pühapäev, 31. jaanuar 2016

Treeningnädal: 25-31.01/ Jaanuari statistika

Ja järjekordselt on otsa saanud üks treeningnädal. Seekord oli nädal juba veidi efektiivsem ning tublim. Sain käia jalutamas, jooksmas ja mõnusalt lihast treenida:
 • esmaspäev: jooksin 5.22km/ Piloxingut 1h:03min
 • teisipäev: hommikuvõimlemist 30min/ jalutasin 4.58km/ üldkehatreening 38min
 • kolmapäev: jalutasin 9.9km/ alakehatrenn 1h:03min
 • neljapäev: hommikuvõimlemine 20min/ jalutasin 4.05km/ ülakehatrenn 1h:05min/ Piloxingut 18min
 • reede: jalutasin 7.37km/ Piloxingut 28min
 • laupäev: jooksin 21.21km/ Piloxingut 19min
 • pühapäev: jooksin 5km/ üldkehatreening 1h:20min
Nädal algas nii nagu ikka, aga seekord otsustasin ilma muutumist ära kasutada ja siiski jooksul ka ära käia. Otsus oli hea ja Piloxingusse jõudes oli energia sees ja lihased juba soojad. Minu õnneks oli seekord saalis juba rohkem inimesi, mis ühtlasi tähendab ka suuremat ja mõnusamat energiat.

Teisipäev otsustasin Marianna Emmaljungasse ümber tõsta ja nii saime me mõnusad kilomeetrid ära jalutatud Elina Kerho ajal. Nüüd jäävadki jalutuspäevad Elina hoiu päevade peale, sest uuele vankrile ei saa seisualust kinnitada ja Elina pikki maid ja arvestatavat tempot kaasa ei kõnni.
Kuna midagi oli siiski puudu, otsustasin proovida ja mõelda, mida võiks trennimaratoni jõukavasse sisse panna.

Laupäeval vaatasin lõunal, et ilm on täitsa okei ning otsustasin oma lubatud igakuidse poolmaratoni ära joosta. Algus läks kenasti, tunne oli hea ja tee sulanud. Kuskil poole peal pöörasin ma aga majade vahele, kus oli lausjää. Seda kilomeetrit komberdasin ma seal siis enam-vähem mingis tempos. Imekombel oli seekordse jooksu lõppedes hea tunne ja ei saanud nagu arugi, et just 21.1 km läbitud sai. Jalad jäid ka terve tee jooksul kuivaks ning ainus sopalomp, kuhu ma täiega sisse astusin, oli juba kodu ees. Tempo polnud veel küll arvestatav, aga anname selle andeks ja loodan, et kilode kadudes ja treeningkava järgides see paraneb. Hetkel jäi ajaks 2h:30min, aga Ööjooksu tahaks alla 2h ära teha. Seega pean seitsme kuu jooksul aega parandama vähemalt poole tunni võrra.
Õhtul tegin enda maratoni Piloxingu kava ka läbi. Lihtsalt sellepärast, et igav oli.

Pühapäeval otsustasin, et aitab, mina lähen nüüd jõusaali lõpuks. Soojenduseks tegin 5km jooksu, mis muide, sai parim aeg peale Marianna sündi- 30min. Edasi võtsin ette õlad ja käed ning jalad. Hakkasin juba ära minema, kui nägin, et kõhule-seljale on täiesti oma ruum tehtud. Loomulikult suundusin ma ra mineku asemel sinna. Mõnus, ma ütlen, tõesti mõnus on kodunt eemal ja päris raskustega treenida. Nüüdsest leiab mind iga nädalavahetus sealt!

Nii palju siis möödunud nädalast. Võtan aga kiirelt kuu ka läbi.
Jaanuaris ma:
 • jooksin:  110km/ 12h:45min:46sek
 • jalutasin: 55.65km/ 12h:09min:12sek
 • lihastreenisin: 12h:17min:33sek
 • Piloxing: 7h:50min:44sek
 • Hommikuvõimlemist/aeroobikat: 2h:23min:30sek

Jaanuaris läbisin ma kokku 171km, aktiivset aega kulus 47h:26min:05sek ning mu kehalt kadus 28044kcal. Seda siis Endomondo andmetel.
Teiseks kaaluakusiks on mul Polar Flow süsteem, mis näitab mulle ära, palju ma siis üleüldse liikusin terve kuu jooksul. Polari andmetel läbisin ma jaanauaris 292.65km, aktiivset aega oli 213h ning ma suutsin kulutada 78409kcal. Kurta just ei saa!

Toitumine on mul nööd möödunud nädala jooksul kenasti paigas olnud ja isegi nädalavahetused möödusid kenasti. Ainus kord kui ma patustasin, oli reedel ja laupäeva hommikul, enne poolmaratoni. Peale selle jooksmist võtsin end ilusti jälle kokku ja kuigi isu näksida oli, sõin eeskujulikult paellat ja peedisalatit. Ja ei nokkinud vahepeal midagi.

Ma tegelikult mõtlesin küll BeFit2016 vaheetapi numbrid ja pildid ka siia postitusse ühendada, aga taipasin siis, et pool teed saab alles uuel nädalal läbitud. Seega tuleb see postitus nädala pärast.

Tunne ja olek on mul hea ja lume sulades kaob ka mu enda stress ja väsimus ning ma ootan juba innukalt kevadet, et ma saaksin veel rohkem liikuda, veel rohkem joosta ja hakata enda jooksukavaga tegelema.Kuidas teie kuu/nädal möödus? Mis trenne te teete? 

5 kommentaari:

giina1 ütles ...

Haa ja mina pidasin enda kuud heaks :-D
Ikka väga tubli oled! Mul on kärutiir täiesti maas kavast, kutt magab õues max 20 min ja sellepärast ei viitsi küll õue minna aga sinu km on küll kõvad. Mis muud, kui ainult energiat sulle

Karmen Lepp ütles ...

Väga tubli oled!
Minul jaanuaris 313,58km sammudes, aktiivset aega oli 210h ning ma suutsin kulutada 62071kcal. Trenni ei teinud otseselt, käisin tööl ja viisin-tõin last lasteaiast. Nüüd veebruaris üritan pisikesed jooksud ka vaikselt tuua igasse päeva. Hoian sulle pöialt! :)

Kati ütles ...

Aitäh naised! Ilmselgelt on mul kodus lihtsalt liiga palju vaba aega :D

kristel ütles ...

Respekt, väga võimas värk ikka :D
Hakkan just oma jaanuari kokkuvõtet tegema, aga juba näen, et aktiivsust paaaaalju vähem, istuv töö ja elu (khmh - laiskus) võtab ikka oma.

Kati ütles ...

Ma just mõni aeg tagasi oma empsile rääkisin, et kui ma lastetu oleks, ma vist õues/saalis oma vaba aja veedakski :D. Aga samas, poleks mul neid, poleks ma ka spordisõber :)