tundub väga teisejärguline. Ja noh, nädalavahetusel kaovad ööune tunnid ka põhjatusse musta auku ning teadagi, mis see tähendab...

Aga ma hoian end positiivsena meeletastud ja lähen ikka rind ees edasi. Homme läheb kaasa jälle tööle ja saan enda rütmis ja taktis kõike teha. Ja ma mitte ei looda ega usu vaid ma päriselt olengi tubli!

Lõppu aga pilt minu viimasest Piloxingu tunnist. 6.02 on meil uus trennimaraton kus lisaks Piloxingule saan ma võimaluse tutvustada seda, mida ma Morgan Moreau koolitusel õppisin!Olge tublid ja aktiivsed!

8 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Äkki soovitad kuidas saaks kodus trenni teha? Mis oleks selleks hea kas mõne video järgi jne

Kati ütles ...

Mina teen kõige tavalisemaid nn baasharjutusi. Konkreetsed youtube'i videod on ka head. Näit. paned otsingusse leg workout at home ja saad päris häid vasteid :). Alagajale on videod kindalsti paremad, et harjutust õigesti teha :)

Anonüümne ütles ...

tere Kati!
Kas sa jooksmisel ei taha proovida micoachi (adidase) äppi? Ise kasutan ja olen ääretult rahul. Seal saad erinevaid trennieesmärke valida ja proovida intervallijooksu jne. Minul just micoach aitas kaalu alandada ja vastupidavust treenida.
Trintsu

Anonüümne ütles ...

Ja tore blogi on sul. Ootan innukalt postitusi. Olen enamvähem samas elämänvaihessa kui sinagi... Soomes, beebiga ja trennitamas :)
Trintsu

Kati ütles ...

Tere Trintsu :)!

Aitäh soovitamast, aga hetkel teen ma lihtsalt oma lõbuks nädalavahetuse jookse ning kui lumi kaob hakkan ma treeneri koostatud kava ja plaani järgi Ööjooksuks treenima :). Ma olen erinevate jooksude ja pulsivahemikega tuttav küll :).

Kati ütles ...

Väga äge! Kus kandis Sa pesitsed :)

Anonüümne ütles ...

Noo kunagi käisin ma džuudos ja siis sai seda trenni tehtud küll:) nüüd kahjuks pole enam teinud:) üritan hakkata tegema uuesti

Kati ütles ...

Millest täpsemalt jutt? :D