kolmapäev, 27. jaanuar 2016

Üks täiesti tavaline kolmapäev

Kuna ma olen viimasel ajal muudkui saanud kiitvaid lauseid stiilis: "Kahe lapse kõrvalt teed seda kõike, tubli oled!", siis ma mõtlesin, et panen kirja, milline see päev meil reaalselt välja näeb. Kuna täna oli selline.. keskmine kolmapäev, siis miks mitte seda ära kasutada.

Ööuni algas kell 02.30, sest ma lihtsalt jäin televiisorit vaatama. Ole Sa neetud MTV oma nakatavate saadetega!
Hommikuks oli kell pandud helisema kella 7.30-ks. Panin selle südamerahus kinni ja jäin telefoni äratust ootama. Jess, 15 lisa minutit, et soojas voodis mõnuleda! Peale seda pidi aga siiski end üles ajama. Jõin ära enda sooja vee sidruniga, mis tõepoolest on selline imerohi, mida väidetakse seda olevat, venitasin natuke ja hakkasin hommikusööki tegema. Kuna oli kiire hommik, leidsid tee minu suhu kodujuustusalat tatraga, mis oli õhtust järgi ja natukene müslit.

Kell 8:10-aeg Elina üles ajada, laps ära kraamida ja talle selgeks teha, et varsti on aeg Kerhosse minna. Elina on hommikul nadi isuga ja sõi mõned välipalakeksit. Kerhosse panin talle korraliku lõuna kaasa.

Kui Elina oli söönud, riides ja kraamitud, panin ma asjad valmis, et Marianna voodist otse vankrisse panna ja ta seal ehk edasi magab. Tulutult, laps ärkas üles ja kuigi uni sügeles koguaeg silmas, siis magama ei jäädud.

Kell 8:51 läheb maja ligidalt buss otse Kerho juurde. Tõttame selle peale, ootame mõne minuti ja pisikese hilinemisega buss saabub. Kerho juurde jõudes on juba kasvatajad väljas ja täna algab päev õues mängimisega. Sobib minule, sest ma ei pea Mariannat vankrist välja võtma, et Elina sisse viia ja teda seal aidata. Viin hetkega ta kotti sisse ja saan vankriga tagasi kodu poole minna. Läheme jalutades, sest äkki väike põnn ikka otsustab magama jääda. Ei otsusta! Jõuame koju ja ta on päris ergas.

Nii me siis mängime natuke, vahetan mähkmeid, tantsime ja kulutame aega. Õnneks seda aega kauaks ei jätku, sest juba 10:20 hakkab jälle silmis Unemati sügelema. Annan Mariannale süüa ja panen ta riide ning vankrisse. Pulsivöö peale ja riided selga ning läheme välja. Võrreldes eilsega on teed paremad. Jahuseid kohti on vähe ning jäisele teele on liiv peale visatud. Eile oli igal pool lume-jahu, mis meie Milli Way vankrile 1:0 tegi ja raami ära lõhkus. Tänasest istub Marianna Elina Emmaljungas, mis on taeva kingitus ja liigub imelihtsalt ja hõlpsalt!

Saan jalutada umbes 40 minutit kui kuulen, et hääled tulevad eespoolt. Tõstan seljatoe üles ja võtan suuna Kerho poole. Kuna aega on veel natuke, käime Mariannaga poest läbi. Võtan mõned õunad, kirsstomatit ja Elinale üha munakommi (jap, ta saab vahest magusat ikka ka!).

Jalutame edasi Kerho suunas, aga aega on veel üle. Pööran metsavahele, et mõnesaja meetriga aega parajaks teha. Tagasi pöördudes on uksed lahti ja saame Elinale järgi minna. Kuigi Elina saab väga edukalt enda riietamisega ise hakkama, venib see Kerhost minemine alati pikale ja ta on pea alati viimane, kes sealt välja saab. Millegi pärast just seal ta vajab kõigega abi ja siis on vaja kõike jutustada.
Täna teatas ta näiteks, et ta ei taha siin soome keeles rääkida ja tahab eesti keeles rääkida. Kui ma ütlesin, et me elame Soomes ja peame soome keeles rääkima, teatas ta tähtsalt, et tema tahab nüüd Eestisse elama minna. Käskisin tal sellest issiga rääkida, mille peale ta ütles: "Ma ei taha issiga rääkida!". Selge! Riided seljas, läksime kodupoole teele. Kuna teed on nagu nad on ja me enam seisualust kasutada ei saa, läksime bussiga.

12:30 koju jõudes hakkasin süüa tegema. Kuna tegelikult oli söögiaeg ca 30 min üle läinud, kasutasin võimalust ja tegin uuesti kodujuustu-tatsasalatit. Lisasin porrut, kurki, tomatit sisse ja imemaitsev! Elina sai sama toidu, aga ilma kodujuustu ja salati osata. Ühtlasi proovisin ma Mariannale anda hakklihapada ja banaanidega putru. Paar ampsu läks ikka suhu ka!Mängisime natukene, lugesime raamatuid ja hakkasin lapsi lõunaunne meelitama. Tänane meelitamine kestis pea 40 minutit. Üldiselt nad ikka jäävad korralikult magama ja kuigi Elina keeldub tihti voodisse minema, siis sinna jõudnuna jääb ta koheselt magama. Täna mitte. Täna nad streikisid koos. Lõpuks, peale pikka vaidlemist ja jamamist, kella 15 paiku nad siiski uinusid. Mina ka.

Ärkasime kell 17:00- erandkorras hilja tegelikult. Kuna kell oli juba uue söögikorra aeg, siis mõtlesin selle vahepalaks ümber tõsta. Sõin ühe õuna ja peotäie maapähkleid.

18:00, natukene aega Mariannaga süles jalutamiseks ja Elina söötmiseks ning tundus olevat sobiv aeg tänaseks alakeha trenniks. Panin lapsed enda juurde matile mängima ning alustasin kükkidega.
  • 15x5 tavalist kükki
  • 15x5 väljaastekükki
  • 15x5 väljavaate kükki
  • 15x5 pöiale tõusu
  • 15x5 puusatõstet diivanile toetudes
  • 15x5 põlvetõstet ja sirutust taha
Kuna seeriad on pikad ja vahed on ca 30-60min, siis vahepeal pean ma Mariannat kuskilt ära tõstma, talle järgi minema, Elinat aitama. Ja kõige lõpuks tuleb Marianna mulle lisaraskuseks sülle. Juba hõõrub silmi? Alles ta ju ärkas!

Selge, tund on juba harjutusi tehtud, aeg lõpetada nagunii. Võtan vöö maha ja hakkan Mariannat voodisse suunama. Hõõrub silmi küll, aga magama ei jää. Nii käin ma temaga neli-viis korda edasi-tagasi. Ikka voodisse ja siis sealt välja.
Kui kell on juba 20:00 saanud, hakkan hoolimata pisikesest jorinast õhtusööki meisterdama. Marianna askeldab mööda korterit ringi ja Elina tegeleb oma asjadega.

Täna teen kanahakklihast kotlette. Kapis on lillkapsast. Hakseldan selle ka lihale hulka. Maitsestan ja praen läbi. Kõrvale üle pika aja värsket salatit: jääsalat, kurk, porru. Lisaks küpsetan pannil läbi tomati ja röstin maapähkli, mis ka salatisse rändavad. Oliiviõli ja sidrun peale ja i-me-li-ne!
Elina nokib ka kotletti. Salatist ei arva midagi ja sööb tatart kõrvale hoopis.Kuna aga üks olend on siiski magamata, püüan teda veel voodisse saada. Enne tõmban toad ka tolmuimejaga üle. Väsinud ja jonniv laps süles!  Lõpuks ikka õnnestub ta magama ka panna. Ma ei oska sõnadesse panna, kui vedanud mul on Elinaga, kes kõik need Marianna magama panekud on omaette vaikselt mängides. Okei, üldiselt ma sellisteks puhkudeks annan talle tahvli kätte, kus ta siis "Mashat ja Karu" vaatab.

Kell 21:00 Marianna ärkab. Kuna lõunauni jäi täna hiliseks, siis on vist loogiline, et ka ööuni venib. Noh, mängime siis. Elinal on lausa kolm Mashat, Elsa ja Olaf, kellega me siis täiesti tavalist päeva läbi mängime. Käin iga veidikese aja tagant Mariannat juhtmete juurest ära toomas, aitan teda. Nagu ikka. Ega see rüblik enam paigal püsi ja igal pool on vaja end püsti ajada.

Kuna terve päev venis pikale, siis luban neil täna issi ära oodata. Kui issi tuleb, vaatan ma ise, kuidas mul tunne ja tuju on- äkki saan ma hoopis natukene hinge tõmmata ja pisikese jooksutiiru veel hilisõhtul ära teha. Kõik paistab ja oleneb.

Kui Gunnar uuesti tööle läheb, sätime meie end magama. Peseme kolmekesi hambad, paneme ööriided ja poeme voodisse. Voodis Marianna keerutab end natukene, Elina võtab mu patsikummi juustest, viskab selle maha ning hakkab siis juukseid sasima. Lõpuks teeb Mariannale pai, võtab mu ümbert kinni ja surub end mu vastu. Teen talle musi ja teatan, et ma armastan teda. Soovin head ööd ja nii nad uinuvad.

Kuna ma sain päeval magada, siis mul und ei ole. Lülitan teleri sisse ja jään jälle MTV-d vaatama. Kuniks ma uinun ja taimer teleka kinni sunnib.

Hommikul on kell 8:30 äratus, et saaksime ka lapse-vanema Kerhosse minna. Tõenäoliselt lükkan ma selle kinni ja magan enda nunnude kaisus magusalt edasi. Kuniks nad tund hiljem ärkavad.


Lõppu aga väikene kehva kvaliteediga peegelpilt hetkeseisust. Lihast ma ikka kõhul tunnen- see on suur ja tugev, aga rasva on omajagu veel peal.


EDIT: jooksmas ma siiski ei käinud, sest üks teatud härra kartis, et äkki ma kukun enda kondid-luud ja muud tähtsad asjad katki.

10 kommentaari:

giina1 ütles ...

väga lahe on selliseid päevi lugeda :)

pagan su kõhulihased, mulle pole kuidagi võimalik neid transada? :D

millised need puusatõsted diivanile toetudes on?

Kati ütles ...

Ehee, ma hea meelega saadaks rasva sealt pealt kellelegi teele :P.

Selili lamangus panen jalad täisnurgaga diivani äärele toetuma ja lükkan puusi üles. Tegelt tavaline harjutus, aga mul diivan kõrvalt kohe võtta :D :D

https://www.google.fi/search?q=hip+exercise&client=ms-android-samsung&source=android-browser&biw=360&bih=592&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwid3-T9iMzKAhVCkywKHU4KABMQ_AUIBigB#tbm=isch&q=hip+lifts&imgrc=8Bd2fY58ZuBv9M%3A

pr6uatamm ütles ...

Kui alakehatrenni teed, kas siis pärast/vahepeal lähed higisena lastega tegelema ja nii kuni õhtuni või vahepeal näpistad veel aega pesemiseks? Mul ikka mitmeid kordi trenn jäänud selle taha, et kui äkki vaja lastega mürgeldada, siis pole vahepeal pesemiseks aega.

Kati ütles ...

Ma vahepeal loputan kiiruga üle ja pärast lähme kõik koos dushi alla :)

Anonüümne ütles ...

Kaalusin ennast eile ja ma kaalun täpselt 57,7 kg..mina võin olla küll rahul. Kuigi ma pole nagu sünnitanud ka aga sport mulle meeldib:)

Kati ütles ...

Good for you! :)!

Unknown ütles ...

väga tubli! kas sa oleksid nii kena ja oma ülakeha näidiskava ka jagaksid?

Kati ütles ...

Kindlasti saab :)

Anonüümne ütles ...

Uh, mul sama häda selle kôhupeale rasvaga. Lihast nagu on, aga rasva veelgi rohkem. Kuidas sellest lahti saab? Toitumisega, ma kujutan ette. Söön suht hoolikalt, aga ei midagi... :( Oskad ehk môned rusikareeglid välja tuua? Kavasid ei taha...

Kati ütles ...

Minu kogemus näitab, et rusikareeglit pole :(
Kui Sa nagunii hoolikalt sööd, siis valged tooted on nagunii menüüst väljas Sul.

Ühele sobib rasvaga rasva vastu võitlemine, teisele valgud ja süsikad :(