reede, 8. jaanuar 2016

Trennidest, toitumisest ja kõigest vahepealsest

Nüüd on siis sellega algust tehtud: uus trennihooaeg avatud, toitumine käsile võetud ning pildidki Hers Fitness ajakirjale ära saadetud. Tahan ka teid veidi valgustada, mismoodi mul siin nüüd asjad käivad.

Hakkasin siis korralikult kodus trenni tegema. Püüan küll kõndida igapäevaselt vähemalt 5km või tunni jagu, aga nagu ära sõnutult, jäi Elina teisipäeval haigeks. Kolmapäeval viisin ta vanaema juurde ja läksin Mariannaga välja, aga eile ei teinud sedagi, sest -23 on isegi tema jaoks liiga krõbe. Kuna aga kardio on kardio ja mul on nagunii vaja laupäevaks uus Piloxingu kava selgeks saada, siis tegin hoopis seda jalutuse asemel.
Lisaks hakkasin tegema kodus jõuharjutusi. Teispäeval alustasin jalgadest ja tagumikust. Tegin kohe väga, väga korralikult ja põhjalikult. Ja mu jalad on siiani mega valusad. Loodan laupäevaks nad veidigi lõdvemaks saada, et tunni läbi saaks viidud.
Neljapäev oli ülakeha päev ja teemas olid erinevad kõhu-ja seljalihased ning hantlitega käed. Täna vähemalt see osa nii haige pole kui tagumik ja reied.

Homme tuleb mul siis loodetavasti pisike jooks, Piloxing ning pühapäeval pikem jooks. Esmaspäeval on jälle Piloxing ning loodan ka pisikese jooksu tiiru teha. Ülejäänud nädal jaguneb jällegi kahe erineva lihastrenni ning jalutuste vahel ära. Loodan, et ilm muutub nüüd soojemaks ja lapsed saavad terveks!

Ma nädala alguses uurisin ja vaatasin kõiki enda toitumiskavasid ja heitsin kriitilise pilgu enda menüüsse. Ma vist pean kahjuks alla vanduma ning loobuma Erik Orgu kavast. Ma tean, et ma andsin lubaduse ja pidin aasta jagu sellele pühenduma jne, aga.. aga, aga. Ma olen nüüd varsti pool aastat püüdnud selle järgi toimida, aga tulemused on minimaalsed. Minu jaoks on isusid liiga palju ja ma lihtsalt ei suuda kavast kinni hoida. Kui ma hakkasin erinevate toiduainete vahekordi välja arvutama, selgus ka kurb tõsiasi. Orgu kavas on makroainete vahekord minu organsmi ja elustiili jaoks paigast ära. Orgu panustab rasvadele ja hoiab süsivesikuid tagasi, aga minu organism ei tule rasvaga hästi toime ja vajab valku ning süsivesikuid. Jah, tõsiasi on see, et rasv põletab ülimalt tõhusalt rasva ja sellepärast ka enamikul see kava nii suurepäraselt töötab, aga mina vajan energiat ja süsivesikuid, et keha ei jääks treeningutega defitsiiti. Ja ma ei räägi siin ju aegajalisest liigutamisest vaid põhjalikust ja tugevast trennist.
Kui ma Taimi Ainjärvega jooksma hakkasin, oli tema esimene asi kohe mulle öelda, et süsivesikuid on rohkem tarvis. Ehk siis need, millest ma olen ammu kirjutanud, et puudust tunnen: läätsed, pudrud, pasta, leib jne. Samuti tahan ma teha võimalikult palju brokolist ja lillkapsast toite. Ja peekon, mida ma ülekõige armastan, sobib minule vaid vähesel määral.
Ma olen nüüd nädala algusest saati ise enda menüü kokku pannud ning pean ütlema, et tunnen end hästi: mul on energiat, mu kõht ei ole tühi ja ma tunnen, et see on minu jaoks see õige. Korralik, puhas, ise tehtud ja headest süsiveskiutest tulvil toit. Ja loomulikult valk, valk, valk!

Nii et ma loodan, et ma väga paljusid inimesi alt ei vedanud. Lihtsalt- igaühele sobib oma stiil ja Orgu oma pole minu jaoks. Kuid eks see nii käibki, katsetad, proovid ja lõpuks saad kõigist katsetustest enda nö kuldse kesktee. Julgen arvata, et olen aastate ja kogemuste jooksul saanud piisavalt teadmisi ja oskusi, et omal käel edasi minna ja toituda tervislikult.

Kui nüüd tagasi pöörduda selle Hers Fitness konkurssi juurde siis... Ma tükk aega mõtlesin, et kas ma panen need pildid ka siia üles või ei. Mul on natukene häbi ja noh, ikkagi bikiinides pildid. Aga kuna need lähevad ju pea nagunii hindamiseks avalikult üles, siis võivad need ka väga vabalt siin olla. Häbi on mul vast sellepärast, et keha ei ole vormis. Ei ma ei loe ennast paksuks inimeseks- mul on täiesti kesmine kehaehitus ja kaal, aga rasva on ikka igal pool üsna palju peal. Konkurssil osalemise eemärk ei olegi minul kaalukadu vaid vormi muutmine. Ma soovin ehitada selle kõhu triibulisemaks ja rasvabaks, vormida pepu ümaraks ja kauniks ning kaotada ära reitelt see sisemine rasv. Boonusena oleks tore ka muskel välja kasvatada ja käsivarrelt veidi rasva kaotada.
Aega on kaks kuud ja ega see vast lihtne olema ei saa. Kohe kui see võistlus läbi saab, algab mu jooksuhooaeg ning selleks ajaks loodaks siis olla juba üsna heas vormis, et Ööjooksuks treenima hakata.Panen oma mõõdukesed ka teile siia üles, et siis kahe kuu pärast võrdlus oleks olemas:
Kaal: 65.2kg
Rind: 90cm
Vöökoht: 78cm
Bitseps: 28cm
Puusad: 98cm
Reis: 56cm

Ühesõnaga tööd jagub.
Abimheks soetasin ma endale Eestist kaks raamatut. Üheks on Egle Eller-Nabi "101 rasvapõletuse trenni-ja dieedistrateegiat" ning Muscle and Fitness treeningpäeviku.Lisaks kasutan ma abimehena aegajalt Fitness.ee kalorikalkulaatorit, mis arvestab ideaalselt välja toitude ja toidukordade makrotoitainete sisalduse.Lõpetan ma selle postituse pisikese üleskutsega Soomes elavatele naistele: laupäevast alustan ma Dancesti alla enda Piloxingu trennidega. Tulge ja prooviga ka ära. Eriti kihvt on minu meelest Dancesti trennide puhul see, et need on kõik omavahel seotud ja toetavad üksteist. Alustades Aleksandra Bodycombatist, mis toetavad minu Piloxinguga üksteist ning lõpetades sellega, et seekordes  Piloxingu kavas on palju latino hõngu ning Marta tantsutrennid annavad sellele omakorda palju toetust.
Ootan igatahes kõiki laupäeval kell 15:00 ja esmaspäeval kell 20:00!

PS: ma tegelikult olen Orgu puhul natukene pettunud ka, et tehti postitusi tuntumate blogide kava jälgimistest, aga nö pisemad ja tihti ka tublimad kirjutajad jäeti tähelepanuta. Jah, sealhulgas ka mina, kes ma absoluutselt iga nädal eeskujulikult kirjutasin ja hambad ristis edasi pusisin. Aga ka paljud teised nagu Regiina jne.

26 kommentaari:

Helen ütles ...

Kas Orgu on vahepeal üldse oma blogijatest midagi märku andnud? Novembris vist käis midagi läbi.
Ma osasid jälgisin vaheapeal, aga nemad on kas loobunud või ei postita enam.
Merilin - loobus http://merlinsaretok.blogspot.com.ee/
Mallukas - igati vist reelt maas http://www.mallukas.com/
Merje - vist järgib, sest aegajalt on mõni parem retsept ja vihje läbi käinud http://merje.ee/
Liivi - pole ammu õhtegi vihjet Orgule olnud http://kuussidrunit.com/
GG - jälgib ja annab märku, sh ka sea, millal järgmine orgu-postitus tuleb http://www.roosadstilettod.com/
Brigitt - lubas uuel aastal uuesti alustada, postitusi vähevõitu http://brigittblogib.blogspot.com.ee/
Jane - pole ammu orgu-postitusi märganud http://almersjane.blogspot.com.ee/
Britt - sama teema http://lifeaccordingtob.com/
Triinu-Liis - vist jägib ja aegajalt on ka postitusi olnud http://costany.blogspot.com.ee/
Laura - rajalt maas, aga lubab kokku võtta http://lauriita.eu/
Regiina - tõesti üks tublimaid igas osas https://giina1.wordpress.com/
Gerda - postitustest saab aru, et kaalu osas on kõik kontrolli all, kavast pole viimasel ajal postitanud http://minajakutid.eu/
Agnes-Carmen - novembris postitas viimati ja ilmselt on tubli (no ma loodan vähemalt) https://etmotivatsioonpysiks.wordpress.com/
Sirli - ainuke postitus oligi kunagi ammu-ammu, kus teatas põhjalikult, et ta liitus orgumaaniaga http://daysworthliving.com/

Keegi veel puudu?

Kati ütles ...

Ma tean ka vaid, et Regiina jälgib ja GG. Merje postitus oligi viimane, mis ta avaldas, kui Merje kolme nädalaga 3kg alla võttis. Ainus nö vähem tuntud, kellest juttu on olnud, on Liivi ja GG, aga teised on kõik nö klikimagnetid olnud paraku, kes küll ehk jälgivad, aga juttu ei tee sellest. Kahjuks.

Laura Kask ütles ...

Kati! Ma olen sind alati imetlusega jälginud! Oled minu arvates nii äraütlemata tubli ja soe inimene. Mul on viimasel ajal mitmete blogijate suhtes mingi blokk ette tulnud, ma ei teagi miks. Kuidagi kummaline pilt on tekkinud inimestest.. Ühesõnaga, sina oled neist, kelle tegemisi on nii tore jälgida ja kuigi ma olen nii kehv kommenteerija, tahtsin ma sulle just täna öelda, et oled minu jaoks tohutu inspiratsioon ja ma elan sulle alati kaasa!

Mis puudutab su otsust Orgu kavast loobuda, siis mina totally mõistan sind. Mina olen tema kava osas ka omad järeldused teinud ja mulle see ei sobi. Ma ilmselt ei tohi üldse ühtegi kava jälgida, sest noh, pikemas plaanis ei ole see mulle kuigi kasu toonud, ikka oma pea ja kaine mõistusega on tulemused tulnud. Ka selle osaga, et "väiksematest" blogijatest juttu ei tehtud, olen nõus. Mina kujutasin seda projekti üldse teistmoodi ette. Sain aru, et ma saan temalt reaalset tuge ka ja kuidagi, noh, et asi on personaalsem. Praegu andis ta lihtsalt kava kätta ja vsjoo. Sina jälgisid ta kava ju tõesti väga usinalt ja kajastasid alati oma tegemisi ja mulle ei hakanud ka silma, et seda oleks kuskil kajastatud või sind selle eest vääriliselt tunnustatud. Ühesõnaga, ma mõistan su otsust ja mul on hea meel, et oled leidnud oma tee!

Ja kui sa järgmine kord Eestis oled, anna märku, sest mul oleks väga hea meel sinuga näiteks üks jooksutrenn koos teha. :)

Ole tubli!
Laura.

Anonüümne ütles ...

Su keha pole üldse ilus:) sorry aga minu arvamus on see..

Kati ütles ...

Jaa, Laura, mina kujutasin ka seda hoopis teistmoodi ja personaalsemalt ette :(.

Mul on hea meel leida mõttekaaslasi ja teada, et ma polegi ainuke "õnnetu"!

Ma olen näiteks 16ndal Tallinnas ühel koolitusel, aga õhtupoole olen üsna vaba ;).

Paid ja kallid Laura :)!

minajamuud.blogspot com ütles ...

Ma ka alustasin erikorgu.ee blogijatega, aga varsti kirjutan mis sellest sai :)

Kati ütles ...

Ja kas Sa arvad, et kui ma ise oleks rahul, siis näeks vaeva seda treenides ja vormides? :)

Sinule jääb Sinu arvamus ja mul on hea meel, et Sina selle kehaga elama ei pea ja saad enda omast rõõmu tunda :).

Laura Kask ütles ...

Oo, vahva! Ma küll kardan, et nädala pärast ma veel ikkagi väga trennitada ei tohi, sest noh, opp ja tervis ja asjad, aga äkki kuskil teetassi taga natuke maailma asju arutada ikka saaks. See oleks nii vahva! :) :)

Kati ütles ...

Mul oli kuskilt meeles, et olid ka üks, aga siis Sa kadusid täitsa sel teemal ära ja olidki kõigist nn listidest ja asjadest kadunud :)

Kati ütles ...

Oi, mul läks see täiesti meelest :(. Aga hoiame ühendust :). Peale 8h trenni ja koolitust kõlab kohvipaus väga hästi :)

G. ütles ...

Ooo ma ei teadnudki, et neid orgu kava jälgijaid nii palju oli :O
Aga mina tänan tähelepanu eest ja vähemalt 10 kg saab mulle veel sellega kaasa elada :)

Kati ütles ...

Mhm, kolmest sai märkamatukt kakskümmend :D. Mul on hea meel, et Sul asi toimib :)!

minajamuud.blogspot com ütles ...

Mind ei pandudki vist kuhugi listi. Ma ei näinud küll.

Kati ütles ...

Mõtlen neid üksikuid, kes jälgijad ära märkisid. Nagu esimese kommenteerija Heleni blogis on list olemas :)

Aili A ütles ...

Anonüümne kommenteerija, ma pole juba ammu midagi niiii rumalat lugenud! Kas keegi küsis sinult sinu "oh nii ausat" arvamust (ülim nõmedus oli sinna veel ":)" lõppu lisada)? Kas sulle ei ole kunagi õpetatud, et kui sul ei ole midagi ilusat öelda, siis ei ole vaja ka lihtsalt tulla paukuma?
Täpselt sinusuguste inimeste pärast ongi vaja inimestel pidevalt teineteise kallal nokkida - kes ei ole piisavalt peenike, kes on jälle liiga paks ja vahet pole mis teed, alati leitakse põhjus miks vinguda. Miks mitte innustada ja motiveerida teisi? Miks loopida sõnu ja arvamusi, mis ei muuda olukorda kuidagi paremaks? Tegi see sinu enesetunde paremaks, kui said need sõnad välja kirjutatud?
Kati, sa oled väga suur eeskuju ja ma tõesti imetlen sind! Mul on siiras rõõm näha, et jagad enda progressist mitte ainult juttu, vaid ka pilte! Kuidas saab keegi öelda teisele, et su keha ei ole ilus, jääb minu jaoks mõistmatuks. Minu arust on kõige ilusam asi kui naine näeb enda tervise ja vormi kallal vaeva ja innustab sellega ka teisi naisi rohkem oma tervisele rõhku panema!

Kati ütles ...

Aitäh Aili! :)

Eks see vast oligi rohkem provokatsioonina mõeldud kommentaar. Eile just naersime tegelikult mehega selle üle, et TEGELIKULT on mul ju maailma ja Soome-Eesti suhtes täiesti okei keha :D Jah, ma ei ole küll veel vormis jne, aga ma ei ole ka paks ega ülekaalus :D.

Ja sellepärast ongi natukene kurb just ülejäänud maailma suhtes see kommentaar. Kui täiesti normaalse naise keha kohta öeldakse nii koledasti, siis pole ime, et 90% maailma naistest ihaleb mingit ulme peenikest ja närbunud keha :(

Regiina ütles ...

Naiskad te tegite mu päeva, tegelt juba eilse ka aga ma vastamiseni ei jõudnud :) Ni armas, kui keegi märkab ja tunnustab :)

Aga muus osas- Kati täiesti mõistan sind. Ja noh nüüd jõuan mina ka omadega sinna, kus sa varem olid, et paned tervisliku alternatiivi ja kava mõttes on see kohe nn mitte jälgimine. Et häirima on hakanud. Aga ma pusin veel edasi ja veel loobumisplaane pole. Veel....

Jah, mina lootsin ka et lähenemine on natuke personaalsem. Kirjutasin kunagi toele ja küsisin paar küsimust. Pole siiani vastust saanud.... Njah...

Hersi projekt- Go Girl! Väga väga lahe! Esiteks see julgus ja teiseks on sul võita ainult parem keha. Nii, et anna minna. Aga no olgem ausad sa näed juba praegu väga hea välja. Nüüd ongi ainult lihaseid voolida ja volia. Püss, missugune.

Aili kommenteeris õnneks minu mõtted ilusti anonüümse suhtes ära.

Sa võiks kunagi tlnas ühe piloxingu tunni teha. Tuleks ka kaema seda imelooma :)

Muus osas aga ainult jõudu ja ole sama tubli edasi :)

Kati ütles ...

Aitäh Regiina :)
See muide on hea plaan ja korra endagi peast läbi käinud :)

Liana ütles ...

Millegipärast tekkis mul sellest anonüümsest silme ette pilt: üksik(või siis õnnetus suhtes) kibestunud noor naine, kes toitub valmistoitudest, külastab 2-3 korda nädalas mäkki ja õhtuti veedab aega sohval teleka ees, näksides krõpsu ja maiustusi. Ja siis leiab bblogab, kes on motiveeritud, ilus ja tubli; aga kuna tema ise on selline nagu ta on, ei suuda kaasa elada teisele inimesele, vaid et kuidagi enda päeva päikest tuua, siis öelda halvasti, lootes et Kati siis nurka nutanonüümn Selline tüüpiline delfi debiilik. Tundub, et ei õnnestunud, anonüümne? Sinu totakas kommentaar raudselt ei tähenda Kati-sugusele aktiivsele ja motiveeritud naisele mitte midagi, võta ennast ka kätte ja näita, mis suudad, peale anonüümsena netis ilkumise. Teine variant muidugi võib olla, et oma ttuoma, kes on lihtsalt kade ja kellel minevikust midagi "lahti jäänud", ka selliseid inimesi kohtab blogide kommentaariumites.

Kati ütles ...

Sa vist kirjutasid mobiiliga :D?


Igalühel on oma arvamus :). Õnneks mehe arvates on asi täitsa okei juba ja muu ju ei loegi :). Edasi saab ainult paremaks :).

Liana ütles ...

Kirjutasin jah :D Alles nüüd vaatasin, nagu düsgraafik :D Ise muidu selline kirjapedant :D

Marta ütles ...

Sünnitusest on möödas veidi rohkem kui pool aastat alles ja juba selline vorm, mida paljud mittesünnitanud naisedki pole suutnud saavutada. Anonüümsel on ilmselgelt endal midagi hinge peal, et püüab siin niimoodi sind solvata �� kõik see töö ja vaev oma liikumise ja toitumise kallal on sul sajaga asjaette läinud ja samas vaimus jätkates ajad paari kuu pärast anonüümse veelgi õelamaks ja kadedamaks �� tubli oled ja ära võta isiklikult kellegi teise komplekse, sest arvamusest on asi kaugel. See on ikka puhas kompleks, mis paneb inimese niimoodi salvama ja sel pole tegelikult sinuga mitte midagi pistmist �� sinu keha on väga ilus ja naiselik!

Kati ütles ...

Aitäh :)!
Noh, pole hullu, sellised kommentaarid panevad just veel rohkem tööle ja motiveerivad veel tublim olema :)

Anonüümne ütles ...

Mina olen üks selline kes vedeleb ainult diivanil...õgib mingit jama näost sisse ja siis peegli ees vaatab..oi mis jõhker pekk:D Sa oled jumala tubli ja keha tip top ( loe:kadastan!).Ma pole elu sees trenni teinud ja toitumist pidanud jälgima sest olin jumala peenike.Nüüd peale teist last ei suuda kusagilt alustada:( Pikkus 162 ja 73 kg...Nii,et Tubli oled!!!!

Kati ütles ...

Algus ongi niiiniii raske :(. Ja ega enne ei saagi miskit teha, kui peas seda "klõpsu" ei käi. ma ka kuni Marianna sünnist saati muudkui ootasin ja ootasin seda, aga tuli alles nüüd :(

Kertu ütles ...

Tere Kati!

Ma oleks kahekäega selle poolt ja osaleks, kui tekib reaalne võimalus osaleda Sinu Tallinna Piloxingu trennis :D Kindad koguvad kapis tolmu :P